Chciałabym Mieć Dziecko :)!

Status
Zamknięty.

mizia_kizia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Mam 18 lat i czasem mysle sobie ze chcialabym mieć dziecko :) sama nie wiem czemu tak mysle mam przeciez dopiero 18 lat a to w sumie za mlody wiek zeby miec dziecko! Moze poprostu czuje to ze jestem bezpieczna przy moim chlopaku i w ogole ze to z nim powinnam je miec... ! Hmm.. Sama juz nie wiem! Mam nieraz sny o dziecku o coreczce ze jestem w ciazy ze wybieramy z chlopakiem imie dla niej i wogole tak to fajne:)! Rozmawialam kiedys z chlopakiem o tym a on powiedziala ze jak narazie nie chce miec dziecka. W sumie to wolalabym miec dziecko w pozniejszym wieku ale zastanawiam sie dzlaczego ja tam mysle i tak mi sie sni hmm...

Pozdrawiam :) :*
 

nati_i

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
hmm... a wiesz ze mialam podobna sytuacje, tylko ze ja wtedy mialam 19 lat a teraz mam 20lat i za jakies 9 tygodni urodze swoja córeczkę. Dlatego przemysl wszystkie za i przeciw. Ale jezeli kochasz swojego chlopaka, masz w nim oparcie i wiesz ze mozesz na niego liczyc, masz jakies tam warunki zyciowe zeby pozniej utrzymac to dziecko i wiesz ze bedziesz je kochac to sie zdecyduj
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
na poczatek szkola zarobki pozniej dzieci :]
 

martynka870

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
407
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
BydgOszcz
Kerio zgadzam sie.. w ogole to po to jestesmy mlodzi aby sie wyszalec,zabawa,szkola,zabawa :D praca no i dzieci wtedy..
trzeba miec za co wychowac dziecko ;) takei są dzisiejsze czasy
 

dagmarawww

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wiem ale nie powiem ;p
Ja mam niespełna 18 lat za 29 dni skończę parę dni temu nie dostałam okresu juz myślałam że jestem w ciąży ale gdy kupiłam już test i wróciłam do domu to okazało się że jednak nie zostanę mamą... Na początku bałam się myśląc o dziecku jak to będzie i w ogóle ale gdy już dostałam ten okres to byłam trochę smutna bo tak naprawdę czuję to co Ty myślę że mogłabym być w ciąży i mieć malutką córeczkę bo też tak jak Ty chcę mieć córkę :D śniłam parę razy o niej była bardzo podobna do mnie mój chłopak którego naprawdę kocham i wiem że mogę na niego liczyć też miał takie sny... No ale właśnie problem tkwi w tym że co będzie dalej co z pieniędzmi na utrzymanie naszej trójki, co z moją szkołą bo przecież w przyszłym roku to już klasa maturalna... Co powiedzą rodzice i reszta mojej przygłupawej rodzinki? Chcę tak jak Ty dziecko ale wszystko jest przeciw więc lepiej poczekać te parę lat i stworzyć prawdziwą rodzinę bez kłopotów no i trzeba sie wyszaleć :D w końcu ma się jedną młodość :papa:
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja tez czasem mysle o tym, ze chcialabym miec dziecko, ale najpierw jednak trzeba skonczyc studia i znlezc jakas dobra prace, by stworzyc sobie warunki do tego by miec dzieci
ja rozumiem Twoje myli mizia kizia :)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Ja tak bardzo chciałam mieć dziecko, że teraz jestem w 6 tygodniu.
Ciesze się i to bardzo, ale dopiero teraz widze ile problemów się z tego zrobiło. Trzeba mieć gdzie mieszkać, kasa na Ślb tym bardziej, że rodzice mi nie pomogą, bo Brat ma miesiąc przede mną Ślub.
Ale trzeba być nastawionym optymistycznie! będę miała malusią dzidzie z Facetem którego kocham :)
 

Zabi

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2006
Posty
167
Punkty reakcji
0
Haa wam sie to wyda śmieszne... Wiem że jestem troche za młody ale czasami tez sobie myślę o takim dzieciaczku... oczywiscie odpada w moim wieku... trzeba skonczyc szkołe itp pozatym jeszcze na utrzymaniu rodziców :) ... Ale cudownie byłoby mieć dzidziusia ze swoją dziewczyną... Tez chciałbym zeby jak cos to urodziła sie dziewczynka :) Bardzo bym chciał żeby była podobna do swojej mamusi :]
 

