Chemia Pilne

Status
Zamknięty.

jaszczurka

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
24
Punkty reakcji
0
prosze o momoc
z hemi opisz kwasy kwas azotowy(5)kwas siarkowy(6)i kwas siarkowy
 

shqu

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2005
Posty
155
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Mikołów
Co to jest "hemi" ? :eek:
Z reszta nie napisales dokladnie co bys chcial wiedziec o tych kwasach. No, ale sprobuje cos napisac.

Kwas azotowy (V), HNO3 - to bezbarwna cuecz o gestoscie wiekszej od wody, dobrze rozpuszczalna w wodzie, o silnych wlasciwosciach zracych i utleniajacych. Jest silnym elektrolitem. Zabarwia na zolto skore wskutek reakcji z bialkami (tzw. reakcja ksantoproteinowa). Kwas azotowy (V) utlenia prawie wszystkie metale, nie reaguje natomiast m.in. ze zlotem i platyna. Stezony kwas pasywuje niektore metale (Al, Fe, Cr) warstewka tlenu. Otrzymuje sie go przez spalanie amoniaku w powietrzu w obecnosci katalizatorow do NO i pochlanianie mieszaniny powstalego tlenku i tlenu w wodzie. Procesy te przedstawiaja nastepujace rownania reakcji :
4NH3 + 5O2 -> 4NO + 6H2O
2NO +O2 -> 2NO2
4NO2 + O2 + 2H2O -> 4HNO3

Kwas siarkowy (VI), H2SO4 - czysty kwas jest bezbarwna, bezwonna, oleista ciecza, prawie dwa razy ciezsza pd wody (d=1,84 g/cm3). Kwas siarkowy (VI) miesza sie z woda w kazdym stosunku, a proces rozcienczania jest bardzo silnie egzoenergetyczny. Ma silne wlasciwosci zrace, higroskopijne i utleniajace. Pasywuje niektore metale warstewka tlenu (Al, Fe, Cr) lub soli (Br, Sr). W roztworach rozcienczonych jest praktycznie calkowicie zdysocjowany. Tworzy dwa rodzaje soli - siarczany (VI) i wodorosiarczany (VI).

O tych kwasach moznaby jeszcze duzo pisac, ale mysle, ze tyle Ci wsytarczy.

Btw. Zajmij sie sam szkola, nic zlego z tego nie wyniknie, przyrzekam i przestan polegac na innych (to a konto Twoich innych tematow w tym dziale). Rozumiem, ze ktos moze miec problem z jakims przedmotem, ale z tego co widzialem zalozyles tematy dotyczace angielskiego, biologii, chemii i geografii. Usamodzielnij sie troche...
 

jaszczurka

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
24
Punkty reakcji
0
obecnie jestem z granica nie mam tu ksiarzek a w grudniu mam egzaminy....a po drugie nie mam kiedy sie tym m zajac bo mam syna 7 miesuecznegoo...owiez mi jak bym mogł to bym sam nad tym popracowała
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Masz 7 miesiecznego syna? Zazdroszczę mu mamusi... Będziesz mu czytała KSIARZKI?
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Cóż... tylko dla jego dobra nie ucz go ortografii. <_< ksiąrzki... a może kśonrzki od razu co?
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Cóż... tylko dla jego dobra nie ucz go ortografii. <_< ksiąrzki... a może kśonrzki od razu co?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale LOL !!!!!!!! :eek:k: Severusa :) Już Cię Lubie. Moze jej się "pomyliło" ? :D
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
No i co z tego? Sorry kochanie, ale skoro masz już dzieci to chyba powinnaś wiedzieć jak sie pisze ksiażka :D Nie każdy musi być humanistą, ale to są PODSTAWY
btw. założyłaś konto na forumowisku tylko po to, zeby ludzie ci odrobili wszystkie prace?
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
servusia udajesz dziewczynke ktora sie na wszystkim zna? Napewno nie jestes psychologiem zeby oceniac czy jest dyslektykiem czy nie . Jezeli jest to jej pisownia jest w pewnym stopniu usprawiedliwiona. A nie powod to twojego czepiania sie jej. troche powagi. :]

A co do tych zakladan tematow z lenistwa. Nie chcecie nie pomagajcie. Proste. Przeciez to ze ona zalozy temat nie zmusza was do odpowiedzi w nim.
 
Status
Zamknięty.
Do góry