chory... =/

J

Joker01

Guest
zaczynam być powoli chory a przedemną obóz sportowy, który nie dość, że mi na nim zależy, to jest dla mnie bardzo ważny i bardzo zależny!! jakie macie sposoby na wyzdrowienie? Dokładnie, to jestem przeziębiony, kicham oraz mam początkowe bóle gardła oraz kaszel... macie do zdradzenia jakieś domowe(i nie tylko) sposoby na szybką kurację??
 

Chinidinum

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
0
Jeśli masz w domu witaminę C - to weź przynajmniej 1000 gramów ( czyli jakieś 5 tabletek po 200 g)- to taka dawka uderzeniowa, która zwykle pomaga na zwyczajne przeziębienie do tego dobrze dodać herbatę z cytryną oraz dobrze zarzyć tabletką aspiryny - wszystko jednocześnie powinno pomóc.
 
J

Joker01

Guest
Jeśli masz w domu witaminę C - to weź przynajmniej 1000 gramów ( czyli jakieś 5 tabletek po 200 g)- to taka dawka uderzeniowa, która zwykle pomaga na zwyczajne przeziębienie do tego dobrze dodać herbatę z cytryną oraz dobrze zarzyć tabletką aspiryny - wszystko jednocześnie powinno pomóc.
ok dzis na sen?
 

Chinidinum

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
0
Hehe jeśli dobrze Ciebie rozumiem to tak, najlepiej na sen, wtedy wszystkie leki lepiej działają.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Katar leczony 7 dni, nie leczony trwa tydzień.
wink2ba3.gif
Polecam saune i witaminę C.
 
J

Joker01

Guest
ok wezme dużo tabletek z witaminą C (z ok. 5) popijam to witaminą C a na koniec wypijam herbatę z miodem i cytryną. Oczywiście przed tym idę się kąpać w gorącej wodzie :) Jutro powiem co i jak ;] z góry dzieki ;)
 

Chinidinum

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
0
Już kilka godzin wcześniej powinieneś był to zarzyć :] Infekcja może robić postępy. Życzę aby pomogło :)
 
J

Joker01

Guest
czuję się jeszcze gorzej... albo jeszcze mam osłabiony organizm, albo niewiem..... mam większy katar i kaszel... jutro idę do lekarza jeszcze. Dziś powtórnie zrobię sobie to z witaminami.
 
J

Joker01

Guest
ok dzięki... widać różnicę i to znaczną ;) Ale teraz kolejna sprawa... przez katar, mam takie czerwone miejsce pod nosem, której bardzo szczypie :p jakie maście polecacie? :]
 

zielona_trawka

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
140
Punkty reakcji
0
Hmm... przeziębienie leczone trwa tydzień, nieleczone 7 dni, więc po prostu musisz to przeczekać. A do tego czasu jedź na ibupromach i innych tabletkach przeciwbólowych :)
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
A do tego czasu jedź na ibupromach i innych tabletkach przeciwbólowych
Zdecydowanie tego nie polecam.

Najlepiej byłoby gdybyś jadł codziennie dużo miodu (prawdziwego - a nie takiego z supermarketu...)
Rozpuszczaj też miód w przegotowanej wodzie (ale nie gorącej!), można dodać cytryny i pij kilka razy dziennie.
Co do tego zaczerwienionego naskórka - to też miód :) tylko zewnętrznie. Posmaruj grubo, bo miód przyspiesza gojenie
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
no coz pewnie juz nie pomoge bo jestes zdrowy ale ja ci polecaam na takie przeziebienia tabci i rutinoscorbin baardzo szybko stawia na nogi no i nie meczysz sie z katarem wiec ten czerwony nos niemalby miejsca ;) a tak serio to bardzo szybko dziala bo jest w formie kapsulki zelowej dziala przeciwgoraczkowo ja zawsze stosuje przy pierwszych objawach i nic mnie nie omija :D :D :D
 

laptok

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
moze i Joker01 jest juz zdrowy ale za to mnie zaczyna cos brac jakis takirozbity jestem i mam straszny katar co polecacie :(
 

laptok

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
he no grzane wino jest spoko ale nie wiem czy oprocz tego ze mnie orzgrzeje (a goraczke juz mam) to zlikwiduje mi katar a juz nie daje rady <_<
 
Do góry