Budżet 2009

gelo287

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
397
Punkty reakcji
1
Witam wszystkich.
Zwróciliście uwagę na nowelizację budżetu?
Ja właśnie oglądam sprawozdanie ministra finansów w sprawie nowelizacji budżetu 2009.
Czy wiecie, że np kombatantom obcina się dwa miliony, przez co zabiera się dofinansowania na leki, na darmowe przejazdy?
A czy wiecie, że wczoraj kilku prezesów spółki PL 2012 dostało ponad 100 000 złotych na rękę?
A jak myślicie? Zrobili coś pożytecznego?
Czy wiecie, że Rostowski próbuje zabrać najuboższym dzieciom prawie milion złotych na wypoczynek w wakacje, świetlice czy półkolonie?
Czy wiecie, że szefowie największych banków zarabiają ponad 5 mln złotych, przy czym płacą tylko 5 procent podatku ze swojej premii?
Czy macie jeszcze jakieś ciekawe kwestie?
Mnie osobiście szlag trafia na tych nierobów z platformy. Żyje się wam lepiej?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Są też inne ciekawe rzeczy.

*pomoc dla społeczności romskiej- 10 mln złotych

*pomoc dla uchodźców którzy uzyskali status obywatela w ramach integracji 3 mln zł.

:bag:
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Skandal, zabieramy kombatantom a sponsorujemy darmozjadów cyganów.
ku*wa to z podatków moich rodziców sponsoruje się tę bandę darmozjadów na moim osiedlu?! niby z jakiej paki mamy płacić tym złodziejom i żebrakom?

dobrze że na sąsiednim osiedlu są skinheadzi, którzy już raz zaprowadzili "sprawiedliwość spoleczną" :]
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Cyganie powinni albo wziąć się do roboty albo jechać gdzie indziej. Darmozjadów nie potrzebujemy.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Lepiej napychać brzuchy cyganom i czeczenom niż polskim dzieciakom w końcu PO wyjdzie na tym jako tolerancyjny rząd otwarty na świat.
Wybudować mur tak jak to chcieli zrobić na Słowacji plus przymusowa sterylizacja zabrać socjal i szybko wyjadą.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Fundusz kościelny

Rodzina na swoim

Finansowanie partii z budżetu

to ostatnie chciala nawet znieść PO, tylko przeszkodziły jej w tym dwie zdecydoawnie najbardziej destruktywne dla Polskie partie - PiS i SLD.

Co jak co, ale nie można do końca zle oceniać platformy bo przynajmniej próbowali coś zrobic.

Była przecież próba reformy (pozytywnie ocenianej przez wiekszość ekonomistów) służby zdrowia - ale tu też dwójka bolszewików czyli PiS i SLD przeszkodziła.

Prawda jest taka, że gdyby PO miała wiekszość w Sejmie i swojego prezia to może nie narzekalibyście tak bardzo na nich, bo to zdecydowanie najlepsza partia w Sejmie czy tego chcemy czy nie.

PSL jest jak powietrze, im tylko zalezy na pensjii wiec nie robią problemów.
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Co to za różnica jaka partia. Ostatnio na onecie były pokazane fotki z przed 20 lat w ramach XX- lecia upadku komunizymu. Twarze w polityce od 20 lat takie same tylko układy i nazwy partii się zmieniaj¹, czyli 20 lat życia na koszt obywateli. Przydałaby się jakaœ rewolucja.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Co to za różnica jaka partia. Ostatnio na onecie były pokazane fotki z przed 20 lat w ramach XX- lecia upadku komunizymu. Twarze w polityce od 20 lat takie same tylko układy i nazwy partii się zmieniaj¹, czyli 20 lat życia na koszt obywateli. Przydałaby się jaka� rewolucja.

