buty militarne, taktyczne

Status
Zamknięty.

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Jakie są waszym zdaniem najlepsze buty militarne, taktyczne?
Chodzi mi dokładnie, który model polecacie.
W sklepie bates.pl jest spory wybór, ale nie wiem które mogłyby być najlepsze do paintballa itp zabaw.
Poradźcie coś.
 
A

angie12

Guest
Weszłam na stronę bates.pl, znam ten sklep, bo mój facet kupił u nich buty. Mogę polecić Falcony - fajne buty, wytrzymałe i naprawdę dobre jakościowo. Warto w nie zainwestować, nawet jeżeli wydają się za drogie, to uwierzcie, że opłaca się wydać te pieniądze, bo są ich warte.
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
O właśnie szukałem takiego tematu :) Nie za dużo pisze się o butach takt. Właśnie gdzieś czytałem o tych Falconach (bates) że bardziej wygodne niż magnumy i stopa tak się w nich nie poci. Możesz mi angie12 podać maila do swojego chłopaka - zapytam go o opinię i obgadamy sprawy po męsku ;)
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
Tylko proszę jak najszybciej, bo trochę spieszy mi się z kupnem tych butów ;)
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
O właśnie szukałem takiego tematu :) Nie za dużo pisze się o butach takt. Właśnie gdzieś czytałem o tych Falconach (bates) że bardziej wygodne niż magnumy i stopa tak się w nich nie poci. Możesz mi angie12 podać maila do swojego chłopaka - zapytam go o opinię i obgadamy sprawy po męsku ;)


A nie lepiej po prostu napisać do obsługi sklepu bates.pl?
Oni z pewnością też chętnie doradzą. Mi doradzali, przez poł godziny hehehe, ale przynajmniej teraz wiem co jest dobre i warte kupna, a co nie.
Grunt to info z pierwszej ręki.
 

Niedostępny

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Osobiście kiedyś używałem butów Magnum Classic. Bardzo porządne buty, niestety z nich wyrosłem i przerzuciłem się na treki. Polecam buty firmy Magnum, są w dość rozsądnej cenie, i wykonane z porządnego materiału. Może classiki są przestarzałe ale mój kolega kupił niedawno Magnum Stealth II, także je sobie chwali, jednak te są z wyższej półki. Zależy ile chcesz przeznaczyć na ten cel ;)
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Ja teraz kupiłem kolejne buty z tej strony. Kurde, jestem strasznie zadowolony. Poprzednie były z wysoką cholewką i był bardzo wygodne do strzelanek w lesie i trackingu po górach. Ale teraz w sumie kupiłem sobie takie trochę niższe i jestem w niebo wzięty. Przede wszystkim dlatego, że są super wygodne i pasują dobrze do czarnych bojówek - można w nich normalnie śmigać po mieście.
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Osobiście kiedyś używałem butów Magnum Classic. Bardzo porządne buty, niestety z nich wyrosłem i przerzuciłem się na treki. Polecam buty firmy Magnum, są w dość rozsądnej cenie, i wykonane z porządnego materiału. Może classiki są przestarzałe ale mój kolega kupił niedawno Magnum Stealth II, także je sobie chwali, jednak te są z wyższej półki. Zależy ile chcesz przeznaczyć na ten cel ;)

Znajomy mi coś o nich wspominał.
Mój wybór padł jednak na model Bates 2290 z cholewką 8'.
Urodą moze nie grzeszą, ale buty te mają działać a nie wygladać, prawda? :p
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
coraz więcej i częściej się słyszy o paintballu. I też się zastanawiałam nad tym, jakie są najlepsze buty do uprawiania tego sportu. Z odzieżą to jeszcze sobie można jakoś dać radę, tzn zwykła kurtka i spodnie, ale buty muszą być naprawdę dobre. Bo jak się biega po lesie trzeba pamiętać o tym, żeby miały one dobrą podeszwę ( żeby się nie poślizgnąć) i trzymać kostkę, żeby sobie nogi nie skręcić podczas zabawy;) I jak przeglądałam różne fora muszę przyznać, że batesy cieszą się chyba najlepszą opinią wśród użytkowników;)
 

