Cały ogół : Komputer... Jak się odciągnąć od tego? A nauka ?

Nexus.

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
No, więc tak: Siedzę przed komputerem średnio 4-7 godzin dziennie. Przez to mało w tygodniu spotykam się ze znajomymi, a na naukę to czasu mi brak. Przez to nie odrabiam zadań domowych, nie uczę się... Miałem kiedyś świadectwo z paskiem, a teraz ? :) Zagrożony jestem z Fizyki, Matematyki, Chemii, Biologii, a z innych nie wypadam zbyt ciekawie. Komputer tak mnie wciągnął, że ahhh :((. W domu starzy cały czas mi marudzą, że nic nie robię, nie uczę się tylko siedzę przed komputerem. Do tego palę papierosy i często zabawiam w weekendy z alkoholem na ostro... :(. Pomożecie mi ? :(
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
A niby jak my ci mamy pomóc? Jak masz problem to idź do psychologa. Silnej woli nikt Ci nie wyrobi. Sam musisz się wziać za siebie. A co przed komputerem robisz? takie się szwędanie tu i tam czy w coś grasz/jakis czat/jakieś forum?
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
A w jaki sposób oczekujesz od nas pomocy?
 

Nexus.

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Chodzi mi o jakąś słowną pomoc, co jak. Jakieś rady, nie mam pojęcia... :( Grać nie, wejdę tu, tam pogadam i zleci całe popołudnie :(. Nie lubię zbytnio psychologa ;(. A może jakieś porady jak znacie?
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Tak samo jak Severusa radzę wybrać się do psychologa, nie musi być nim psycholog szkolny. Nikt Ci nie pomoże. Musisz sobie powiedzieć czy chcesz coś z tym robić, ewentualnie się ograniczać. Mam czas do tej i do tej na komputer, potem mam tyle i tyle na znajomych, a tyle i tyle na naukę. Można wszystko pogodzić, trochę chęci.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
znamy. Wyłącz komputer, bo jak będzie włączony to już nic z tym nie zrobisz. Jak wracasz do domu to pod żadnym pozorem go nie włączaj...zobaczysz jaki dzień wtedy długi się zrobi ;) Sprawdzone
 

Nexus.

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
znamy. Wyłącz komputer, bo jak będzie włączony to już nic z tym nie zrobisz. Jak wracasz do domu to pod żadnym pozorem go nie włączaj...zobaczysz jaki dzień wtedy długi się zrobi ;) Sprawdzone
Bardzo Ci dziękuję. Jednak jest w tym problem, że mam komputer włączone 24/7 i nie wyłączyłem go już od chyba pół roku. Ostatnio jak byłem na wakacjach. Śpię cały czas z włączonym PC, a gdy robię lekcję co chwilkę lookam czy ktoś coś napisał. Ściągam też muzykę, pełno filmów oraz jakieś fajne poradniki, torturiale i tak się składa, że nigdy go nie wyłączam... :(
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
W takich sytuacjach zawsze polecam porządny kop w tyłek.

ja mu bardzo chętnie sprzedam takiego kopniaka :D

to do weź i wyłącz, po co Ci tyle tego dziadostwa. u mnie jest to samo (na noc go wyłączam) ale jak mam kupę nauki komputer odpoczywa, bo jak ho włączę to sie nie nauczę. :]
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
zgadzam sie z Kapciuszkiem, wyłącz komputer i weź sie do roboty! jeśli sam widzisz swój problem to już jest dobrze. nie wiem wyłącz internet, daj modem rodzicom do schowania. nie wiem xD
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Jednak jest w tym problem, że mam komputer włączone 24/7 i nie wyłączyłem go już od chyba pół roku. Ostatnio jak byłem na wakacjach. Śpię cały czas z włączonym PC, a gdy robię lekcję co chwilkę lookam czy ktoś coś napisał. Ściągam też muzykę, pełno filmów oraz jakieś fajne poradniki, torturiale i tak się składa, że nigdy go nie wyłączam...
A ja myślałam, ze to ze mną jest źle... Może 2x w życiu zdarzyło mi się komputer na noc zostawić bo coś ściągałam... Wyłącz i tyle.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
niech nic nikomu nie daje bo będzie go jeszcze bardziej nosić i nic nie zrobi :]

sam wyłączy z własnej woli wtedy będzie najlepiej ;)
 

Nexus.

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Dostałem od nich pewną propozycję :D. Wczoraj zabrali mi komórkę, bo mam abonament i jest on na 40 PLN. Oczywiście do płacenia jest dość sporo, bo grubo ponad 200 PLN. Załamali się po 5 miesiącach, bo cały czas rośnie... Telefonu, więc nie mam, a co do komputera. Sam nie wiem, ciężko jest mi tak odejść, a ogółem jak mam okazję siedzieć. Nieraz wyłączam monitor, a podczas nauki znów patrzę. W nocy się przebudzam i patrzę co i jak... Nie wiem coś jest ze mną nie tak i to na poważnie...
 

Nexus.

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiem wie. Niby staram się siedzieć mniej, a to nie wychodzi. Komputer mam już od około 6 latek. Internet od 5 lat. Z każdym rokiem coraz więcej siedzę, a teraz już tyle czasu spędzam przy PC, że sam to zauważyłem. Nic tylko komp... Żal mi jest już, jak sobie o tym pomyślę - to chore :(. Myślę, że dziś w nocy wyłączę komputer, oby coś pomogło :)!
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
matko xD Nexus to może na początek się ograniczaj? bo jak wyłączysz tak odrazu na cały dzień to cię szlak trafi xD dziś wyłącz na noc, jutro włącz dopiero po szkole, po jutrze włącz 2h po przyjściu do domu i tak dalej ;)
 

Nexus.

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
tylko wyłącz komputer, nie monitor :)
Wiesz, monitor tylko wyłączam zawsze. Ciężko po pół roku będzie mi wyłączyć sprzęt ... Wiem, że jestem uzależniony. Matka się pyta: Co chcesz na święta. A ja odpowiadam: Coś do komputera... Ona: Znowu?... Tak jest co roku :D. Za kasę kupuję coś do kompa lub komórkę. Postaram sie wyłączyć kompa i oby się udało WoW :). Tylko, czy moja matka nie pomyśli, że mnie na prawdę poje**ło? :) Po takim czasie wyłączę...
 

Nexus.

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
będzie się cieszyć ;) tylko wyłącz!
No oby... Ale nie ściągnę do końca filmu, a tak sobie chciałem obejrzeć ... :/ Jestem ciekawy, czy uda mi się wyłączyć, czy też nie. I raczej ciężko będzie mi się wziąść ponownie do nauki ahh ;(...
 
Do góry