Capoeira

dziam_dziam

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2007
Posty
41
Punkty reakcji
0
Ta...pewnie nikogo nie znajdę, ale może ktoś chodzi? Nie ważne w jakim mieście. Ale mam pytanie. Kiedy sie dostaje koszulki klubowe, albo sznury?

Z góry dzięki za wszystkie wypowiedzi :p
 

dziam_dziam

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2007
Posty
41
Punkty reakcji
0
No dobra, zapytam się tak. Po prostu kto to trenuje?

,,najpiękniejsza z walk, najniebezpieczniejszy z tańców" tak mówią o capoeirze.

Taniec,walka, muzyka, śpiew, gra w jednym :p
 

gipcu

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2007
Posty
817
Punkty reakcji
1
Miasto
wyry
ja sie ucze :D kumpel mnie uczy...a bardziej akrobatyke, ale jest to troche powiazane. uczy mnie raz tego a raz tego :D
 

Tiges

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Skate Park
heh ja się miałem zapisać z kolegą ale kicha on myśli ze tam sie leje do krwi :p
 

dziam_dziam

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2007
Posty
41
Punkty reakcji
0
no to masz nieźle rąbniętego kolegę. Te bardziej krwawe odmiany to tylko w brazylii :p
 

gipcu

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2007
Posty
817
Punkty reakcji
1
Miasto
wyry
to jest walka z tańcem :D łądnie to wygląda i wogóle, ale nie mam zbyt dużo czasu na to... i uczę się tylko w wlonych chwilach.
 

Washi

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam. Po pierwsze te "sznury " to corda i pierwszą dostaje się na Batizado czyli swojakim chrzcie capoeristas ( osoby która uprawia Capoeire ). Batizado każdy przeżywa tylko raz w życiu, następne przyznawanie corda to jest juz tylko Gradacja Stopni i o jej procesie ( gdzie i kiedy ) zależy do jakiej grupy sie należy. Co do koszulek to chyba większosc grup preferuje żeby jednak uczniowie nosili koszulki z logiem ich sekcji jednak nie jest to scisle określone i zależy od grupy. Ważniejsze są natomiast spodznie czyli abady, tutaj jest to rzecz obowiązkowa ( gdzies corde trzeba zawiazac :D ).
Wszystkie to pewnie mozna dostac na Batizado.
 

astenoth

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Polska
Batizado odbywa się kilka razy w roku. Zależy też od danej grupy. Najczęściej jesienią albo wczesną wiosną. Aby zdobyć swój pierwszy sznur, walczy się z Mestre lub kimś z kadry instruktorskiej. Całość to fajna zabawa i nie ma w tym nic niebezpiecznego. Każdy pamięta swój pierwszy raz ;) Zawsze jest to zaszczyt i honor ćwiczyć z mistrzem. Zmiana stopni nazywa się Troca de Cordas i tutaj już dochodzimy do konkretnych gradacji grupy. Każdy cordao zdobywa się po przebyciu pewnego okresu czasu w grupie i umiejętnościach. Polecam przestudiowanie różnych stron internetowych na ten temat.
 

szara_myszka13

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Oooo widzę, że temat odżył ^^
Astenoth gdzie ćwiczysz? I nie wiesz przypadkiem, kiedy zwykle są batizado w Unicarze? Najbliższe wiem, że we wrześniu, ale czy to jest jedyne w całym roku???
 
C

compton_style

Guest
Witam Cie, co prawda nie trenuję już capoeiry spory kawał czasu, ale trenowałem kiedyś w grupie Artes Das Gerais w Krakowie. Spoko grupa, tylko były małe minusy - chodziło tam mnóstwo osób, trener nie miał czasu na indywidualne korekty błędów, przez co poziom całej grupy był słaby. Niby mieli pomagać bardziej doświadczeni, ale tego nie robili (chyba, że im trener kazał). Drugim minusem było nastawienie na akrobacje, zamiast na walkę (to moje subiektywne odczucie, bo poszedłem na tamte treningi, żeby się nauczyć fajnych kopnięć i metod walki, a nie gwiazd, przeskoków i zejść). Jednakże, treningi tam przygotowały moje ciało pod inne sztuki walki, które później trenowałem i trenuję dzisiaj. Bardzo dobry system rozciągania był, mało bolesny a skuteczny.
 
Do góry