Chce kupić mój pierwszy Gramofon

POI123

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam
chciałbym kupić gramofon co prawda widziałem takie tematy ale wydaje mi się że że nadal nic nie wiem więc zadam kilka pytań.Proszę żeby odpowiedzi były proste jak gdyby były skierowane do kompletnego debila.
no więc:
1 gramofon jakiej firmy na co zwrócić uwage (cena jaka mnie interesuje to ok 500zł)no i używane czy nie
2 jak podłączyć głośniki czy trzeba kupić wzmacniacz
3 kupując głośniki czy wzmacniacz na co zwrócić uwage i czy tej samej firmy co gramofon czy można innej
4 co jeszcze wypada kupić czy wiedzieć o grammofonach
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim wypada wiedzieć to, że za 500 złotych nie kupisz gramofonu. To nie tani sprzęt, nawet jeśli jest używany, to oscyluje w okolicach tysiąca lub więcej. Najlepsze gramofony robi technics i pioneer, ale licz się z wydatkiem co najmniej dwóch tysięcy. Nieco tańsze są reloopy, ale to i tak tysiąc a nie 500 złotych. Nie polecam używanych.
 

POI123

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
a coś takiego :http://www.skapiec.pl/site/cat/87/comp/542515 ? nie potrzebuje zbyt dobrego sprzetu (czyt.nie mam kasy ).a i czy cos takiego dało by się podłączyć pod głośniki,jaki i jak
 

POI123

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
OK troche poczytałem załatwiłem se wzmacniacz denona i zestaw 3 głośników(główny i 2 kolumny)yamachy troche poczytał popytałem i zwiekszyłem mój budżet do 700zł no i słyszałem że Technics są nie do zdarcia i że można nawet używane,denon -dobra firma ,reloop są niezłe no i powiedzcie ludziska jaki model może jakas firma jeszcze ?do 700 stów
 

POI123

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
to znowu ja co czy może mi ktoś powiedzieć o modelu TECHNICS SL-BD3 bo nie umie nic znaleźć chodzi mi czy jest przedwzmacniacz ,napęd paskowy czy bezpośredni , i to samo o :http://www.aukcjoner.pl/gallery/001821338-DENON-DP-35F-(2).html#I6
 
Do góry