C-bool

baniok

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2006
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Nienawidze Casteam... Nienawidze c-boola... Nienawidze Dj Shog... Nienawidze energy 2000... i innych podmiotów typu "jazda, vixa na maxa" Bleghh totalne mylenie pojec muzyki pseudo-electro z dobrym brzmieniem elektronicznym.
Słuchajcie czego chcecie, ale nie nazywajcie tego muzyką elektroniczną jezeli nią nie jest... jest chłamem ot i tyle!

Zgadzam się w 100%
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Hmmm...
Skoro jest tyle negatywnych głosów po adresem c-boola to może ktoś poda logiczny argument na uzasadnienie ze go nie lubi, a nie jakieś stwierdzenie w stylu "nie lubie go bo po prostu nie lubie" ?? ;)
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Hmmm...
Skoro jest tyle negatywnych głosów po adresem c-boola to może ktoś poda logiczny argument na uzasadnienie ze go nie lubi, a nie jakieś stwierdzenie w stylu "nie lubie go bo po prostu nie lubie" ?? ;)

- prosta muzyka, proste sample - tandeta
- komercyjna marionetka
- pozywka dla calych mas wiejskiej jazdy
- absurdalne przypisanie sie na sile do muzyki "techno"
- bzdura w czystej formie, brak glebi
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
- prosta muzyka, proste sample - tandeta
- komercyjna marionetka
- pozywka dla calych mas wiejskiej jazdy
- absurdalne przypisanie sie na sile do muzyki "techno"
- bzdura w czystej formie, brak glebi
Ale czy to, ze muzyka jest proste musi byc od razu czyms złym ??
komercyjna marionetka, no w tym jest troche racji ;)
pozywka dla wiejskich ams jazdy - to ze ktos robi muzyke do ktorej umie sie bawic masa ludzi wcale nie musi byc niczym zlym... przeciez muzyka z zalozenia ma takie cele...
przypisywnaie do techno... ja bym go wykonawca techno nie nazwala... tworyz muzyke elektroniczna, ale muzyka elektroniczna nie ogranicza sie tylko do brzemin techno, to takze inne gatunki
brak glebi - bycmoze tak... a motyw z would u feel to chyba niemal w kazdym jego kawalku sie przewija... to chyba jego jedyny taki prawdziwy hicior...
mimo wsyzskto lubie sobie poskakac do jego kawalkow... ;)
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Ale czy to, ze muzyka jest proste musi byc od razu czyms złym ??
komercyjna marionetka, no w tym jest troche racji ;)
pozywka dla wiejskich ams jazdy - to ze ktos robi muzyke do ktorej umie sie bawic masa ludzi wcale nie musi byc niczym zlym... przeciez muzyka z zalozenia ma takie cele...
przypisywnaie do techno... ja bym go wykonawca techno nie nazwala... tworyz muzyke elektroniczna, ale muzyka elektroniczna nie ogranicza sie tylko do brzemin techno, to takze inne gatunki
brak glebi - bycmoze tak... a motyw z would u feel to chyba niemal w kazdym jego kawalku sie przewija... to chyba jego jedyny taki prawdziwy hicior...
mimo wsyzskto lubie sobie poskakac do jego kawalkow... ;)
Nie lubie ograniczac sie do kilku takich samych i do znudzenia powtarzajacych sie ciagle sampli.
Chodzi mi o specyficzna grupe ludzi (czyt. temat "manieczki kraina wiejskich dzwiekow")
Powiedz mi w jakim to gatunku tworzy c-bool ?
Odpowiedzi na moj zarzut dotyczacy braku glebi nie bardzo rozumiem....
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Powiedz mi w jakim to gatunku tworzy c-bool ?
Odpowiedzi na moj zarzut dotyczacy braku glebi nie bardzo rozumiem....
Wydaje mi sie, ze to dobre pytanie w jakim gatunku on tworzy...
Moim zdnaiem to w zasadzie do żadnego by się tak do końca nie dało go przypasowac, raz robi coś bardziej pod techno, to znowu skłania sie w keirunku house...
Moim zdnaiem jets artystą, ktory nie do końca wyrobił sobie własny styl i poszukuje tego stylu próbując swoich sił w różnych odmianach muzyki elektronicznej a niekeidy nawet starajac sie je ze soba łączyc...
Ponoc istnieje takie pwiedzenie, że ko szuka nie błądzi... Coś w tym jest...
To jeszcze młody artysta i myslę, że potrzebuje czasu na to by się samookreslic...
Na chwilę obecną nie przyporzadkowywałabym go do żadnego konkretnego nurtu w muzyce elektronicznej, ani do techno, ani house ani trance...
Powiedizałabym raczej bardzo ogolnie ze robi muzyke elektroniczną...
W tej muzyce widac wyraźne ślady komercji, bycmoże wiaze sie z tym wczesniej wspomnianym przezemnie poszukiwaniem własnego stylu...
Jezeli chodzi zas o te głębię...
hm...
wydaje mi się, ze to słowo można rozumiec w wiwelu aspektach...
coś może byc głębokie z racj tego ze np nie jest komercyjne... - co do c-boola to nie mozna powiedizec ze jets niekomercyjny...
cos moze byc glebokie bo ma w sobie jakies przeslanie - ale takich kawalkow z przeslaniem w muzyce elektronicznej trudno szukac...
cos moze byc tez glebokie w rozumieniu ambitne... nie powiedzialabym ze muzyka tego artysty jest gleboka w tym znaczeniu... kilka ciagle powtarzanych motyow z zasadzie akzdy kawalek jeden do drgiego podobny i wszyskto jakby wzorowane na woul u feel... mimo wszyskto mozna sie swietnie pobawic do jego kawalkow, co stanowi wielki pluc dla c-boola
 

