Chrzesny - co kupic ma maluszkowi na chrzciny?

sandal_wood

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
ja kupiłam swojej siostrzenicy na chrzest obrazek (można też kupić jakiś medalik, coś co będzie pamiątką) i ponadto kupiłam co praktycznego dla maleństwa, akurat ja zdecydowałam się na rożek w neutralnym kolorze
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
My niedługo zostaniemy chrzestnymi i zastanawiam się co kupić. Chciałabym coś praktycznego właśnie, ale też coś co będzie później pamiątką z tego dnia. Myślę nad medalikiem, albo jakimś obrazkiem Anioła Stróża i coraz bardziej zastanawiam się nad takim leżaczkiem, który "rośnie" razem z dzieckiem i jak dziecko ma 5-6 miesięcy to leżaczek zmienia się w krzesełko do karmienia i służy naprawdę długo. Coś takiego
chicco_polly_magic.jpg
 
D

Dorka123

Guest
O tym krzesełku pisałam w innym wątku, moim zdaniem to świetny prezent i my taki właśnie kupiliśmy, do tego biblię na pamiątkę, z ładną dedykacją.
Lubię praktyczne prezenty, ale przy takiej okazji moim zdaniem musi być też coś na pamiątkę. Medalik lub obrazek jak najbardziej może być
A krzesełko samo w sobie jest na prawdę świetne, łatwo je w czystości utrzymać, jest lekkie i nie zajmuje dużo miejsca. Sama bym takie chciała przy kolejnym dziecku ;)
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Tak dokładnie, krzesełko fajne, solidne, także generalnie pomysł na prezent bardzo fajny :)
 

evis

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
mój brat jak chrzcił to kupił fotelik do samochodu :) się trochę szarpnął ale za to rodzice byli zachwyceni :)
 

Zanzibar

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
121
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
evis napisał:
mój brat jak chrzcił to kupił fotelik do samochodu :) się trochę szarpnął ale za to rodzice byli zachwyceni :)
no tak fotelik smaochodowy to dobry pomysł na prezent, ale ten od 9 kg raczej i już nie jakiś badziewny tylko tych firm z wyższej półki, maxi cosi na przykład
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Fotelik samochodowy super pomysł ale to już kwestia tego czy chrzestnego stać na taki prezent :)
Wiadomo, że po narodzinach dziecka wiele rzeczy jest potrzebnych. Można zapytać czego rodzice jeszcze nie kupili dziecku a mają w planach. Taki bujaczek czy krzesełko do karmienia może nie są to rzeczy pierwszej potrzeby ale są przydatne i na pewno rodziców ucieszą. Dziecko zresztą też :)
Do tego pamiątka i prezent gotowy :)
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Najlepiej albo zapytać się rodziców co potrzebują albo po prostu dać pieniądze + małą pamiątkę
 

evis

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
takie krzesełko albo włąsnie fotelik to porządny wydatek ale to zależy od chrzestnych
 

slodziak

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od Tego ile chcesz wydać,ale możesz kupić np kołyskę lub coś z mebelków jeśli jest to noworodek i nie ma jeszcze takich rzeczy,śliczne widziałam mebelki u feretti,łóżeczko turystyczne np chicco,czy jakiś bujaczek,krzesełko do jedzenia moim zdaniem to fajne prezenty
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
u nas z prezentem było dość dużo problemu bo chcieliśmy kupić coś porządnego a zarazem praktycznego.
w końcu postanowiłam złożyć się z drugim chrzestnym dziecka i kupiliśmy wózek spacerowy (oczywiście w porozumieniu z mamą dziecka, żeby powiedziała czego od wózka oczekuje, wybrała kolor itd). Do tego dokupiliśmy na pamiątkę jak prezent trwały statuetkę gdzie grawerowaliśmy imię dziecka, datę chrztu i krótki cytat z biblii. Prezent baaaardzo się podobał :)
 

Attachments

  • 1392-wozek_yeti_spacerowka_od_miesiecy.jpg
    1392-wozek_yeti_spacerowka_od_miesiecy.jpg
    92 KB · Wyświetleń: 0
  • pamiatka_chrztu_swietego_swieca_3d_duza_ozdobna_600x600.jpg
    pamiatka_chrztu_swietego_swieca_3d_duza_ozdobna_600x600.jpg
    126 KB · Wyświetleń: 0

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Oooo no musze przyznac Peach że co do prezentu to bardzo pomysłowo! No ale tez kosztownie. I wózek i statuetka bardzo mi się podobają.
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
madzia_a napisał:
Oooo no musze przyznac Peach że co do prezentu to bardzo pomysłowo! No ale tez kosztownie. I wózek i statuetka bardzo mi się podobają.
No trochę kosztownie, ale wiedziałam, że warto, że będzie to trafione. No i nie kupowałam sama tylko zrzutka była więc to też lżej ;)
 
I

ItaliaAmore

Guest
Peach napisał:
Oooo no musze przyznac Peach że co do prezentu to bardzo pomysłowo! No ale tez kosztownie. I wózek i statuetka bardzo mi się podobają.
No trochę kosztownie, ale wiedziałam, że warto, że będzie to trafione. No i nie kupowałam sama tylko zrzutka była więc to też lżej ;)
jak się już nie ma kompletnie pomysłu (a warto go skonsultować z rodzicami Maluszka) to przecież można dac kopertę z kasą i tyle :)
 

Kasia101

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
ja ostatnio bratanicy kupiłam karuzelę nad łóżeczko baby ono oraz złote kolczyki :) Karuzela będzie na teraz a kolczyki za jakiś czas gdy rodzice przebiją małej uszka :)
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Krzesełko jest kozackie! Tak samo wózek też super prezent. Ale niestety nie zawsze można sobie na taki drogi prezent pozwolić. No chyba, że się robi zrzutę w rodzinie.
Ja chciałam pościel kupić na chrzest i zastanawiam się czy to dobry pomysł. Aha, i zaznaczam, że nie jestem chrzestną tylko zwykłym gościem :D Więc może nie muszę inwestować aż tyle kasy :p
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
ilkas napisał:
Krzesełko jest kozackie! Tak samo wózek też super prezent. Ale niestety nie zawsze można sobie na taki drogi prezent pozwolić. No chyba, że się robi zrzutę w rodzinie.
Ja chciałam pościel kupić na chrzest i zastanawiam się czy to dobry pomysł. Aha, i zaznaczam, że nie jestem chrzestną tylko zwykłym gościem :D Więc może nie muszę inwestować aż tyle kasy :p
No moim zdaniem dobry. Tym bardziej, że porządna pościel też troszkę kosztuje, także moim zdaniem fajny prezent.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Pościel już wybrałam z Bebelini. Mam nadzieję, że się spodoba :) foto w załączniku :D
I teraz myślę czy dorzucić do tego jeszcze kocyk takie lekki akurat na teraz na ciepłe dni. co myślicie?
 

Attachments

  • 1394671626_paski_blue_m.jpg
    1394671626_paski_blue_m.jpg
    76,2 KB · Wyświetleń: 0

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
pościel bardzo ładna ! a co do kocyka, to jeśli fundusze Ci na to pozwalają to jak najbardziej kup też. bo teraz akurat na nadchodzącą porę roku będzie jak znalazł.
 
Do góry