być jak bonsai

wojtek23

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Cześć Wam,
Opowiem o moim chobby :)
jak macie jakieś też niecodzienne hobby to piszcie :)
Kiedyś jak byłem mały lubiałem filmy karate :) ogólnie wszystko co dotyczy Japoni i Chin. Teraz przeniosło się to na moją pasję: drzewko bonsai. Generalnie to parę lat temu wybrałem się do lasu i nazbierałem małe sadzonki różnych drzew - wyrywając je wprost ze ściółki. Mój ojciec, który z wykształcenia jest leśnikiem powiedział które są jakie, jak się mierzy wiek itd. Posadziłem je w podstawkach do doniczek i zacząłem wiązać je i modelować. Teraz to już jest las :)))
Wszystkich, którzy chcieliby dostać najważniejsze info o tym odsyłam do tego arta o drzewkach bonsai. Jest w miarę spójne.
pozdro!
 

wilk_szary

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
139
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Tarnów
Po pierwsze: Zły dział.
Po drugie: Naprawdę nie wiem jak można tak kaleczyć drzewa, zamiast pozwolić im rosnąć normalnie.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Oj tam, zaraz kaleczyć... Krzywda im się nie dzieje, w lesie też są "modelowane".

Fajne hobby, ale ja bym się prędzej na tym drzewku powiesił niż zrobił z niego coś sensownego. Masz jakieś zdjęcia tego "lasu"?
 

wilk_szary

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
139
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Tarnów
Te drzewka są takie małe, że nie dałbyś rady się powiesić nawet jeśli chciałbyś. :p
W lesie też są modelowane, ale nie do takiego stopnia. :D
 

wojtek23

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
hehe spoczko,
ja to w sumie je kaleczę na tyle mało na ile to możliwe :) i nic nie mówią...
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
No to gratki hobby :) Twój syn jak będzie pisał opowiadanie w szkole mój tata ciekawe co napisze...
Ps. jak możesz to zrób zdjęcia.
 

molson

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Hej

Ja też interesuje się Bonsai. Większość ludzi błędnie nazywa tak skarłowaciałe drzewka, natomiast Bonsai jest sztuką. Nie chodzi tylko o "drutowanie" drzewek itp. w trakcie pracy nad takim drzewkiem mamy też pracować nad sobą. W pewnym sensie praca nad drzewkiem jest analogią do pracy nad sobą. Mam tylko jedno drzewko i jeszcze zupełnie nie przypomina tego co powinno gdy tylko nabierze kształtów to chętnie podzielę się fotkami :). Osobiście zanim zacząłem przygodę z tą sztuką czytałem wiele na ten temat między innymi mogę polecić to kompendium: http://spoti.pl/dokument/2676/bonsai pozwoli na uniknięcie wielu problemów, które mogą się pojawić. Chętnie zobaczę zdjęcia już uformowanych drzewek oraz przeczytam Wasze uwagi, doświadczenia związane z Bonsai.
 
Do góry