Chudy jestem - jak przytyć?

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
Witam, mam prawie 15 lat. Przed pójściem do technikum chciałbym trochę lepiej wyglądać. Jestem po prostu chudy i wysoki. Chciałbym ćwiczyć ale do tego najpierw trzeba przecież przytyć. Z mięs jem właściwie tylko salami i nie ma opcji mnie do czegoś innego przekonać... Jeżeli macie jakieś pomysły jak mi pomóc, proszę, powiedzcie... Nie jest tak tragicznie ale chciałbym trochę tych mięśni mieć. Nie jakiś koks :p ale tak w sam raz. Biodra mi wystają :| Kompleks jak nic. Ale dbanie o siebie to nic złego.

Pozdrawiam.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
NIE TYJ !!
Błagam !! :D:D

Jeśli nie masz niedowagi, nic nie zagraża Twojemu zdrowiu to nie tyj.
Chudzi są najlepsi ^^
Są cudowni ! :D


wiem, wielu pewnie popuka się w czoło i powie, że pisze tu jakaś wariatka, ale naprawdę nic na siłe.
jak przytyjesz to ok, ale nie musisz się specjalnie starać ;)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Masz dopiero 15 lat wiec sylwetka chlopca to cos normalnego.

Jeszcze sie rozwijasz wiec nie powinienes robic nic co zle wplynie na ten proces, a cwiczenia silowe o zbyt wysokim obciazeniu moglby miec takie dzialanie. Nie mozesz np. obciazac za bardzo kregoslupa i kolan aby nie zaburzyc procesu wzrostu.

Powinienes w tym wieku zajac sie jakimis innymi dycyplinami sportu, cwicz cos aby byc wysportowanym. A jakos w wieku 18 lat moglbys zaczac chodzic na silke, najlepiej jakbys siegnal porady jakiegos specjalisty w tej dziedzinie on ci wyjasni co i jak.

Ale w jakies szarze na silowni sie nie pakuj bo moze to Tobie tylko zaszkodzic.

A co do rosniecia to 50% sukcesu to odpowiednia dieta a 50% odpowiednie cwiczenia, wiekszosc ludzi skupia sie tylko na tym drugim a to i tak czesto nieumiejetnie :)

Chudzi są najlepsi ^^
Są cudowni ! :D

nie prawda :/
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
A co miałam mu powiedzieć, ze chudzielce są ble ? :p
Ja uważam, że gruby meżczyzna jest obrzydliwy.
Jak facet jest nawet trochę za chudy to nie jest zle :)

Dlatego moim zdaniem nie musisz robic nic.
Ewentualnie ćwiczenia, ale nie przesadzaj z nimi..
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Ja uważam, że gruby meżczyzna jest obrzydliwy.
Jak facet jest nawet trochę za chudy to nie jest zle
tez tak sądze, to jest duzo lepsze niz fałdy i zwisy tłuszczu.. :bleh:


Masz dopiero 15 lat wiec sylwetka chlopca to cos normalnego.

Jeszcze sie rozwijasz wiec nie powinienes robic nic co zle wplynie na ten proces, a cwiczenia silowe o zbyt wysokim obciazeniu moglby miec takie dzialanie. Nie mozesz np. obciazac za bardzo kregoslupa i kolan aby nie zaburzyc procesu wzrostu.

Powinienes w tym wieku zajac sie jakimis innymi dycyplinami sportu, cwicz cos aby byc wysportowanym. A jakos w wieku 18 lat moglbys zaczac chodzic na silke
tez się z tym zgodzę

a poza tym dodam że teraz jeszcze możesz rosnąć, a na to żeby iśc w szerz bedziesz miał czas później..
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Były już takie tematy :D

Też jestem chudy i co z tego ? Taka budowa ciała, przemiana materii. Koks jakikolwiek odradzam. Jest dużo pokarmów zawierających białko tj. ryże, makarony, dużo mięsa, ryb itp. Wolałbyś być pewnie gruby? Masz 15 lat więc jeszcze rośniesz, jak ten proces się zatrzyma (statystycznie człowiek rośnie do 21 roku życia) zaczniesz nabierać wagi. Sam mam 18 lat, 190 wzrostu i 76 kg wagi, dobrze mi z tym. A ty? Ile ważysz?
 

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
Witam znowu, chyba niektórzy nie zrozumieli mojego postu - ja nie chce ani nie wolałbym być gruby, tylko jak ktoś określił "dobrze zbudowany". Z tego co mówicie, nie mam szans na 'podreperowanie' się.

I tu nie chodzi o to czy komuś się podobają chudzi ( :p ) tylko czy ja jestem z własnego wyglądu zadowolony. A ważę 55kg i mam ok. 180cm wzrostu.