Neferet

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2006
Posty
487
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Ja też od niedawna mam takie uczucie. Że po prostu chciałabym mieć taką małą dzidzię. I nie wiem czy to moja podświadomość i chęć posiadania dziecka, ale ostatnio mam wrażenie, że jestem w ciąży. Ale moi przedmówcy mają racje. Najpierw trzeba mieć jakotaki start życiowy, żeby zapewnić swojemu maluchowi jak najlepsze warunki. Niezgadzam się jednak co do szkoły. Tak to zawsze można wszystko odwlekać. Do po 30-tki. Po co? Jest takie coś jak szkoła zaoczna. Moja mama przygotowywała się do matury, a mnie kołysała obok :)
A tak na serio to można pogodzić szkołę i dziecko. Trzeba tylko chcieć, bo inaczej to zawsze znajdzie się jakaś przeszkoda.
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Chcieć a móc...
Najpierw trzeba mieć odpowiednie warunki do tego.
Posłuże się ciekawym porównaniem. Jaskółki najpierw robią gniazda, a potem składają jaja :} Tak też powinno być z ludźmi według mnie.
 

ankita2

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrosław
no normalne ze tak sobie marzysz.. ja w twoim wieku miałam dokładnie tak samo !
teraz mam 22 lata i prawie miesiecznego synka i powiem ci ze w wielu 18 lat tak bardzo chciałam iec dziecko.. ale nie zdawałam sobie sprawy jakie to poświecenie, ile pracy wysiłku, nieprzespanych nocy, nerwów, itp, brak życia towarzyskiego, zero wyjść z domu , no chyba ze z wózkiem do sklepu !
jak tak sobie teraz o tym pomysle to stwierdzam ze gdybym w wieku 18 lat postanowiła urodzic dziecko to chyba bym nie dała rady !!!! tak bardzo chciałamje wtedy miec jako owiemnastolatka bo tak naprawde nie wiedziałam czym jest macierzyństwo i jak to naprawde wygląda, widzialam tylko sliczne bobaski w wózkach innych matek i to mnie zafascynowało !
teraz tone w pieluszkach kaftanikach itp, i naprawde mało brakuje mi do wycieńczenia fizycznego i psychicznego, nie raz płacze, załamuje sie it. ale kiedy tylko spojrze na moja maleńką kruszynkę robi mi sie cieplutko w serduszku i dostaje energii do dalszej harwki !
Mimo to ze jestem starsza bo mam 22 lata stwierdzam ze w 100% nie byłam przygotowana na takie życie, całkiem co innego sobie wyobrażałam. Teraz jednak musze stawić czoła wszystkim obowiązkom jakie na mnie spadły !

Pozdrawiam
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
ankita, ale później będziesz miała odchowane dziecko i już będzie ci lżej, według mnie lepiej byc młoda mamą, niż taka po 30 :p
Ja też w twoim wieku będzie miała Dzidzie :)
 

MaryHuana

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
343
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
ukłoń się do jej martwych stóp..
A ja mam 18 latek tak jak autorka tematu. Wiele razy rozmawiałam z moim facetem na temat dziecka i on bardzo chce je mieć i namawia mnie abyśmy mieli dziecko :) Ja szczerze mówiąc też bardzo chce je mieć tym bardziej z Nim :) ale jakoś do końca nie jestem zdecydowana... tzn jest 90%/100% na tak... ale pewnie jutro ostateczną podejmiemy decyzję. W każdym razie mój kochany powiedział, że jeśli się nie zgodzę to napewno mnie nie zmusi do tego i będziemy się zabezpieczać. Pożyjemy zobaczymy czy będzie dzidziuś czy nie :)
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Powinniście oboje chcieć dziecka.Taka decyzja ma być obopólna nie jednostronna.
Najweyrażniej rozwinał się u Ciebie instynkt macierzyński.
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
przemyśl to. ankita ma racje. Ale zgadzam się też z Ariną. Także Ty musisz wiedziec, ze jestes gotowa. Bo chęci sa, of course, i ja nie mogę się oprzeć bobaska, a mam 14 lat. Ale mimo wszystko szkola i dziecko to nie jast dobry pomysł. Bo coinnego wyobrażenie, a praktyka...
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Maryhuana ja na Twoim miejscu nie byślałabym już o dziecku. Wiem jak to jest. Kochasz swojego Faceta i bardzo chciałabyś mieć takiego Bobaska podobnego do Niego. Ale pomyśl ile w waszym życiu wtedy się zmieni, nawet na sex możecie nie mieć czasu :p
Ja jednak się skusiłam i będę miała takiego Dzidziusia. Ale dopiero teraz dochodzą do mnie pewne sprawy typu: ślub, mieszkanie, praca+ wychowywanie.
 

