Cellulit

magdaaa77

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Witam dziewczyny. Przez rok przytyłam troche dużo. Dawniej byłam szczupła, a teraz brzuszek itd. Ale nie o to chodzi. Na pośladkach pojawił się cellulit i rozstępy. Chciałam dowiedzieć się, jakie macie sposoby jego usuwania. Jakieś masaże, konkretne kremy, sole do kąpieli i inne różne rzeczy. A i oczywiście chcę powiedzieć , żeby suma wydana na kremy itp nie była zbyt duża. Chcę również dodać, że mam mniej niż 20 lat, więc to dziwne żeby w tym wieku były takie rozstępy, a to jest troche wstydliwe. Prowadzę siedzący tryb życia. Czekam na odpowiedzi kobiet, które dały radę pozbyć się tego problemu. Z góry bardzo dziękuję.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Siedząc na dvpie i smarując się kremami niewiele zdziałasz, lepiej zainwestuj w adidasy (może reebok easytone) i biegaj.
Skoro dużo przytyłaś w krótkim czasie to nie dziwne że masz rozstępy, nawet w tym wieku. Jak schudniesz to może będą mniej widoczne
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Tak, siedzacy tryb zycia. W sumie to ja tez chyba wezme sie za siebie, bo ja tez w ciagu roku przytylam duzo, ale to kwestie hormonalne. Przybylo mi z 15 kg moze nawet , waze 70 kg gdzies i 170 cm wzrostu. Tzn gruba to nie jestem wedlug mego zdania jak patrze na siebie i dobrze sie czuje w tym ciele, lecz tez chcialabym zeby troche sie celluit pozybc, choc duzego chyba nie mam :)
Tak jak napisala miss sunshine, przede wszystkim ruch, bo on jest wazny, a wrecz bardzo wazny, bez niego moze nie byc efektow, ponadto mozna dodatkowo kremy, tylko regularnie, no i wazna tez jest dieta, bo z tego co wiem pewne potrawy sprzyjaja celluitowi.
Ja osobiscie tez mam rozstepy, na nogach duze i pupie (taka mozaika ) i takie srednie (moim zdnaiem ) na piersiach .. ale juz mi nie przeszkadzaja,.. niestety sa juz biale i nic z nimi nie zrobie
a jak Ty masz je czerwone to mozna je zminimalizowac, smarujac kremami na rozstepy, jest ich pelno na rynku, ale jakie najelszpe to nie mam pojecia.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Na rozstępy dobrze działa kolagen naturalny, ale jest drogi, ciężko dostępny i trudno się go przechowuje, więc jeśli nie ma tragedii lepiej poszukać jakiegoś kremu
 

little_bad_girl

...dangerous...
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
1 314
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
My own paradise....
Jak już wcześniej wspomniano bardzo ważny jest regularny ruch: jazda na rowerze, bieganie, pływanie, orbitrek, .. możliwości jest bardzo wiele.
Jednak nie zapomnij też o codziennym masażu.
Osobiście mogę polecić ci syrenkę (jest to ostra gąbka, którą możesz kupić za 4 złote w większości drogerii).
Bardzo dużo pozytywnych opinii o niej słyszałam.
Co jeszcze?
Odpowiednia dieta, no i dobry balsam antycellulitowy nie zaszkodzi.

Tylko bądź cierpliwa, bo z walce z cellulitem widocznych efektów nie osiągniesz z dnia na dzień.
I najważniejsza jest systematyczność.

 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Przypomniałam sobie świetny zestaw ćwiczeń "8 minut ćwiczeń na pośladki" (8 min buns). Do znalezienia na YT.
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
cellulit to uciążliwa sprawa, sama od dłuższego czasu się z nim borykam. I to do czego doszłam to to że trzeba się z nim rozprawić z każdej możliwej strony. Ostatnio na stop-cellulit.com przeczytałam, że cały program walki z cellulitem dobrze wesprzeć zabiegiem, tam jest wymieniona terapia falą akustyczną. Z tego co się orientowałam to sportowcy również korzystają z tej terapii.
 

marta247

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2010
Posty
58
Punkty reakcji
0
A ja mam inny sposób na cellulit, którego sama stosuje, Bańki Chińskie, kupisz je w Aptece za ok 30zł , super sprawa, i co najważniejsze, już po kilku masażach taka bańka widać efekty!! Jeśli chcesz spróbować , to musisz trochę poczytać o nich , bo nie wszyscy mogą je używać!
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
raga79, ja też słyszałam o terapii falą akustyczną i zastanawiam się jakie to daje efekty... Może ktoś z Was stosował i mógłby podzielić się opinią. Bo generalnie na cellulit nie wystarczy odpowiednia dieta. Trzeba dodatkowo ćwiczyć i może nawet chodzić na masaże. Balsamy i kremy też nie zaszkodzą.
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Najlepiej wszystko połączyć, czyli: odpowiednia dieta, ruch fizyczny, masaże, balasamy i to przynosi efekty, a terapii falą akustyczną niestety nie znam
 

ikabana83

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja mam ten sam problem... Kupiłam jednak specjalną rękawice do masażu i używam jej z olejkiem antycellulitowym (Mamamil, kupiony w aptece), planuję też przejść na dietę ale z tym będzie stanowczo najtrudniej :/
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Terapia falą akustyczną przynosi bardzo dobre efekty. Co ważne, jest to leczenie przyczynowe, możliwe do zastosowania na każdym etapie schorzenia. Niestety cena zabiegu nie jest przystępna dla każdego. W takich sytuacjach można stosować domowe sposoby walki z celullitem, w tym
-dieta bogata w warzywa i owoce, niezawierająca żywności wysokoprzetworzonej,
-masaże naprzemian ciepłą i zimną wodą
-zwiększona aktywność fizyczna (basen jest tu nieoceniony)
-kremy ujędrniające.
 
Do góry