To też fakt...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
*pomoc dla społeczności romskiej- 10 mln złotych
ta kwota w zestawieniu z innymi rozchodami budżetu jest tak śmieszna, że aż szkoda o niej dyskutować- wiecej wydaje się na kawe w jednym ministerstwie...
Przydałaby się jaka� rewolucja.
a ja uważam, że rewolucji temu umęczonemu krajowi narazie wystarczy, powinnismy się rozwijac w obecnym systemie <wiem ,ze powoli> i gdy osiągniemy poziom powiedzmy Hiszpanii należy sprywatyzować SZ, ubezpieczenia i znacznie obnizyc podatki
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Niby 10 mln to nic w porównaniu z innymi wydatkami ale nawet takiej kwoty szkoda gdy jest wydawana na duperele.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
ta kwota w zestawieniu z innymi rozchodami budżetu jest tak śmieszna, że aż szkoda o niej dyskutować- wiecej wydaje się na kawe w jednym ministerstwie...

Chodzi o zasadę...


a ja uważam, że rewolucji temu umęczonemu krajowi narazie wystarczy, powinnismy się rozwijac w obecnym systemie <wiem ,ze powoli> i gdy osiągniemy poziom powiedzmy Hiszpanii należy sprywatyzować SZ, ubezpieczenia i znacznie obnizyc podatki

Ale czas na reszcie globu nie bedzie stał w miejscu, musimy gonić świat, a jak dalej bedziemy truchtać to róznica między nim a nami bedzie się powiekszać...
 

gelo287

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
397
Punkty reakcji
1
Prawda jest taka, że gdyby PO miała wiekszość w Sejmie i swojego prezia to może nie narzekalibyście tak bardzo na nich, bo to zdecydowanie najlepsza partia w Sejmie czy tego chcemy czy nie.

Najlepsza?
Śmieszne. Zacznijmy od tego, czy przy jakimkolwiek projekcie ustawy ktoś im przeszkadza?
Czy kiedy pisali choćby ustawę medialną ktoś im przeszkadzał w napisaniu tego bubla?
Po prostu jest to partia, która nie zdaje sobie sprawy, że rządzi.
Fajnie było na początku poobsadzać swoich stołkami (PIS i SLD też tak robiło, nie mówię że nie) ale kiedy rządy w 2001 roku objęło SLD defacto po AWSie ( i BUZKU który zaciągnął spory dług publiczny i teraz ma twarz zasiadać w PE) które miało deficyt 40 MLD!! SLD zredukowało go ciut, a gdy był PIS deficyt wynosił 18 MLD. Po mniej więcej takim samym czasie rządzenia platformersów mamy prawie 28 MLN do tyłu. I Ty mówisz mi że to najlepsza partia.
Pewnie spróbujesz się zasłonić kryzysem.
Otóż kilka miesięcy pan Rostowski oświadczył nam, ze w Polsce kryzysu nie ma i dodał że jeśli chodzi o rozwój to jesteśmy na plusie (ominę fakt że ten rozwój wynosił 0.00001 %). I teraz ten sam człowiek mówi, ze kryzys jest?
Najpierw proponuję, aby ci prezesi PL 2012 oddali pieniądze, a dopiero później zabierać biednym.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
ta kwota w zestawieniu z innymi rozchodami budżetu jest tak śmieszna, że aż szkoda o niej dyskutować- wiecej wydaje się na kawe w jednym ministerstwie...

10 mln to mało? Niektóre szpitale nie mają nawet na prześcieradła - serio.
Za tą kwote możnaby bardzo dobrze wyposażyć np. jedną przychodnię czy wiejską szkołę.
A tak daje się tą kasę brudasom i przestępcom, którzy wykonują brudną robotę dla mafii rosyjskiej w Polsce.

Po co oni tu są w ogóle? Raus mi z mojego kraju.

Nawet mój znajomy, który jest biedną ofiarą źle pojmowanego humanizmu i pomaga Czeczenom powiedział, że nigdy nie chciałby mieć Czeczena jako wroga.

a ja uważam, że rewolucji temu umęczonemu krajowi narazie wystarczy, powinnismy się rozwijac w obecnym systemie <wiem ,ze powoli> i gdy osiągniemy poziom powiedzmy Hiszpanii należy sprywatyzować SZ, ubezpieczenia i znacznie obnizyc podatki

Dramatyzmu owszem nikt nie chce, ale w rewolucjach bezkrwawych mamy doświadczenie. Nie zaprzeczysz, że ustrój dwuwładzy w Polsce i słabości Sejmu jest bardzo szkodliwy, nie zaprzeczysz, że bariery wejścia w politycę istnieją, nie zaprzeczysz, że fakt, iż u włądzy CIĄGLE są ludzie z "Nocnej zmiany" i Okrągłego Stołu - JEST POWODEM DO WSTYDU i HAŃBĄ?

