"By żyło się lepiej. Wszystkim"

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Pokój z tobą El Pablo. Nie muszę ciebie do niczego przekonywać. Szacunku do starszych rodzice ciebie nie nauczyli i ja nie zamierzam ciebie edukować. Jesteś taki szczęśliwy w tym "kto komu i w co przywalił". Pamiętaj, że jak wygra PIS (a tego chcę osobiście) to kibice zostaną spacyfikowani w pierwszej kolejności. Gdybyś zamiast chodzić na ustawki uczył się historii to byś wiedział o "nocy długich noży". Hitler po przejęciu władzy kazał wymordować SA (takie bojówki patriotyczne), dzięki którym mógł tą władzę realnie sprawować i zafundował swoje własne bojówki SS.
Jak mówiłem na wstępie naprawdę nie odczuwam przyjemności z praniu się z tobą i po prostu żyj swoim życiem

PiS juz rzadzil, kibice nie byli "pacyfikowanie". Problem sadionowego bandytuzmu nie byl rozwiazny.

PiS, jak i PO nie zrobilo w tej sprawie kompletnie NIC.

PiSowcy madrzy w gebie i swojej propagandzie. Jak wszyscy socjalisci.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wrzucę 3 grosze
pamiętam jeszcze 15 lat temu, co się działo w moim Lublinie (motorek), małolaty rzeczywiście cześć z nich zachowywała się jak bandyci, z czasem to wygasło (gorzej było w większych klubach), jak już zrobił się prawie zupełny spokój, kibice legii (skonfliktowani z nowym właścicielem klubu, po kilku wrednych artykułach w Wyborczej, zaczęli rozwieszać szmaty z "szechterem" w roli głównej, kontrakcja, przyszła już po kilku tygodniach, na samym forum legionistów (w jakimś temacie był nawet link) ktoś pisał, że szykuje sie prowokacja, żeby ludzie " z wiary" pilnowali małolatów aby nie zadziałali pod wpływem prowokatorów, no i prowokacja się udała
już następnego dnia zaczęła się akcja Tuska przeciwko kibicom, a sami kibice w kontrakcji podchwycili frazeologię PIS ustawiając się niejako automatycznie po tej stronie, dalsze dzieje to już jedynie kolejne konsekwencje tego co było wcześniej
(takie są fakty)
nie oceniam, nie dociekam, nie to jest moim zamiarem, tylko fakty... wczoraj Tusk spotkał się z kibicami…, nie byli to bandyci chyba…
czy ten temat musi się koniecznie przekształcić w dyskusję w kontekście konfliktu kibice  Tusk?
Jak dla mnie to co się pijarowsko rozgrywa, to zasłona dymna, zwracając uwagę na tematy trzeciorzędne (kibice i kibole) odsuwając sprawy istotne…
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Jak dla mnie to co się pijarowsko rozgrywa, to zasłona dymna, zwracając uwagę na tematy trzeciorzędne (kibice i kibole) odsuwając sprawy istotne…

To chyba oczywiste ze o to w tym chodzi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Mój ulubiony premier PIS powiedział, że też będzie tępił peudokibiców. Że Tusk gnębi to rozumiem bo wróg ale P. Kaczyński też chce to nie rozumiem. Kibice uważajcie bo za chwilę wasz koalicjant weźmie was na celownik.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Mój ulubiony premier PIS powiedział, że też będzie tępił peudokibiców. Że Tusk gnębi to rozumiem bo wróg ale P. Kaczyński też chce to nie rozumiem. Kibice uważajcie bo za chwilę wasz koalicjant weźmie was na celownik.
Ach ta nowomowa w stylu PO, kibice to przecież z automatu bojówki Pisu, no to panie ekspercie powinieneś wiedzieć że kazdy ma swoje poglądy polityczne i wśród kibiców wielu to sympatycy i wyborcy NP. No ale wpadnie pan Herbatniczek i napisze ze każdy kibol to Pisowiec, amen.

