Chcę założyć stowarzyszenie, a w przyszłości partię

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Witam! Jestem młodym człowiekiem, jednak z wielkimi ambicjami na przyszłość. Szukam młodych ludzi którym leży los naszej ojczyzny na sercu. Mam wiele pomysłów i szukam ludzi którzy pomogą mi je wcielić w życie, oraz sami mają wiele pomysłów, na nasz kraj i świat. Wszyscy chętni niech się wpisują :)
 
Dołączył
4 Sierpień 2011
Posty
125
Punkty reakcji
5
A co masz zamiar zrobić z tymi, którzy się tu wpiszą? Jaką formę według Ciebie miałoby przybrać to " Stowarzyszenie"?
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Żeby w przyszłości mogła się narodzić partia. To są na razie plany więc jeszcze sam nie wiem co z tym będzie. Chce stworzyć coś takiego jak stowarzyszenia młodych przy partiach, jednak będziemy suwerennym stowarzyszeniem.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Podpowiedź: nie uda Ci się.
Jeśli wyobrażasz sobie coś na kształt zamiany ludzi z forum na współdziałających, poczytaj działy i zobacz jak różne a przy tym często niszowe są tu poglądy.
I chociaż mam epokę bezideowych partii masowych to wciąż trochę bez sensu podać samo hasło "łączcie się" nie podsuwając żadnej wspólnej myśli. Działam w zarejestrowanym już od dawna sądowo stowarzyszeniu i widzę jakim problemem jest kogokolwiek ruszyć do działania, nawet gdy znasz go osobiście, więc: Lasciate ogni speranza, voi ch'intrate
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Może się uda :) Na pewno nie chce siedzieć i czekać aż kraj się zmarnuje. W dzisiejszych czasach partia dba o własne dobro a nie ojczyzny. To mnie boli i próbuje wielu rzeczy aby można to zmienić. Na razie się uczę, jednak fajnie by było znaleźć paru kompanów o tych samych aspiracji co ja :)
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
więc powinieneś zacząć od przyłączenia się do już istniejącej grupy i poświęcać jej swoją pracę i czas, nie próbować samemu coś zaczynać. Z racji wieku i braku doświadczenia lepiej chyba pozwolić by ktoś inny popracował nad Tobą bo ukształtowanie dobrych Polaków jest pierwszym warunkiem zmian - a samemu na pewno ukształtować się trudniej i niebezpieczniej. Opcji masz trochę, od pisania do "podziemnych" gazet przez stowarzyszenia kulturalne gdzie ktoś wskaże Ci lektury, poinformuje o akcjach czy poda jakieś obowiązki (tutaj głównie działania katolickie choć nie kościelne jak civitas christiana czy stowarzyszenie im. Piotra Skargi) po działalność bardziej polityczną (tutaj sprawa grząska i lepiej zacząć jednak od samowychowania)
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Rozmawiam z jednym ze stowarzyszeń młodych, którzy są pod kontrolą pewnej partii. Mam paru przyjaciół co mi wskazują dobre książki, jednak z racji tego że mieszkam w małej miejscowości to trudno mi je dostać. Mam wielki zapał do pracy dla polski, jednak nie mam gdzie go wykorzystywać. Dzięki za podanie tych stowarzyszeń :)
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Z tego co widzę, to nie masz konkretnego planu co chcesz z tym wszystkim zrobić. Masz cel ale nie bardzo wiesz jak do niego dotrzeć.
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Przede wszystkim brak konkretów. Co to ma być za partia i najważniejsze punkty programowe.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Może się uda :) Na pewno nie chce siedzieć i czekać aż kraj się zmarnuje. W dzisiejszych czasach partia dba o własne dobro a nie ojczyzny. To mnie boli i próbuje wielu rzeczy aby można to zmienić. Na razie się uczę, jednak fajnie by było znaleźć paru kompanów o tych samych aspiracji co ja :)

a jakie to są aspiracje ?
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
W skrócie są to aspiracje, które obowiązywały w II Rzeczypospolitej. Dokładniej nie opisze, bo co chwile przychodzi mi inna myśl, która czasami zaprzecza innej.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Zapał to Ty masz chłopie tylko najpierw trzeba to wszystko poukładać;)
 