Najlepsza?
Śmieszne. Zacznijmy od tego, czy przy jakimkolwiek projekcie ustawy ktoś im przeszkadza?
Czy kiedy pisali choćby ustawę medialną ktoś im przeszkadzał w napisaniu tego bubla?
Po prostu jest to partia, która nie zdaje sobie sprawy, że rządzi.
Fajnie było na początku poobsadzać swoich stołkami (PIS i SLD też tak robiło, nie mówię że nie) ale kiedy rządy w 2001 roku objęło SLD defacto po AWSie ( i BUZKU który zaciągnął spory dług publiczny i teraz ma twarz zasiadać w PE) które miało deficyt 40 MLD!! SLD zredukowało go ciut, a gdy był PIS deficyt wynosił 18 MLD. Po mniej więcej takim samym czasie rządzenia platformersów mamy prawie 28 MLN do tyłu. I Ty mówisz mi że to najlepsza partia.
Pewnie spróbujesz się zasłonić kryzysem.
Otóż kilka miesięcy pan Rostowski oświadczył nam, ze w Polsce kryzysu nie ma i dodał że jeśli chodzi o rozwój to jesteśmy na plusie (ominę fakt że ten rozwój wynosił 0.00001 %). I teraz ten sam człowiek mówi, ze kryzys jest?
Najpierw proponuję, aby ci prezesi PL 2012 oddali pieniądze, a dopiero później zabierać biednym.

PO dobra nie jest, ale dla Polski o wiele bardziej destrukcyjne są PiS i SLD, więc na tle tej miernoty PO wypada najkorzystniej. Ustawa medialna nie była bublem...pozwolilaby zaoszczędzić 900 mln (chyba rocznie). Tak jak i próba reformy służby zdrowia. Pisać nikt nie przeszkadzał, ale przeszkodzono tym ustawom w wejściu w życie.
 

darkmack

Zwykły Facet
Dołączył
20 Luty 2009
Posty
715
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich.
Zwróciliście uwagę na nowelizację budżetu?
Ja właśnie oglądam sprawozdanie ministra finansów w sprawie nowelizacji budżetu 2009.
Czy wiecie, że np kombatantom obcina się dwa miliony, przez co zabiera się dofinansowania na leki, na darmowe przejazdy?
A czy wiecie, że wczoraj kilku prezesów spółki PL 2012 dostało ponad 100 000 złotych na rękę?
A jak myślicie? Zrobili coś pożytecznego?
Czy wiecie, że Rostowski próbuje zabrać najuboższym dzieciom prawie milion złotych na wypoczynek w wakacje, świetlice czy półkolonie?
Czy wiecie, że szefowie największych banków zarabiają ponad 5 mln złotych, przy czym płacą tylko 5 procent podatku ze swojej premii?
Czy macie jeszcze jakieś ciekawe kwestie?
Mnie osobiście szlag trafia na tych nierobów z platformy. Żyje się wam lepiej?

Fakt, bardzo mnie PO zawiodło, ale niestety ja niewidzie żadnego Polityka, żadnej Partii na polskiej scenie Politycznej przynajmniej dla mnie, nie jest warta mojego głosu.

Co do budżetu, hm... no najpierw były cięcia w Ministerstwach, teraz jeszcze szukają pieniędzy z naszych portfeli, ciekaw jestem co musi się wydarzyć by osoby rządzące krajem, usprawniły Administracje, mam tutaj na mysli tych tłumów Radnych Miast, tłumów w Sejmikach Wojewódzkich, jest za dużo osób wybieranych na te stanowiska, szczególnie w radach miast, we Warszawie, to chyba jest tylu radnych że mogli by stworzyć własny Sejm, a urządy Wojewódzkie,Powiatowe,Gminne,Miejskie no i do tego jeszcze Urząd Skarbowy.

