Chcę podłączyć kompa pod telewzior

.:Emil:.

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Hejka

Niedawno rodzice kupili sobie telewizor Samsunga,32 cale. I jest tam wejście na PC.
Chciałbym się dowiedzieć jak podłączyć komputer do telewizora,by móc oglądać filmy na telewizorze lub po prostu mieć telewizor zamiast monitora(bo czasami i tak jest).

Zagadnienia:
1. Czy potrzebuję jakiegoś kabla(w razie czego podajcie proszę linki na allegro lub podajcie jak to się nazywa)?
2. Czy opcja ta jest dostępna z laptopa?
3. Jakie mniej więcej koszta poniosę?


Będę bardzo wdzięczny jeśli mi pomożcie ;)
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Jakie to jest wejście na PC? Takie jak zwykłe monitory do komputera mają? Czy co? Bo nie do końca rozumiem...
 

.:Emil:.

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Bo ja mam zwykły komputer,kupowany jakieś 5 lat temu,jest tam zintegrowana( ;( ) karta graficzna GeForce MX440 64 MB własnej pamięci. Siostra ma laptopa,ma lepszą kartę chyba 128 MB.

Oto zdjęcie wejścia w telewizorze:

34e7b65e12bf7fe8med.jpg


LINK DO ZDJĘCIA
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Podłącz tylko przewód taki jak podłączasz do normalnego monitora i będzie działać...
 

.:Emil:.

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ale mam monitor "z dupą" i nie mogę odczepić kabla ;| A skąd dźwięk by był jeszcze..

Bardziej by mi odpowiadało żeby laptopa podłączyć pod telewizor.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
No więc odłącz kabel od monitora i podepnij pod telewizor, bo o ile się nie mylę w tak starej karcie powinieneś mieć normalne wyjście D-Sub, czyli takie samo jak to w telewizorze. Nic więcej nie potrzebujesz ;)

Skoro nie możesz odczepić kabla to musisz kupić kabel dwustronny D-Sub. Nie powinien być drogi.
 

.:Emil:.

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Skoro nie możesz odczepić kabla to musisz kupić kabel dwustronny D-Sub. Nie powinien być drogi.

No nie mam. A dźwięk? Inny kabelek? Czy ten jeden wystarczy?
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Masz tam wejście AUDIO. Podłączasz przewód zakończony z dwóch stron minijackiem o ile się nie mylę...
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Tak samo... Musi mieć wyjście d-sub, a audio to podłączasz tam gdzie słuchawki...
 

.:Emil:.

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
u mojej siostry nie ma tych srubek co sie zawsze przykręca..
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
a w lapku nie ma wyjści tv-out ? lepiej z niego skorzystać w takim przypadku.
 

.:Emil:.

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
jest takie wejscie male jak ta wtyczka po samej prawej stronie,rozmiar chyba by sie zgadzal tej wtyczki? ;]

0CD4CB45-D228-4373-B3F4-96DB63F84E96.JPEG
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
ten kabelek wcale nie jest taki super. Jak masz w TV PC-IN to weź taki:) lepszej jakości będzie obraz... a pytanie czy w laptopie masz vga??
 
Do góry