Dopiero zauwazyłem
Pokój z tobą El Pablo. Nie muszę ciebie do niczego przekonywać. Szacunku do starszych rodzice ciebie nie nauczyli i ja nie zamierzam ciebie edukować. Jesteś taki szczęśliwy w tym "kto komu i w co przywalił". Pamiętaj, że jak wygra PIS (a tego chcę osobiście) to kibice zostaną spacyfikowani w pierwszej kolejności. Gdybyś zamiast chodzić na ustawki uczył się historii to byś wiedział o "nocy długich noży". Hitler po przejęciu władzy kazał wymordować SA (takie bojówki patriotyczne), dzięki którym mógł tą władzę realnie sprawować i zafundował swoje własne bojówki SS.
Jak mówiłem na wstępie naprawdę nie odczuwam przyjemności z praniu się z tobą i po prostu żyj swoim życiem
Pominę te wstawki o mojej rodzinie bo to wstyd komentować takie chamstwo ze strony podobno wiekowego człowieka, cóż niektórym przez całe zycie słoma z buciorów wystaje. Reszta to totalny bełkot zakompleksionego człowieczka.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Oj jak ja uwielbiam twoje zarzuty pod moim adresem. Mówiłem o taktycznym sojuszu PIS z kibicami nic więcej.
Gdyby Gołota miał twój charakter byłby wieloletnim mistrzem świata bez żadnej porażki w karierze
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Oj jak ja uwielbiam twoje zarzuty pod moim adresem. Mówiłem o taktycznym sojuszu PIS z kibicami nic więcej.
Gdyby Gołota miał twój charakter byłby wieloletnim mistrzem świata bez żadnej porażki w karierze
Nie pisz do mnie bo nie mam w zwyczaju rozmawiania z mentalnymi chłopkami małorolnymi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Boski jesteś jak tak ładnie mnie nazywasz, jak mówiłem wcześniej żyj swoim szczęśliwym życiem i obrażaj wszystkich, którzy mają inne zdanie
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Gigantyczny przetarg na telefony dla rządowych urzędników
Dzisiaj, 27 września (16:42) 43 tysiące telefonów komórkowych, w tym ponad 2100 luksusowych zamawia rząd dla urzędników. Dodatkowo przewidziano zakup ponad 9 tysięcy modemów bezprzewodowych. Sprzęt w ciągu 4 lat ma trafiać do wszystkich urzędników - od Kancelarii Premiera, przez ministerstwa i urzędy wojewódzkie, aż po państwowe archiwa czy Wyższy Urząd Górniczy.
Mój odnośnik
nie ma jak oszczędności w czasach kryzysu :]
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Na sobie nie beda oszczedzac, nie poto podwyzszaja podatki.

Partie a raczej partie zawsze sie wyzywa, niewolnik zaplaci.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kiedyś pisałem o tym jak sobie nasz MinFin w osobie Rostowskiego Vincenta zamiata pod dywan długi
dużo zgrabniej ode mnie skomentował to kto inny co zamieszczam
akże w Polsce zezwala na to rozporządzanie podpisane przez ministra finansów Jacka Rostowskiego z 24 grudnia 2008 roku pozwalajace na tzw. windows-dressing czyli dotyczące zasad uznawania, metod wyceny, zakresu ujawniania i sposobu prezentacji instrumentów finansowych.

Nowe przepisy zezwalają na dokonanie przeklasyfikowania instrumentów finansowych przeznaczonych do obrotu na inne kategorie instrumentów, co w myśl dotychczasowych przepisów o rachunkowości było ZAKAZANE.

Żeby było jeszcze tragiczniej - rozporządzeniu nadano moc wsteczną: "...nowe rozporządzenie ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań finansowych za rok obrotowy rozpoczynający się w 2008 r...." Skoro - jak zapewnia polski rząd jest dobrze - to dlaczego jest jednak tak źle, że ustanowionemu prawu nadano MOC WSTECZNĄ ???