kudlatyy955

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2011
Posty
46
Punkty reakcji
5
Dobra to ja ci pomogę. Co zamierzasz zrobić z ubezpieczeniami? Co z walutą? Co z UE? Co z ministerstwami kultury i sportu? I co z sądownictwem?
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Do mnie to pytanie? Trochę już odchodzę od chęci w przyszłości robić coś dla Polski w sejmie ponieważ i tak wiem że nie zdobędę poparcia ani współpracowników a stare wilki mnie zmiażdżą. Jednak wiem że będę żył w bólu patrząc na to co się dzieje. Za kilka dni będę miał 16 lat więc dużo jeszcze nie wiem i powiem ogólnikowo. Nie wiem o jakie ubezpieczenia Ci chodzi :). UE dla mnie jest bardzo ważne ponieważ dzięki niej trzyma się jakoś pokój na kontynencie jednak za ten pokój płacimy strasznie za dużo. Dziś biznesmeni rządzą krajami a nie politycy wybrani przez naród. Pieniądz jest wartością nadrzędną a człowiek pionkiem w grze. Myślę że jeśli każdy obywatel w Polsce i na świecie zrozumie że ktoś ich "dyma" to wtedy będzie dobrze. A jeszcze lepie będzie jak wszyscy ludzie zaczną głosować pamiętając o tym że ktoś się nimi bawi. Jestem za silną Unią ale jeśli Polska też będzie silna. W sprawach ekonomicznych też mam mały zakres wiedzy więc pozwól żebym się dokształcił w tej dziedzinie życia. Myślę że Ministerstwo Kultury dobrze działa jednak wiadomo że polska kultura jest bogatsza niż prezentują to rządzący. Sport w Polsce od 30 lat to wielkie centrum biznesowe. Mafia w sporcie czuje się jak u siebie. Zlikwidujmy korupcje a później zacznijmy myśleć o stadionach. Sądy, prokuratury oraz policja to spadek po PRL więc też najpierw trzeba oczyścić teren a dopiero później zacząć naprawiać. Pewno zaraz zostanę wyśmiany jednak tak myślę na dzień dzisiejszy.
 

kudlatyy955

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2011
Posty
46
Punkty reakcji
5
Co z ZUS'em - czy jesteś za przymusowym ubezpieczaniem?
Czy jesteś za tym, żeby było euro, złote, a może nowa waluta z parytetem złota? - o ile coś ci to mówi ;)
Pieniądz jest wartością symbolizującą i odpowiadającą dobru. Bez pieniędzy chodził byś kupić telewizor przynosząc w zamian 2 krowy ;) - Ale rozumiem że chodziło ci o filozoficzne podejście do pieniądza - (wyścig szczurów za kasą itp.)
Pokój? Od tego jest NATO w dodatku napisałeś na kontynencie, czyli w Europie? Nie w Europie militarnych wojen już się nie przeprowadza, tylko (np.) puszczając plotkę, że hiszpańskie ogórki przenoszą nieznana chorobę.
Co masz na myśli "biznesmeni rządzą"? Oni ustalają wysokość podatków? Oni mówią ci czego ma się uczyć twoje dziecko? Oni mają coś do powiedzenia w sprawie aborcji, kary śmierci etc.? - Nie. Rządzą politycy, tylko robią to źle i tyle.
Hmmm. Myślę że każdy kto przemyśli sprawę "czemu tak mało zarabiam" i "na co idą podatki" zrozumie że jest ostro dymany i to od lat.
A nie wydaje ci się, że ministerstwo kultury, tylko przeżera kasę? Przecież w USA nie było żadnego ministerstwa kultury, a jakoś powstało Hollywood i Broadway. I bez pomocy urzędasów zaczeli na tym zarabiać miliony? - Przemyśl tą sprawę ;)
No z sądownictwem bym się zgodził ;)

Ps. http://www.youtube.com/watch?v=bbZVOskRC20 obejrzyj to może zaczniesz mieć jakieś poglądy w niektórych sprawach. Bo widzisz każdy chce dobra dla polaków, ale trzeba wiedzieć jak to dobro osiągnąć
 
Do góry