baniok

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2006
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
37
pozywka dla wiejskich ams jazdy - to ze ktos robi muzyke do ktorej umie sie bawic masa ludzi wcale nie musi byc niczym zlym... przeciez muzyka z zalozenia ma takie cele...

pokaż mi wiejskie disko gdzie puszczają dobry niemiecki schranz, EBM lub dnb wysokich lotów to ogłoszę Cie królowa muzyki

dla mnie cbool tylko na wieś się nadaje (bez obrazy dla ludzi ze wsi) bo na wsi jeden krzyknie ze cbool to hit i reszta "chcąc być fajna" tez tak uważa

tak jak explosion jest to muzyka do "ztunningowago malucha ze spoilerami wielkosci auta"
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
chyba nie rozumeisz co mam na mysli...
Powiedzialam ze nie ma w tym nic zlego ze ktos robi muzyke dla calych ams, taka do ktorej potrafi sie akzdy bawic, moze komercyjna, ale taka do ktorej kazdy skacze i sie bawi...
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Moim zdnaiem to w zasadzie do żadnego by się tak do końca nie dało go przypasowac, raz robi coś bardziej pod techno, to znowu skłania sie w keirunku house...
Zaden z jego walkow nie jest "bardziej pod techno czy house". Jesli dostrzegasz jakies sample zwiazane z tymi gatunkami to nie wiesz czym one sa...
cos moze byc glebokie bo ma w sobie jakies przeslanie - ale takich kawalkow z przeslaniem w muzyce elektronicznej trudno szukac...
Odrobina wysilku i efekty beda bardzo zadowalajace. Przykladem jest chociazby zenski duet Zavoloka & AGF, panie zjednoczyly swe sily by stworzyc cos z przeslaniem. Przydzielily swoje utwory do 4 grup tematycznych majacych zwiazek z porami roku (wiosna, lato, jesien, zima); nazwy poszczegolnych walkow to nazwy kwiatow ktore rodza sie wraz z okreslona pora roku. Dzwiek jest w tym przypadku instrumentem do pokazania zjawisk zachodzacych w naturze. Muzyka jest czysto elektroniczna a efekty zaskakukajaco wyjatkowe.
cos moze byc tez glebokie w rozumieniu ambitne... nie powiedzialabym ze muzyka tego artysty jest gleboka w tym znaczeniu... kilka ciagle powtarzanych motyow z zasadzie akzdy kawalek jeden do drgiego podobny i wszyskto jakby wzorowane na woul u feel... mimo wszyskto mozna sie swietnie pobawic do jego kawalkow, co stanowi wielki pluc dla c-boola
Wynika z tego jedno, lepiej jest wybrac cos dla mas i cos prostszego niz cos ambitniejszego i w ogromnej ilosci przypadkow rowniez sprawiajacego radosc....
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Wynika z tego jedno, lepiej jest wybrac cos dla mas i cos prostszego niz cos ambitniejszego i w ogromnej ilosci przypadkow rowniez sprawiajacego radosc....
nie do końca to miałam na mysli...
