Chorwacja

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ktoś może był? Ja wyjeżdżam w ten poniedziałek i chciałabym się trochę dowiedzieć, jak myślicie, czy potrzebne są:
- adidasy
- kurtka
- długie spodnie
- długa bluza?
W sumie tam jest gorąco, ale nigdy nie byłam, więc nie wiem czy to też zabierać. Powiedzcie mi też coś o tym kraju - jak wrażenia, gdzie warto pojechać (chodzi o dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne), a co można sobie darować. Proszę :)
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Witam ,zależy w jaki rejon chorwacji jedziesz ??
Jeżeli na pólnoc chorwacji to radziłbym wziąć wszystkie te rzeczy . Dodałbym jeszcze parasol , ponieważ czasem zdarzają się tam burze i wilgotnośc jest tam całkiem spora .

jeżeli wu\ybierasz się na południe Chorwacji , w rejony dubrownika to raczej żadna z tych rzeczy nie będzie potrzebna . Tam jest praktycznie cały czas gorące afrykańskie powietrze i jeżeli w wakacje spadnie tam deszcz to mają święto ;)

----------
Byłem już w chorwacji kilka razy . Obowiązkowym punktem w planie wycieczki po Chorwcaji są pliywickie jeziora . Gwarantuje że czegoś takiego w Polsce nie zobaczysz . Kolejnie paark narodowy Kyrk .
Jeżeli będziesz na południu to warto też zachaczyć o czarnogórę . Dokładnie o zatokę kotorską , piękne widoki i jedyny fiord w południowej europie .
Jeżeli będziesz na południu warto zachaczyć o takie miasta jak : dubrovnik (obowiązkowo! , tylko może być problem z parkowaniem , cavtat -piękne miasteczkjo ) ;)

pozdrawiam
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja jadę na wyspę Hvar. To chyba południe bardziej ;) Czyli nie muszę brać kurtki? Łał, super, więcej miejsca na inne rzeczy :D
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Kurtkę zawsze lepiej ze sobą miec ;) na wszelki weypadek .
DzisiaJ rozmawiałem ze znajomymi którzy wrócili z chorwacji . Byli na środkowym wybrzeżu . Od czasu do czasu deszczyk im pokropił ;) Więc kórtkę lepiej wziąc
 

mrówka**

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
Wrażenia - w Chorwacji jest pięknie !! Pojedziesz raz na pewno będziesz chciała tam wrócić :) Mnie szczególnie urzekły tamtejsze krajobrazy ...
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Temat odkopany ;)
Ale Chorwacja jest bosska! Zamiast wracać w to samo miejsce to wolę odwiedzać nowe, ale każdy, kto ma okazję - niech jedzie, to nie pożałuje! I tamtejsze słońce bardzo ładnie opala :)
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiem, wiem byłam tam.. super tam jest bez dwóch zdań :) ...
te plaże.. woda.. pychota ;)
a z kim byłaś ;P ?
 

goldenka

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
A ja jade za rok znowóz ,fajna kwatera ,ceny super .jesli ktos kase wpłaci teraz -minimalna zaliczke -beda go obowiazywały ceny z tego roku.Moze ktos sie przyłaczy? :)
 

djwoj

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Bielsko-Biała
Chorwacja jest przepiekna bylem tam 3 razy , w Makarskiej , w Podgorze i w Trogirze kolo Splitu
Wiadomo południe chorwacji najcieplejsze i piekne :)
Spokój , cisza , piekne plaze , cieplo , góry , turkusowe morze i zdala od wielkich miast :)
 

tasio85

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
304
Punkty reakcji
0
Miasto
ja się wziąłem?
Dokładnie - najlepsze region to Dalmacja. Ja byłem tam juz 6 razy. Praktycznie całe wybrzeże zwiedzone. Pogoda na bank dobra, ciepla i czysta woda, bardzo mili tubylcy. Ogolnie wyszlo taniej niz za wczasy w polskich 'kurortach'.
 

Chaosek

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
1
Wiek
80
Miasto
;0
Dwa lata temu, w wakacje byłem na Wyspie Pag. Dnie były wręcz upalne temperatura sięgała nawet 45°C. Noce z tego co pamiętam były ulewne, lecz z ranka gdy wychodziło słońce wszystko się wysuszyło :) Na twoim miejscu wziąłbym wszystko, w końcu od przybytku głowa nie boli ;p
wyspa_pag_chorwacja.gif
 

kasiapp

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
ok.Rybnika
Chorwacja to piekny kraj.Jeżdże tam na wkacje od sześciu lat.Najwięcej razy odwiedzałam Pulę i chyba w przyszłym roku znów tam pojadę.Pogada zawsze wspaniała,woda czyściutka.Polacam wszystkim.
 
K

kasska12

Guest
W Chorwacji najlepiej nie zatrzymywać się w zwykłym hotelu, ale wybrać jakieś nietypowe miejsce, tak by poczuć ten klimat. Polecam np. domy wiejskie Kvarner- tamtejszy region jest jeszcze nie do końca odkryty przez turystów...
 

snop

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jeżeli jedziecie do Chorwacji zobaczcie koniecznie Jeziora Plitwickie widoki nie zapomniane chyba do końca życia. Odwiedźcie też Dumbrownik bardzo ładne miasto-fort z masą zabytków. A jeśli interesujecie się religią polecam jechać do Medjugorie czyli do miejsca objawienia się Maryi, co prawda miasto leży w Bośni albo Hercegowinie (już nie pamiętam) ale to tylko kawałek od granicy.
 
Do góry