CENZURA

Status
Zamknięty.

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Cenzorzy nigdy nie zrozumieją, że takie bojkoty tylko pomagają w promocji. Producenci filmowi dobrze wiedzą co się sprzedaje, a jest to między innymi głośny skandal. Jeśli coś jest rzekomo tak szokujące, aby nie wyświetlać tego w kinie, to zaczyna przyciągać standardowego widza. To co niemoralne i obrzydliwe ma swoją podświadomą moc przyciągania u dużej grupy odbiorców. Gdyby po prostu film wyświetlić w tym kinie to trochę byłoby szumu i zaraz by zapomniano. A tak ruszono trybik, który uruchomi kasę pompującą forsę dla twórców filmu. Poza tym to kolejny przykład tego, jak kieruje się społeczeństwem niczym małym dzieckiem. Każdy ma swoje sumienie i jeśli uznaje film za nienormalny to nie idzie - proste. No chyba, że w tym filmie są jakieś chore akcje, jak orgie ze zwierzętami. Jak dla mnie wszelkie bojkoty na filmy tłumaczone etyką to zazwyczaj manifestacja swojej wymuszonej moralności.

Sam poziom filmów Cohena wygórowany nie jest, ale mnie np. Borat całkiem śmieszył. Jak El Pablo zauważył czasem dobrze obejrzeć po prostu rąbniętą komedię. Lubie inteligentne a zarazem zabawne kino. Ale nie aż tak, co by masturbować się swoim poczuciem humoru. Szczerze przyznam, że zarówno Borat jak i Straszny Film mnie rozśmieszały.
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Mnie straszny film część pierwsza też rozśmieszał.. późniejsze były już coraz gorsze.. ale jeżeli mozna o tym filmie powiedzieć, że miał trochę więcej "smaku" niż borat. Bzdurna komedia, do odstresowania się to jedno moim zdaniem, a taki film, to już drugie.

Co do nagonki na KK to faktycznie ktoś tu przesadził... o tym filmie nie słyszałem ani słowa z tamtej strony, ze to "zły film"... kilku książulkom wyrwało się na temat "antychrysta" ale o tym nie słyszałem.
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
I dobrze że u nas każdy sam decyduje... jednak prawdę mówiąc nie widze plusów w zachodniej kulturze masowej robionej na sile.
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Wiadomo w kraju demokratycznym tak być powinno... Ukraina niby też kraj demokratyczny ale za dużo jeszcze ruskich siedzi pośród ich władz
 

burzakos

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Co do nagonki na KK to faktycznie ktoś tu przesadził... o tym filmie nie słyszałem ani słowa z tamtej strony, ze to "zły film"... kilku książulkom wyrwało się na temat "antychrysta" ale o tym nie słyszałem.

Ja słyszałem. Że promocja homoseksualizmu, zagrożenie dla instytucji rodziny itd itp. Nie sądzę, żeby w Polsce KK miał jakoś gwałtownie protestować i zakazywać filmu, ale zastanawiam się, jaki w takim razie jest powód, dla którego nie puszczają Bruna w największych multiplexach w Warszawie...?
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
jaki jest powód to nie wiem.. można się ich zapytać. A KK katolicki mówił coś takiego, ale w polsce czy gdzieś z zagranicy?
 
Status
Zamknięty.
Do góry