Henryk8

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Smart_me Co ty mówisz...ja mam batesy 2290 z cholewką 8' i podobaja mi się, są przecież ładne, ale ok...o gustach sie nie dyskutuje, ważne ze są funkcjonalne. Jakby ktoś był na kupnie, to słyszałem ze ceny w bates.pl są teraz jeszcze korzystniejsze niż pare miesiecy temu wiec pora na zakupy :)
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Ja jak już wspomniałem powyżej, mam z bates.pl buty, nie wiem dokładnie jaki to model, bo nie pamiętam, ale generalnie są całkiem wytrzymałe. Ostatnio ostro w nich tyrałem i nic się z nimi nie dzieje. Wydaje mi się, że to jest dobry sklep z dobrymi butami. Także śmiało można tam śmiało kupować. :)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Superbuty. Chyba jedne z najlepszych na rynku. Jak się sprawują? Przetestowałeś już? Muszę chyba w najbliższym czasie zainwestować w nowe buty. Raczej na pewno tej marki, ale jeszcze myślę nad modelem. Trochę kasy odłożyłem i chcę mieć coś pewnego. Te które mam teraz już na mnie trochę ciasne.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Superbuty. Chyba jedne z najlepszych na rynku. Jak się sprawują? Przetestowałeś już? Muszę chyba w najbliższym czasie zainwestować w nowe buty. Raczej na pewno tej marki, ale jeszcze myślę nad modelem. Trochę kasy odłożyłem i chcę mieć coś pewnego. Te które mam teraz już na mnie trochę ciasne.
Bardzo dobre i wygodne tylko musisz trafić w rozmiar. Pustynne hot weather jeśli nie są z gore-texu dadzą się rozbić. Tr niestety, albo dobre, albo wieczna męka.
 
B

bone1906

Guest
Ja też mam buty firmy bates, używam ich do łażenia po górach i biegania w trudnych warunkach, gdzie adidasy się już nie sprawdzają. Buty mega wytrzymałe i wygodne, trzeba tylko bardzo starannie dobrać numer i mamy buty na lata.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Bardzo dobre i wygodne tylko musisz trafić w rozmiar. Pustynne hot weather jeśli nie są z gore-texu dadzą się rozbić. Tr niestety, albo dobre, albo wieczna męka.

Spoko. Już sobie upatrzyłem nawet jeden model, ale jeszcze się nie zdecydowałem. Chcę się zmieścić tak w czterech stówach. Do tej pory nie miałem problemu z rozmiarówką. Nawet jak kupowałem w necie, to sobie dobrze stopę mierzyłem i buty pasowały. Ale wiem jak ważne jest dobre dopasowanie takich butów. Z tych kótre mam teraz muszę szybko zrezygnować, bo już nie mam przyjemności z biegania w nich.
 
B

bone1906

Guest
Buty muszą być dopasowane, dobrze ściskać stopę i kostkę, bo inaczej zwichnięcia lub złamania. Bates właśnie takie są, cieszy mnie to, że są uniwersalne mimo iż dedykowane tylko pod paintball i ASG. Jeśli ktoś się decyduje na zakup butów tej firmy, to najlepiej na bates.pl, bo po rynku krążą wadliwe, tandetne podróbki.
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Ja osobiście używam zwykłych podstawowych Polskich desantów.
Może nie są jakieś turbo-oddychające, specjalne itp. Ale się sprawdzają bardzo dobrze
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Bates właśnie takie są, cieszy mnie to, że są uniwersalne mimo iż dedykowane tylko pod paintball i ASG. Jeśli ktoś się decyduje na zakup butów tej firmy, to najlepiej na bates.pl, bo po rynku krążą wadliwe, tandetne podróbki.
Po pierwsze nie wiedziałem, że kontraktowe buty mogą być dedykowane pod paintball i ASG. Zawsze myślałem, że stanowią część ekwipunku armii. Dlaczego piszę akurat o kontraktach ? Cena za Batesy jest konkretna więc jeśli wywalać dużą kasę to chyba normalne, że kupujemy najlepsze, a nie najładniejsze. Kontrakty gwarantują, że zostały uszyte w USA, a nie np. Egipcie czy Hondurasie, że o Chinach nie wspomnę. Nawet najlepsze firmy jak Alpha Industries szyją odzież cywilną poza Stanami. Bates byłby wyjątkiem ? Bates.pl sam w sobie tego nie gwarantuje bo sprzedaje wszystko.
Po drugie nie wiem coście się tak uparli na Batesy. A np. Danner, Corcoran, Haix, Belleville, Oakley, Rocky czy z tańszych Altama, Wellco to co to szajs jakiś ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry