Chomik czy świnka morska?

paulinka_gim

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wieluń
Wczoraj wpadłam na genialny pomysł! Chcę kupić sobie zwierza! :D

Chciałam rybki, ale podobno bardzo dużo z nimi roboty.. Teraz myślę o chomiku lub śwince morskiej...
I tu moje pytanie do Was: Jaki ezwierzątko jest fajniejsze, milsze? Jakie cechy ma chomik, a jakie świnka? Czym właściwie (oprócz wielkości) te zwierzęta się różnią??
 

Dual Jack

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
129
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Cześć!
Miałem świnkę morską i powiem Ci, że to naprawdę miłę zwierzątko. Codziennie rano witała mnie swoim chrząkaniem :p Moja koleżanka miała świnkę, która zachowywała się zupełnie jak pies :D Biegałą po mieszkaniu i pilnowała drzwi do pokoju:)

Chomiki(bez urazy) są głupie. Odrazu mówię tu o charakterze a nie o moim widzimisie :mruga: Ich mózg działa na zasadzie instyktu a nie inteligencji. Nie zapamiętuje głosu ludzkiego, gryzie wszystko jak popadnie. Gryzie nawet ręce!
Kiedyś mojemu koledze chomik uciekł z akwarium i wygryzł dziurę w podłodze! Niestety nie mógł go odzyskać :zamknijoczy:

Świnka jest o wiele większa, dlatego trudniej o zaginięcie. Uważaj tylko na to aby nie przechodziła między drzwiami, bo mogą ją przytszanąć!!
rozetka.jpg


Pozdrawiam. Dual Jack
 
R

rokiczaaa1

Guest
mam przykre doświadczenie z chomikiem więc świnkę morską proponuję ^^

mianowicie futrzaczek wyszedł sobie przez dziurę między patykami klatki o_O

nie wiem jak się tam zmieścić,ale potem w nocy go koło szafy widziałam =D

potem zniknął
 

Kryska13

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z doliny muminków
Najlepiej oba. Chomiki sa bardziej odwazne, szybciej sie oswajaja i sa ufniejsze, ale po oswojeniu nie sa tak przywiazane do swojego wlasciciela jak swinki ktore sa takze bardziej leniwe (a przynajmniej moja) ale milutkie. Druga sprawa to obowiazek. Swinki wymagaja wiekszego zainteresowania - trzeba czesciej wymieniac sianko bo szybciej zaczyna brzydko pachniec i wazniejsza jest tez ich dieta (swinki w przeciwienstwie do chomikow nie potrafia same produkowac sobie wit. C wiec trzeba im jej codziennie dostarczac w odpowiedniej ilosci).
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
ja miałam chomika miałam i świnkę i powiem Ci chomik jest lepszy :p
 

kasterka*

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
258
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.oOOo.
zdaje sie świnka morska dłużej zyje ;>
ładniej sie prezentuje .. i fajne odgłosy wydaje :D
a nie taki bezmózgi chomik co tylko patrzy co bu tu w wióra zamienic ..
jak mój Bobik co drzwi obgryzł .. <_<
 

doma16

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
świnki morskie sa fajne ale troche smierdzą :D a chomiki jak ugryza to okropnie boli.jezeli z tych 2 to trudno wybrałabym świnkę morska.powodzenia
 

izuniakn

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
354
Punkty reakcji
0
Kiedyś miała chomiki, nie są złe. Teraz mam świnkę i powiem Ci, że świnka lepsza. Fajnie jak CI rano piszczy jak widzi, że ktoś wstaje z łóżka.
Nawet pośwince nie śmierdzi tak jak po chomiku.
 
Do góry