[chemia[pytania]

Status
Zamknięty.

l0w

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich, ktorzy na codzien borykają sie z zadaniami z chemii :).
Oto krótkie pytania na ktore nie mogę znaleść odpowiedzi :((
1.W jakich znanych ci procesach wykorzystuje sie:
a)podwyzszanie temp.
b)obnizanie temperatury aby zmienic szybkosc ich przebiegu
2.Czym się różni równanie stechiometryczne reakcji chemicznej od jej rownania kinetycznego?
3.Jak temperatura wpływa na połozenie stanu rownowagi w reakcji:
a)egzotermicznej
b)endotermicznej)
4.Jak ciśnienie wplywa na polozenie stanu skupienia rownowagi w reakcjach przebiegajacych z udzialem reagentow gazowych?
5. Jak sie oblicza wydajnosc reakcji chemicznej?
6.Jaką rolę pełni kompleks aktywny w reakcjach chemicznych?

Bardzo gorąco wszystkich proszę o obszerne odpowiedzi na powyzsze pytania.
Ps. Z góry dziękuję każdemu, któy w jakikolwiek sposób pomoze :)
 

l0w

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
8
Punkty reakcji
0
Pytania są z I klasy :). Nadal czekam na konkretne podpowiedzi,wskazowki,badz odpowiedzi...sam nie dam rady :) pomóżcie ziomki
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
shmondon nie każdy taki dobry z chemii jest jak ty żeby wiedzieć jakie są odpowiedzi :D a ja sama jestem w 2 klasie i nie znam odpowiedzi. Co prawda my jeszcez kończymy podrecznik z klasy 1... Poszukaj sobie w necie... google, sciaga, wikipedia :p własny zeszyt... podręcznik... ja nie rozumiem - nauczyciele zadaja wam rzeczy, których nie było na lekcji lub w ksiażce?!
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
shmondon baa ale ja te źródła podałam. Więc bardziej pomogłam niż ty :p widzisz... ja jestem dobra, a ty nie :D I w podręczniku naprawde mozna WSZYSTKO znalezc...
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
jasne , ze jestes dobra Severusa. jestes naprawde lepsza od wafli! :) i prawie tak dobra jak ciasto! :niepewny: (drozdzowe zreszta) :lol:
 

l0w

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
8
Punkty reakcji
0
shmondon nie każdy taki dobry z chemii jest jak ty żeby wiedzieć jakie są odpowiedzi :D a ja sama jestem w 2 klasie i nie znam odpowiedzi. Co prawda my jeszcez kończymy podrecznik z klasy 1... Poszukaj sobie w necie... google, sciaga, wikipedia :p własny zeszyt... podręcznik... ja nie rozumiem - nauczyciele zadaja wam rzeczy, których nie było na lekcji lub w ksiażce?!

Gdyby odpowiedzi na zadane pytania znajdowaly sie w ksiazce,zeszycie z checia bym ich poszukal, ale niestety ich nie ma bo pytania sa nieziemskie na ktore trzeba sobie znalesc odp w innych zrodlach ....takiego fajnego mam nauczyciela :)
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich, ktorzy na codzien borykają sie z zadaniami z chemii :).
Oto krótkie pytania na ktore nie mogę znaleść odpowiedzi :((
1.W jakich znanych ci procesach wykorzystuje sie:
a)podwyzszanie temp.
b)obnizanie temperatury aby zmienic szybkosc ich przebiegu
2.Czym się różni równanie stechiometryczne reakcji chemicznej od jej rownania kinetycznego?
3.Jak temperatura wpływa na połozenie stanu rownowagi w reakcji:
a)egzotermicznej
b)endotermicznej)
4.Jak ciśnienie wplywa na polozenie stanu skupienia rownowagi w reakcjach przebiegajacych z udzialem reagentow gazowych?
5. Jak sie oblicza wydajnosc reakcji chemicznej?
6.Jaką rolę pełni kompleks aktywny w reakcjach chemicznych?

Bardzo gorąco wszystkich proszę o obszerne odpowiedzi na powyzsze pytania.
Ps. Z góry dziękuję każdemu, któy w jakikolwiek sposób pomoze :)

Chodzi o znane procesy. A więc pewnie coś co robimy na codzień.

1a podgrzewanie zwiększa rozpuszczalność substancji, np. cukru. Wykorzystujemy to np. w krystalizacji soli.
1b oniżanie zniemia rozpuszczalność gazów - dlatego schłodzony napój ma rozpuszczone więcej CO2 niż ogrzany.
2 - nie wiem
3 podniesienie temp. przyspieszy reakcję endotermiczną, bo da energię potrzebną do jej przeprowadzenia.
w przypadku egzotermicznej - nie wiem, może jest to jakoś zależne, ale nie wiem tego - nie musi na chłopski rozum. Jeżeli wrzucę magnez do wody wydziela ciepło. Jeżeli jest w ciepłym pomieszczeniu czy to się jakoś zmieni? Może ją spowolni, bo energia będzie się trudniej rozchodziła w atmosferze?
4 - stan skupienia czy równowagi?
5 - nie pamiętam tak z marszu
 

l0w

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
8
Punkty reakcji
0
:) fajnie ze mi pomagacie, ale moj nauczyciel powiedziałze te pytania mają być na conajmniej 3-5strony formatu A4 :( a z tego co Wy mi podajecie nie uzbieram nawet pół strony;]. Pozdro i czekam na ziomka ktory
udzieli mi konkretnych odp. pozdrawiam
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Przecież odpowiedzi dostałeś na forum chemicznym. Więc radze ci tam zajrzeć. Chyba ze zapomniales ze tam pisales?
 

l0w

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
8
Punkty reakcji
0
Hey Panie i Panowie, pozsotały mi jeszcze 2pytania z wcześniejszymi sie uporałem oczywiscie z Waszą pomocą...
1)Jak stężenie gazowych substratow wplywa na szybkosc przebiegu reakcji chemicznej?
2)Dlaczego warunki, w jakich przeprowadza sie w przemysle syntee amoniaku okresla sie jako optymalne?

Czekam na odp. ps. musze te odp miec jeszcze dziś do godziny 17!
 
Status
Zamknięty.
Do góry