chodziło mi raczej o to, ze nieraz aby sie wybic i pokazac szerszej publicznosci to niktorzy wykonawcy, glownie ci mniej znani by zwrocic na siebie wuage robia cos bardzo komercyjnego bo to najszybciej zdobywa poglos i daje szane na zdobycie jakiegos promotora...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Pewnie że jest znany nie ma co :D Wszyscy znają C-Boola i nie dżampy bez jakiegoś kawałka w jego wykonaniu ;)
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Dzampy bez kawałka C-Boola znam...
Są takie...
W klubach w undergroundowym klimacie jak np krakowska Destylatornia na Grodzkiej 52 nie usłyszysz go...
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
M Brother - Trebles - tożto elektro jest ;]

OMG, zagrają na wsi disco polo to też się ludzie będą bawić, zagrają dekay'a, dynamo city, high contrast, nieważne co, ważne żeby BPM był pomięczy 130 - 160. Czyli klepot jaj też może być. Wszystko ładnie pięknie, niech sobie chamy siedzą w dyskotekach i nie "zanieczyszczają" klubów. Ale dlaczego ich guru (np cbool) ma być tak wysławiany, a jego muzyka nazywana muzyką klubową, a tym bardziej techno.


Tak czy inaczej nie jest tak źle, bo nie wyobrażam sobie gwizdków i białych rękawiczek na d'n'bassowej imprezie... Niech poprostu ten cham cały siedzi se po dyskotekach.

I nie chodzi mi o to, że kto dyskotekuje jest chamem, bo znam wielu, którzy przeszli chociażby z klawi i remi, cbula i innych do chociażby electro clashu czy nawet hardteków. Bo chamem się nie staje, chamem się jest, było i będzie.
 

Kala

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2005
Posty
126
Punkty reakcji
0
W klubach w undergroundowym klimacie jak np krakowska Destylatornia na Grodzkiej 52 nie usłyszysz go...

nie muszą to byc andergrandowe kluby o andergrandowym klimacie aby go nie usłyszeć :p :)
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
:cenzura: się znacie

cbool jest najlepszy, teraz przycichł przez tego eksplołżon, ale zobaczycie, on jest bogiem jest :cenzura: woooo ma bajerancka muzyke i wogole sie fajnie przy tym bawic bo jest fajny i fajnie gra wogole jest najlepszy wie co to jest techno i wie ze jest fajne bo jest :cenzura: i wogole JaZdA!!!!!!11!!!!!11 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


^boskie argumenty^ - a to dziwne, że większość jego fanów tak potwierdza swoje racje...


A... no i się powoli odchamiają "kluby", no ale dicho i tak będzie wieczne, ehh, nie tak łatwo posłuchać progressivu...
 

Makaveli

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kędzierzyn - Koźle
Ja czasami słucham techno i naprawde lubie C-Boola. Would You Feel, Zok Zok, Trebles, house Baby, Explosion. Naprawde lubie te kawałki
 
Do góry