Po prostu chciałbym przed zmianą szkoły być bardziej zadowolony z siebie.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale taki proces trwa w najlepszym przypadku miesiace, w tydzen sobie sylwetki przed szkola nie poprawisz ;)

W tym wieku nie musisz sie martwic, uprawiaj sport aby sie dobrze rozwujac, na silke za pare lat i mozna wtedy cos myslec.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Co Ty się koleś żalisz, skoro innych mięs niż salami nie jadasz. xD Zacznij jeść wartościowe posiłki (więcej mięsa) i rób codziennie większe serie pompek, i starczy na razie. ;d
 

aaaaa2

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
1
Też jestem chudy i co ? Człowieku jeszcze będzie czas na nabranie masy ;o czy tam przytycie
 

Kuba-Grabowski

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Nisko
Albo akwarium albo rybki. ;-) Słyszałem o czymś takim jak dieta wysokotłuszczowa (swego czasu interesowałem się trochę dietetyką). Ale nie zastosujesz tej diety jeśli nie pasują Ci potrawy mięsne. Na Twoim miejscu policzyłbym zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie:
http://www.trener.pl/index.php/mid/3/fid/2/trener/artykuly&article_id=63
i porównał wynik z tabelą:
http://www.trener.pl/index.php/mid/3/fid/2/trener/artykuly&article_id=64

Jeśli masz za mało tkanki tłuszczowej to radzę jednak zastanowić się nad odpowiednią dietą. ;-)

PS. Nie jestem dietetykiem, ale ile mogłem - tyle pomogłem.
 
A

Alternative Trippin

Guest
Najlepiej nie skupiać się na tym, żeby przytyć, tylko zacząć rzeźbienie ciała. Piszesz, że masz 15 lat - to dobry wiek, żeby zacząć jakieś ćwiczenia. Najlepiej proste hantle: http://sklep-presto.pl/product-pol-8066-Hantla-winylowa-2-0kg-HMS-504675.html . Trening z hantlami wpływa pozytywnie na mięśnie ramion, klatki piersiowej i grzbietu, więc nic się nie martw, tylko weź się do roboty :).
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
z 55kg to wiele nie "wyrzezbi"...

Nie jesz miesa - ok, nie bede krytykowal. Ja tez nie lubilem swojego zycia wywracac do gory nogami wiec skupilem sie na jedzeniu wiekszej (sporo) ilosci makaronow niz zwykle, spozywaniu ryb + jakies tam pasty z duza zawartoscia bialka (albo w ogole np. tunczyk). Moze nie bylo to jakies najbardziej profesjonalne podejscie (czyli odpowiednia dieta i co tu duzo mowic - wziecie sie w garsc), ale po pierwszych paru miesiacach osoby trzecie dostrzegaly roznice, a sam widzialem roznice przede wszystkim w sile. Nie wiem troche czy 15 lat to nie jest zbyt mlody wiek na rozpoczynanie zabawy z silownia. Caly czas rosniesz, rozwijasz sie, a co za tym idzie twoje cialo jest hmm bardziej plastyczne - latwiej sobie zrobic krzywde. Ograniczylbym sie wiec do prostych cwiczen typu wlasnie pompki, hantle - zadnego dzwigania ciezarow... Natomiast ewidentne dla mnie jest to, ze musisz zmienic nawyki zywieniowe bo 55 kg przy 180cm to malutko, bardzo malutko. Sam mam bardzo dobra przemiane materii, a jeszcze jak dodam, ze w wieku lat 18-20 etatowo gralem w pilke 2-3 razy w tygodniu to autentycznie mialem problem z utrzymaniem wagi - musialem jesc bardzo duzo. Jedyny okres, w ktorym potrafilem przytyc wtedy to byly swieta bo dziennie jadlem po 30 pierogow ;) "Na szczescie" teraz juz jest latwiej hehehe....
 

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
Jeszcze raz dzięki. Póki co ćwiczyć jak mówicie nie będę, ale jako tako jeść więcej muszę. Tuńczyk już od dawna w diecie mam :p

Co do mięsa - nie jem bo po prostu mnie to brzydzi. A jeszcze bardziej obrzydza mnie sposób w jaki jedzą to inni. :| Dlatego szukam alternatyw. Myślę że do wakacji będę wyglądał jakoś normalniej. :)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Bez miesa nie da rady chlopie :)

Najlepsza jest piers kurczaka i ryby, reszta roznie bywa.

Innym zrodlem bialka tez sa rosliny straczkowe, ale co zwierzece bialko to bialko bez tego nie urosniesz :)

No i weglowodany tez trzeba jesc.

A cwiczyc masz, tzn jakis sport uprawiaj, polecam plywanie, tam mimowolnie lapki rosna :eek:k:
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Nie łam się! Mój Pan B. ma o wiele więcej lat niż Ty, jest wysoki, nie jest baardzo chudy, ale jak wiatr wieje, to się śmieję, żeby sobie kamienie do kieszeni włożył, bo Go porwie. Jedyny problem jaki widzę, to to, że nie jesz mięska, to najlepszy budulec na wygląd. Oczywiście mówię o zwykłym odżywianiu, anie o białkach, HMB, masach i tych innych. Jesteś młody, więc wszystko przed Tobą. :}EDIT: aaa już się nie mądruję :D
 
Do góry