chcialem

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
Napisalem teraz. Taka niby wena :p
Chce Szczerej Krytyki.

Ksiażka

Moje życie jest jak
niechętnie napisana ksiażka
bez powiązania
bez kierunku
bez pamięci

Moje życie jest jak
niekonsekwentnie czytana ksiażka
raz szybiej, zaraz zbyt wolno
tak blisko do następnej strony
tak daleko do jej końca

Moje życie jest jak
niezatytułowana ksiażka
ostatatnia kartka jest tytułem
każda jest pierwsza

Moje życie jest jak
ksiażka napisana małym drukiem
niezbędna jest lupa
za dużo wyrazów, niewyraźna
dużo pytań

Moja książka
jest jak życie
tak powiedział biblotekarz
jeszcze nie zaczołem czytać
niedługo czas na zwrot

Trzymana
w dziurawym plecaku
ciągle wypada
i zostaje podnoszona
by znowu wypaść

jeszcze lekka lecz już ciężka

_______________
pisane o 4 w nocy

dopisalem troche nastepnego dnia.

edytowane
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Mi się podoba :D nnic wiecej nie napisze :p no podziwiam, że o tej porze DA się cokolwiek wymyślić :)
 

katasia

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
446
Punkty reakcji
0
Miasto
inąd
Ślicznie... a jest chetny zeby napisac wierszem pewna opowiesc miłości ;) wiem, ze jest to wyzwanie dla was, ale prosze o pomoc napisz co i jak.. :)
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
nie offtopuj tutaj prosze.

jesli wam sie podoba, piszcie dlaczego, jesli nie, rowniez podajcie powod.
 

Beatkab95

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2007
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Jasienica
mi się podoba poniewaz... hmmm jest napisana o zyciu ale porównane zostało to zycie do ksiązki i to mi sie podoba ze znalazłęs tyle współnego co do ksiązki i zycie :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
O kogo ja tu widzę, ehh będę ostra w ocenie tego wiersza, ale będzie to szczerze. Mam nadzieję, że mi to wybaczysz. Może zacznę od budowy, nie mam do niej większych zastrzeżeń, oprócz jedne staraj się przyimki tj. "i", "z", "w" aby nie zostawały na końcu wersu tak jak to napisałeś w tej strofie:

Trzymana w
dziurawym plecaku

Przeczytaj tą strofę i zastanów się czy lepiej by się nie czytało, gdyby ten przyimek był przeniesiony do wersu poniżej. Nie musisz również pokazywać, to co zostało napisane w wierszu jak to zrobiłeś w zwrotce z małą czcionką, daj popis czytelnikowi, by mógł sobie to wyobrazić. To była kwestia dotycząca budowy.

Teraz co do tekstu.
Nie podoba się stwierdzenie "nierówno napisana ksiażka". Myśląc logicznie to można byłoby to zrozumieć, że książka została wydrukowana z skośnymi wersami. Są niestety błędy składniowe. W niektórych wersach miałam wrażenie jakby rzucałeś tylko hasła, takie skrótowe myśli, które nie były dobrze rozwinięte jak na taki wiersz.

Jednak muszę cię pochwalić za ciekawie podjęty temat i próbę jego wykonania. Został o wykonany może nie za dobrze, ale również nie najgorzej. Powodzenie w samokształceniu.

Pozdrawiam
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
32
Miasto
Kaer Morhen
podoba mi się :) chociaż trochę niejasne przenośnie występują. ale fakt, że pisałeś to, kiedy ja niewątpliwie spałam, Cię usprawiedliwia :p
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
jak beda mial jeszcze kiedys wene, to te niejasnosci poprawie :) dziekuje, za odpowiedzi!


EDIT: a wlasciwie juz poprawilem, mile widziane nastepne rady co do ewentualnych bledow skladniowych, lub innych.ps. niejasne przenosnie bardzo lubie, bycmoze nie powinienem :)
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
32
Miasto
Kaer Morhen
w zasadzie ja też lubię te niejasne przenośnie :p

no,to weny życzę :)

PS. jeśli chcesz, to zajrzyj do mojego tematu z wierszami :)
 
Do góry