mizia_kizia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Ja też od niedawna mam takie uczucie. Że po prostu chciałabym mieć taką małą dzidzię. I nie wiem czy to moja podświadomość i chęć posiadania dziecka, ale ostatnio mam wrażenie, że jestem w ciąży. Ale moi przedmówcy mają racje. Najpierw trzeba mieć jakotaki start życiowy, żeby zapewnić swojemu maluchowi jak najlepsze warunki. Niezgadzam się jednak co do szkoły. Tak to zawsze można wszystko odwlekać. Do po 30-tki. Po co? Jest takie coś jak szkoła zaoczna. Moja mama przygotowywała się do matury, a mnie kołysała obok :)
A tak na serio to można pogodzić szkołę i dziecko. Trzeba tylko chcieć, bo inaczej to zawsze znajdzie się jakaś przeszkoda.


Ja bardzo czesto mam wrazenie jakbym byla w ciazy! Nieraz wieczorem brzuch mi sie robi jak kulka hehe :) a chlopka sie smieje i mowi ze jestem w 5 miesiacu:)! Ale raczej nie jestem poniewaz biore tabletki juz ponad rok!
:) :*
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Maryhuana sliczny bobasek w avatarku :)

Wiecie co ja tez bym chciala miec dziecko. Wiem jednak ze to jeszcze za wczesnie, ale bardzo czesto rozmawiamy z chlopakiem jak to bedzie jak bede w ciazy. Bedziemy chodzic na zakupy w poszukiwaniu malutkich spioszkow, bluzeczek pieluszek, wozka... Jeju bardzo bym chciala. I w sumie trzyma mnie mysl ze aby tak chodzic i kupowac nalezaloby skonczyc studia, ktore sobie wymarzylam i miec prace. Ale na serio, strasznie bym chciala...
 

mizia_kizia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
My już postanowiliśmy, że za 18 miesięcy będziemy mieli bobaska :) Bo najpierw musimy skończyć liceum a potem 9 miesięcy do urodzenia :D

A ile jestescie razem?? Bardzo mnie to ciekawi:)! Napisalas ze musicie skonczyc liceum czyli jestes w tym samym wieku?? Ja ze swoim jestem juz 2.5 roku:) :yahoo: ! Bardzo chciala bym mieszkac z moim kochanstwem ale niestety nie mamy jeszcze mieszkanka!
Pozdrwiam:) :*

Maryhuana sliczny bobasek w avatarku :)

Wiecie co ja tez bym chciala miec dziecko. Wiem jednak ze to jeszcze za wczesnie, ale bardzo czesto rozmawiamy z chlopakiem jak to bedzie jak bede w ciazy. Bedziemy chodzic na zakupy w poszukiwaniu malutkich spioszkow, bluzeczek pieluszek, wozka... Jeju bardzo bym chciala. I w sumie trzyma mnie mysl ze aby tak chodzic i kupowac nalezaloby skonczyc studia, ktore sobie wymarzylam i miec prace. Ale na serio, strasznie bym chciala...

Tez tak sobie mysle jak Ty co bedzie jak bede w ciazy:)! O ciuszkach wozeczkach i o wszystkim takim tez czasem sobie mysle:)! A jak widze male dziewczynki takie slodzutkie ktore ida z mamusia albo sa w wozeczka to to jest takie slodkie:) zawsze sie usmiecham i mysle jak fajnie by miec tak swoje! Wiem napewno ze dlugo jeszcze nie bede w ciazy bo najpierw musze skoczyc liceum! Chce isc na studia potem! Przeciez zanim ja je skoncze to minie cala wiecznosc! Jak czasem rozmawiam z chlopakiem o tym i o tym ze juz nie umiem wytrzymac ze chce z nim mieszkac to czasem nawet sie poplacze! To jest az 6 lat kurcze:( 5 lat studiow i klasa maturalna! Masakra! Chyba ze wpadniemy kiedys i bede w ciazy to napewno razem zamieszkamy! Ale malo to jest prawdopodobne bo tak jak juz wczesniej pisalam to biore tabletki!
:*:):*:):*:)

Rozmawialam ze swoim Skarbem o tym ze moze wezmiemy slub albo bedziemy miec dziecko to wtedy napewno razem zamieszkamy:):)! Ale powiedzial ze nie jest na to jeszcze gotowy! Troszke go rozumiem! Ale hmm czasem sie zastanawiem czemu tak mowi bo wkoncu jestesmy juz tak dlugo:)!
:) :) buziaki :*:*:*
 
Status
Zamknięty.
Do góry