buty trekkingowe

bebe88

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Czym powinnam kierowac się przy zakupie butów trekkingowych, na co głównie zwracac uwagę?
 

mella

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim powinny być dość lekkie, żeby nogi nie męczyły się. Ważne jest też aby były nieprzemakalne, jeżeli mają być odpowiednie do chodzenia po górach to dobrze by było, aby trzymały kostkę i chroniły ją przed ewentualnym skręceniem. Najlepiej gdy są wiąane na sznurówki, ponieważ można je dobrze dopasować do stopy. Ze swojej strony polecam buty ze sklepu www.tanisport.pl Jest bardzo duży wybór, towar w sklepie jest oryginalny i wykonany z najwyższej jakości materiałów i posiada gwarancję.
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Mella dobrze Ci radzi. Skup się głównie na tym by były maksymalnie nieprzemakalne. Ważne, by stopa miała sucho, a jednocześnie "oddychała". Zapewniam Cię, że to w znacznym stopniu zwiększa komfort chodzenia. Może sprawdź buty na bates.pl - ich buty są bardzo dobre. Robią je dla wojska, więc są trwałe. I całkiem fajnie wyglądają - nie będziesz przypominać żołnierza rezerwy ;)
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
Wiesz jeśli wybierasz buty trekkingowe to powinnaś przede wszystkim na kilka rzeczy po pierwsze na podeszwę, na to z jakiego materiału są wykonane. Ważne jest też to, w jakie góry się wybierasz. Bo inne będą do niskich partii gór inne do wyższych. I dość istotne jest to, żebyś określiła, o jakiej porze roku będziesz chodzić po górach. Bo wiesz inne buty będą do zimowych wypadów, inne do letnich. Moim zdaniem jeśli będziesz chodzić w lecie po niższych partiach gór to myślę, że takie buty będą dla Ciebie dobre http://siulagrande.pl/Buty_Meindl_Gomera_GTX_Lady-226.html poza tym ta marka, jest jedną z lepszych jeśli chodzi o buty trekkingowe.
 

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Na pewno materiał wykonania (miałam kiedyś buty w których można było wejść do wody i suchutko;)), bierz raczej pod uwagę modele powyżej kostki - kamieniste podłoże i wykręcona kostka gotowa. Bierz raczej znanych producentów a nie jakieś no name firmy.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Marka ważna, ale przede wszystkim liczy się wygoda. Nie wyobrażam sobie żeby buty trekkingowe miały mnie gdzieś uciskać czy obcierać. Dobrze by było gdyby miały wyższą cholewkę. Takie za kostkę, ale to nie jest konieczne. Ważna jest też podeszwa (z wysokim bieżnikiem) Nie wiem ile chcesz pieniędzy wydać na te buty, ale z takich tańszych, ale dobrych trekkingów możesz poszukać z newbalance. Są też firmy, które się specjalizują w takim obuwiu, ale to już jest wydatek około 500 złotych.
 
Do góry