cel ofiary Jezusa

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
pisałem już o tym wcześniej, że Pismo Św. nie należy traktować wszędzie jednakowo bo niej jest to jedna księga napisana przez jednego autora ale zbiór setek ksiąg pisanych opowiadanych wcześniej przez dużą liczbę ludzi.

Według KK wszystkie księgi są natchnione przez Boga a co za tym idzie współautorem wszystkich ksiąg jest Bóg.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
I ósmego dnia Bóg stworzył danielr9 dla picu...
Fakt...musiał przed stworzeniem sobie dzień odpocząć wkońcu to miałbyć wspaniały człowiek :)


Dziecinne rozumowanie a właściwie brak zrozumienia, ale cóż można oczekiwać o tego co nie zna i nie rozumie Pisma? Cóż można oczekiwać od kogoś pozbawionego Ducha Świętego?
Cóż można oczekiwać od niewierzącego heretyka?
rozumiem, że to są kontrrargumenty....kiepskie.

Tylko kolejnych bluźnierstw można się spodziewać.
Ludzie niewierzący dalej będą bluźnić
rozumiem, że fakty dla Ciebie są bluznierstwem.

a ludzie wierzący dalej będą bronić stanowiska swego i Kościoła Świętego.
Mój drogi gdybyś chociaż raz przeczytał Biblie to byś widział kto tu bluzni...

W takich wypadkach nie ma możliwości rozejmu czy pojednania.
jasne. Trzeba dalej szerzyć podziały, stwarzać konflikty a ludzi widzących pewne sprawy inaczej niż nasz przywódca religijny nazywać bluzniercami.
To jest Twoja wiara? Jeśli tak to współczuje.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Nie potrzebuję twojego nędznego współczucia :)

Tak, twoje "fakty" do mnie nie przemawiają.
 

monikagie

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
Bzdury piszesz danielu. Skad ty je bierzesz...
JEZUS RZECZYWISCIE ZMARTWYCHWSTAL!
Istniejacym dowodem na to jest całun Turynski.
Lub Oblicze z Manopello

Danielu poczyatj sobie "milujcie sie" nr 2 roku 2009
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Monika, moze nie wyskakuj od razu z negującymi tekstami typu: "bzdury piszesz", bo dla mnie bzdurą jest całun turyński, którego de facto nie uzaję za dowód. Nie wiadomo, czy owinięty był weń Jezus.

Poza tym to offtop. Temat: "Cel ofiary Jezusa, dlaczego Bóg potrzebuje ofiar".
 

monikagie

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wydaje mi sie ze jest uznay za dowód. Jak dyskusja to dyskusja tak? Cóż, ze czasami sie schodzi na inny temat.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Monika, ja jestem moderatorem i muszę przeglądać tematy...
Proszę o powrót do tematu :papa:
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Monika,
pogaduszki mozemy poprowadzić na PW ;)
Tutaj odpowiadamy w temacie.
:papa:
 

upr

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Więc gwoli wyjaśnienia: :)
Chciałem pokazać poprzez zapożyczenia do religii chrześcijańskiej innych historii brak logiki w OFIERZE JEZUSA, ponieważ ma ona podobne podłoże a sens jest podobnie naciągany...
Innymi Słowy Jezus musiałby umrzeć na krzyżu dla picu...Bóg też musiałby go zsyłać dla picu. Cel ofiary Jezusa jest zatem wyjątkowo niedorzeczny w obliczu wiary w Boskość Boga...

wiesz daniel Bóg też ma swoje tajemnice i nie wszystko jest objawione, moim zdaniem całkiem skąpa część tak nawiasem mówiąc. poza tym z punktu widzenia trynitarian Bóg sam siebie podporządkował w pewnym sensie pod ludzkie prawa i prawa, które sam stworzył, aby odkupić głupotę wolności ludzi, których ukochał.
 

monikagie

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ciekawe co piszesz. Z ta tajemnica... taa Bog ma tez swoje tajemnice.. Ale czesc zn ich chialby odkryc przed nami na ziemi ale my na to nie pozwalamy. nie pozwalamy wejsc do naszego zycia Bogu. i tak to wyglada...
 

upr

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Ciekawe co piszesz. Z ta tajemnica... taa Bog ma tez swoje tajemnice.. Ale czesc zn ich chialby odkryc przed nami na ziemi ale my na to nie pozwalamy. nie pozwalamy wejsc do naszego zycia Bogu. i tak to wyglada...

może pisz za siebie ? skąd to możesz wiedzieć i powiedzieć o każdym ? jakby tak było to ofiara Jezusa byłaby chyba bezcelowa.
 

monikagie

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
bo to fakt jest. niektorzy pozwalaja. ale duza wiekszosc nie pozwala.

pisz za siebie pisza za siebie..
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Jeśli nie widać celu to spróbujmy sobie odpowiedzieć:
Jak wyglądałoby Chrześcijaństwo dziś bez śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
Czy istniałoby Chrześcijaństwo gdyby nie było śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
 

monikagie

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
Mysle. ze widac ale nie dla kazdego.
''kazde cierpienie ma sens jak wielka to tajemnica''
Pan Jezus nie czul tylko cierpienia fizycznego. On mial w sercu wszystkie nasze grzechy.. NASZE. Dla Boga nie ma czasu a ludzie na swiecie sa policzeni lacznei z tymi ktorzy jeszcze przyjda na swiat. Nikt nigdy nie przezyl tak przeogromnej meki, nawet Jezus w pewnym momencie byl na tyle wykonczony ze powiedzial ''Boże mój Boże czemuś mnie opuścił... ''
Co dziala najbardziej na czlowieka? cierpienie. Jesli widzi czlowiek cierpie to wzrusza sie raczej i generalnie zwraca uwage na nie wieksza... dlatego teraz mu zwracamy uwage na semirc Jezusa, inaczej wydawalby sie normalnym czlowiekiem.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
W takim razie zadam pytanie: dlaczego dobry i sprawiedliwy Bóg potrzebuje poświęcenia ludzi, ofiar, dlaczego poświęcił własnego Syna, pozwolił mu cierpieć takie męki za ludzi, ktorych sam NIESPRAWIEDLIWIE obdarzył grzechem pierworodnym?
 
Do góry