Chińczycy urażeni reklamą prezerwatyw

Status
Zamknięty.

WesolyLolek

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Chińczycy urażeni reklamą prezerwatyw

Reklama niemieckich prezerwatyw, przedstawiająca jako plemniki "wielkiego sternika" Mao Zedonga (Mao Tse-tunga), Hitlera i bin Ladena głęboko uraziła wielu Chińczyków.

Portret_Mao_Tsetunga_3263968.jpg
Portret Mao Tse-tunga

Rysunkowa reklama, choć bez słów, sugeruje, że użycie prezerwatywy może zapobiec przyjściu na świat "takich typków". Rzesze chińskich internautów dają wyraz swemu wielkiemu oburzeniu na wielu portalach internetowych.

Dla wielu Chińczyków Mao (1893-1976) jest bohaterem, bez względu na ofiary, jakie kraj poniósł za sprawą jego osławionej rewolucji kulturalnej. Niejeden internauta pyta, dlaczego agencja reklamowa Grey Worldwide, w której powstała owa reklama, nie skorzystała np. z wizerunku byłego prezydenta USA George'a W. Busha, obwinianego za dziesiątki tysięcy zabitych w Iraku.

Pojawiły się i opinie, że - bez względu na ocenę użytych w reklamie postaci - z punktu widzenia marketingu obrażanie uczuć potencjalnych klientów - a tych jest w Chinach niemało - to po prostu głupota.


Źródło: fakty.interia.pl

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
POLECAM :eek:k:
ZARABIAJ W DOMU PRZEZ INTERNET


 

Polinnn_szzz

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Miasto
gdzieś..
obiektywnie mówiąc.. Chińczycy mogli poczuć się urażeni.... jednakże osobiście uważam.. że jeśli na takiej reklamie pojawił by się Polski preztdent to bym nie była zbulwersowana.. do wszystkiego trzeba mieć dystans..
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Może do anszych prezerwatym wstawmy zdjęcie premiera?
kondonki.jpg


___
A Bush też zbrodniarz jak Mao, trzeba było jego wziąć.
Dla mnie to niski chwyt i tak.
 

stara baba

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
zza swiatow
haha, Sunray, dobre :D
u nas jakby zrobic reklame z Kaczynskim to by byla afera na calego, mlaskanie przez kilka miesiecy, o ile by w ogole zostala taka reklama dopuszczona :D
 

apostrofa14

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wielka Polska
Owszem, trzeba mieć dystans. Porównujemy to do tego, 'co by było gdyby' sytuacja taka miała miejsce w Polsce. Ale zwróćmy uwagę na to, że w Polsce mało który polityk cieszy się szacunkiem u większości Polaków. ;}

Osobiście nie dziwię się Chińczykom. I nie porównywałabym ich oburzenia z tym, co czuliby Polacy w momencie urażenia przykładowo prezydenta, czy premiera bo to jednak dwie różne sprawy. ;}
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Moim zdaniem tu nie chodzi o postać Mao lecz o kompleksy azjatów :D
Wszak powszechnie wiadomo że rasistowscy amerykanie bombardowali Wietnam kondomami w rozmiarze XXL.
Wietnamczycy zaś nie obdarzeni szczególnie w tym zakresie widząc te gumowe worki żeglarskie podupadali w samoocenie.
Z chińczykami może być podobnie poprostu zobaczyli prezerwatywę w której zmieścił się ich przewodnik to co mogą sobie pomyśleć?
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
obiektywnie mówiąc.. Chińczycy mogli poczuć się urażeni.... jednakże osobiście uważam.. że jeśli na takiej reklamie pojawił by się Polski preztdent to bym nie była zbulwersowana.. do wszystkiego trzeba mieć dystans..
problem polega na tym, że niektórzy ludzie do wszystkiego mają zbyt duży dystans. te zagraniczne żarty o naszym prezydencie nie miałyby miejsca, gdyby w Polsce nie pojawiały się takie-jest to samonapędzająca się spirala.

Osobiście nie dziwię się Chińczykom. I nie porównywałabym ich oburzenia z tym, co czuliby Polacy w momencie urażenia przykładowo prezydenta, czy premiera bo to jednak dwie różne sprawy. ;}
nasz prezydent nie zabił 50 000 000 swoich obywateli(a nawet gdyby to "rządziłby" -10 000 000 ludzi)

Moim zdaniem tu nie chodzi o postać Mao lecz o kompleksy azjatów biggrin.gif
Wszak powszechnie wiadomo że rasistowscy amerykanie bombardowali Wietnam kondomami w rozmiarze XXL.
Wietnamczycy zaś nie obdarzeni szczególnie w tym zakresie widząc te gumowe worki żeglarskie podupadali w samoocenie.
Z chińczykami może być podobnie poprostu zobaczyli prezerwatywę w której zmieścił się ich przewodnik to co mogą sobie pomyśleć?
ja słyszałem, że jak Wietnamczyk dostawał prezrwatywę(magiczny sposób antykoncepcyjny białego człowieka) od amerykańca, biegł do żony rozbierał ją i... kładł prezerwatywę na stoliczku obok łóżka i rozpoczynał kopulację. po 9 miesiącach rodziło się dziecko a wściekły tatuś wstępował do Wietkongu, aby odpłacić amerykańcom za ich żarty :D


odnośnie tematu: Chińczycy przywykli już do tego, że władcy głodzili ich milionami, więc pewnie nie w smak im, że obraża się największego sk*rwysyna w ich historii. dla mnie jest to żałosna nacja, której nijak nie potrafię szanować(w przeciwieństwie do Japonczyków, Wietnamczyków).
 

pebil

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ja bym chetnie nagral reklame z Kaczynskim:
"Ustrzeż się przed błędem" ;)
 

consa

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
0
Jak się nie mylę w USA były sprzedawane prezerwatywy z którymś z kandydatów na prezentanta (ostatnie wybory). W sumie, jak jakaś firma ma prawa do zdjęcia "pewnej" znanej osoby, to może z nim wszystko zrobić (podobnie było z madonną).
 
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
ja się nie dziwie że poczuli się urażeni, generalnie to nie wszyscy się obrazili tylko jakaś ich część. rozumiem frustracje. pozdr
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Te małe chinole to na wszystko się obrażają...
Uogólnić najłatwiej. Powtórzę to co wspomniano już wyżej: gdyby w takiej reklamie użyto wizerunku któregoś z czołowych polskich polityków, zapewne i w Polsce zrobiłaby się wielka afera.
 

Pro-link

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
16
afera moze by i była ale ile by sie polacy przy tym posmiali
 

R.A.Z.O.R

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
100
Punkty reakcji
2
ja tam nie wiem oni się obrażają ale przecież nie ma o co wielki mi problem wykorzystać człowieka do reklam pewno się na to zgodził... BB)
 
Status
Zamknięty.
Do góry