Ja myślałem, że skoro jest kryzys to w końcu coś z Administracją Państwą będzie zrobione by zmniejszyć koszty i usprawnić działanie wszystkich urzędów.
 

gelo287

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
397
Punkty reakcji
1
Pisać nikt nie przeszkadzał, ale przeszkodzono tym ustawom w wejściu w życie.
Tym ustawom (przede wszystkim medialnej) przeszkodzili ludzie, którzy mają na codzien styczność z tym zawodem-aktorzy, dziennikarze. Pani Katarasińska-"Bublińska" niech zobaczy co jest napisane w konstytucji, ze media publiczne maja być wolne i służyć państwu.
Znajac Rostowskiego teraz mówi tak a za rok powiedziałby: nie mam pieniędzy, oglądajcie stacje PO -TVN.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Tym ustawom (przede wszystkim medialnej) przeszkodzili ludzie, którzy mają na codzien styczność z tym zawodem-aktorzy, dziennikarze. Pani Katarasińska-"Bublińska" niech zobaczy co jest napisane w konstytucji, ze media publiczne maja być wolne i służyć państwu.
Znajac Rostowskiego teraz mówi tak a za rok powiedziałby: nie mam pieniędzy, oglądajcie stacje PO -TVN.

Aha czyli finansowanie z budżetu państwa TVP, która i tak już dawno straciła swoją "misyjność" uważasz za OK tak?

Akurat ta ustawa PO była dobra. SLD ją zniszczyło z wiadomych względów - układziki
 

gelo287

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
397
Punkty reakcji
1
PO od początku zakładało zniszczenie mediów publicznych, tym abrdziej teraz gdy nie moga wsadzić swoich ludzi.
Nie finansowanie z budźetu tylko tak jak jest.
Poza tym cyniczność i hipokryzja Tuska nie mają granic.
"nie płaćcie abonamentu" grzmiał niedawno premier nierządu. Czy to nie jest niszczenie mediów publicznych po to żeby TVN mogła samotnie działać, mimo że TVP ma większa ogladalność i niejest stronnicza?
Offtopowo:
Tak samo kiedyś: "PIS i LPR to koalicja mocherowych beretów" A poźniej do tych beretów chciał iść. Gdzie ma twarz?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Zgadzam się z misioorem, że 10 mln zł to nieznacząca kwota wzglendem całego budżetu. Nie oznacza to jednak, że jeśli można ją lepiej wykorzystać, to robić tego nie należy.

Aha czyli finansowanie z budżetu państwa TVP, która i tak już dawno straciła swoją "misyjność" uważasz za OK tak?
Jedynym kanał TVP, który od biedy można "misyjnym" nazwać, to TVP Kultura, tyle że jest to bodaj kanał komercyjny (kablówka). Coś tam kiedyś słyszałem o TVP Historia, ale nawet nie wiem czy istnieje.


Najistotniejszy dla budżetu wydaje się być jednak ZUS. W perspektywie czasu na łatanie jego dziury rząd będzie musiał nieźle wyżymać nam kieszenie... Problemem jest jednak to, że żadnej sensownej reformy bezboleśnie i bez uszczerbku na sondażach zrobić nie można. Potrzebny by był polityk z jajami. W sejmie takiego nie widać (może siedzi za filarem gdzieś).

Nie wiem czy wszyscy wiedzą jak to PO z deficytem walczyło. Zamiast tradycyjnego załatania dziury w ZUS wprost z budżetu ZUS miało zaciągnąć kredyt w komercyjnym banku (nie wiem czy w końcu doszło to do skutku). Cóż, byle do wyborów "bag"

O zmniejszeniu obciążenia pracy i ogólnie podatków nie ma co raczej marzyć. Skoro PO nie ma odwagi obciąć wydatków, to i trudno żeby podatki obniżać (choć w ramach krzywej Leffera i takie działanie byłoby logiczne, lecz przydało by się obniżenie podatków nie dające nawet zwiększenia wpływów do budżetu).

Ruchy typu - tutaj uciąć pól miliona, tam półtora - nie wiele pomogą w redukcji tak dużego deficytu. (konstytucyjny zakaz deficytu budżetowego, w czasach pokoju - marzenie)
 
Do góry