Dzięki kreatywnej księgowości polegającej na przeklasyfikowaniu ryzykownych instrumentów, firmy będą mogły zaprezentować inwestorom w tegorocznych bilansach finansowych inny obraz rzeczywistości niż ten który jest faktycznie. Pozwala to na inną od rzeczywistej wycenę ryzykownych instrumentów finansowych posiadanych przez banki. Niejdnokrotnie prawdziwa wycena mogłaby zachwiać fundamentami takiej instytucji czy wręcz zagrozić jej bankructwem. Dzięki "genialnemu" posunięciu "genialnego" ministra od finansów także polskie banki oraz spółki giełdowe mogą przesunąć rozliczenie strat na bliżej nieokreśloną przyszłość.

link do rozporządzenia

cały tekst (dużo szerszy) http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=245
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Rybiński: Pół miliona Polaków może zostać bez pracy

Fakt.pl | Czwartek, 3 listopada 2011
Bankructwo Grecji będzie miało ogromny wpływ na rozliczenia finansowe między największymi bankami tego świata i to po obu stronach Atlantyku - uważa profesor Krzysztof Rybiński, były wiceszef NBP.

prof.Krzysztof Rybiński, były wiceszef NBP (fot. Marcin Łobaczewski / newspix.pl)

– Wydawało się, że sytuacja, przynajmniej krótkoterminowo, jest opanowana. Można było sobie wyobrazić kilka kolejnych kroków. Trochę pieniędzy mieli dać Arabowie, trochę Chińczycy, Fundusz Stabilizacyjny miał sprzedać obligacje i zaangażować się w ratowanie Grecji, Europejski Bank Centralny miał kupować więcej obligacji włoskich. To wszystko miało, przynajmniej na chwilę, zatrzymać rozprzestrzenianie się kryzysu. A Grecja znów zafundowała nam niepewność na rynkach.

Nadzieje na spokój w UE prysły?

– Nagle okazało się, że sytuacja jest zupełnie nieprzewidywalna. Jeśli bowiem Grecy w referendum odrzucą warunki, które ustalono na szczycie UE, to wszystko może się zdarzyć. Może się okazać, że Grecja zbankrutuje w sposób niekontrolowany. Wtedy straty na greckich obligacjach wyniosą nie 50, a nawet 90 czy 100 procent. Dlatego rynki wpadły w panikę.

Jakie mogą być konsekwencje bankructwa Grecji?

– Po pierwsze, odrzucenie pakietu pomocowego jest bardzo realne. Grecy mogą się kierować nie względami merytorycznymi, a emocjami. Mogą przypisać Unii winę za swoją niedolę. W ten sposób skierują także gniew przeciwko rządowi. Wtedy Grecja nie otrzyma kolejnych transz pomocy z UE, czyli nie będzie miała pieniędzy, żeby spłacić odsetki od zaciągniętych długów. Stanie się bankrutem. Bankructwo Grecji będzie miało ogromny wpływ na rozliczenia finansowe między największymi bankami tego świata i to po obu stronach Atlantyku. Ogromna liczba banków wpadnie w bardzo poważne kłopoty, bo będą zmuszone w całości zaksięgować straty na greckim długu i zamiast zysków odnotowują potężne straty. I tak zacznie się potężny kryzys bankowy. A przy bankructwie banków zadziała efekt domina. Rządy będą musiały nacjonalizować banki. Najbardziej odczuje to rząd francuski. To oznacza potężny kryzys finansowy w Europie.

Jak to odbije się na Polsce?

– Mamy to szczęście, że polskie banki nie są zaangażowane w Grecji ani na południu Europy. Pewną liczbę obligacji może mieć NBP. Mam nadzieję, że tak nie jest, ale kiedyś inwestowano w obligacje włoskie. To byłyby jedyne straty. Jednak NBP jest bardzo silny, odnotowuje potężne zyski i wytrzyma, gdyby zbankrutować mieli Włosi. Jeśli jednak potężne finansowe tsunami przejdzie przez Europę, to problem będziemy mieć także w Polsce. W UE będzie potężna recesja, rynek zbytu zacznie się kurczyć, eksporterzy zaczną odnotowywać potężne straty, będą musieli zwalniać ludzi. Wtedy polska gospodarka też nie uniknie recesji. Przewiduję, że nadejdzie ona w 2013 roku. Wtedy czeka nas wzrost bezrobocia i niepokoje społeczne.

Szacunkowo ile osób może stracić pracę?

– Pracę mogłoby wówczas stracić mniej więcej pół miliona osób. I to nie jest najczarniejszy scenariusz. Może być więcej.
<a href="http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,13954364,wiadomosc.html?ticaid=1d52f">http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,13954364,wiadomosc.html?ticaid=1d52f
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
no tak, piszemy o tym od lat, ale kolibry czy konserwa to "durnie", jak to ktoś kiedyś powiedział, szkoda, że przewidywania "niedurniów" jakoś sprawdzać się nie chcą...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Ale po co dotrzymywać obietnic wyborczych, czysta głupota. Skoro sport narodowy Polaków o oszukiwanie wszystkich to politycy też mogą.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Oto prawdziwy obraz &bdquo;platformerskiej&rdquo; wojny z biurokracją.


utworzona przez użytkownika Bartosz Józwiak (Prezes UPR) w dniu 9 listopada 2011 o 20:23
Unia Polityki Realnej Protestuje przeciwko kolejnym biurokratycznym regulacjom oraz ograniczaniu swobody naszych decyzji. Kategorycznie sprzeciwiamy się pomysłowi MSWiA chce wprowadzić normy określające ile miejsca musza mieć narciarze na stoku. Sami wiemy, co dla nas dobre.

- Proszę bardzo w ramach pomocy przedsiębiorcom, ułatwiania im życia, a nam wszystkim fundowania nieograniczonej wolności, &bdquo;partia uśmiechu&rdquo;, zakłada Polakom kolejny kaganiec biurokratycznej regulacji. Wprowadzenie takich przepisów z jednej strony zdecydowanie utrudni życie narciarzom (dla części z nich zabraknie miejsca na stokach), a z drugiej będzie kolejnym gwoździem do trumny przedsiębiorców żyjących z turystyki narciarskiej. Chore przepisy, doprowadzą do ucieczki narciarzy na, wolne od rządowej i urzędniczej głupoty, stoki Austrii czy Słowacji, gdzie nikt takich idiotyzmów nie funduje. To kolejny przykład na to, co PO rozumie przez swój gospodarczy liberalizm. A rozumie pod nim najzwyklejszy socjalizm i biurokratyczne piekło dla obywateli. Przecież, w mniemaniu urzędników ministerialnych, narciarz sam nie może decydować czy jest mu na stoku zbyt ciasno czy nie. Do czego by to doprowadziło &ndash; mówi dr Bartosz Józwiak Prezes Unii Polityki Realnej.
- Najpierw zaczęto narciarzy gnębić alkomatami i kontrolami, a teraz dodatkowo będzie się im ograniczało dostęp do stoków. To kpina i najzwyklejszy biurokratyczny zamordyzm. Jest tylko jedna grupa, która z radością przyjmie ten chory pomysł: urzędnicy, a więc grupa, której liczebność PO zwiększyła przez ostatnie 4 lata o pond 60 tys. Takie to tanie państwo funduje nam Donald Tusk &ndash; dodaje.

"urzędnik nasz paaann" że zapodam parafrazę "klasyka" :]
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
W dzisiejszych czasach wolne wybory dla mnie, to maszynka do zarabiania pieniędzy. Mogę się mylić, jednak takie jest moje zdanie :)
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Patrzac z daleka:
nikt nikogo rozliczal nie bedzie. Co do obietnic zbudowania drugiej Irlandii w Polsce to moze sie uda patrzac na tempo wzrostu zadluzenia Polski za rzadow PO (wzrost pomad 50%). Irlandia na dzis ma dlug ponad $2.2bln czyli okolo $450.000 na glowe.
pozdrawiam,
 
Do góry