Budownictwo czy mechanika i budowa maszyn

Nexus..

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Tak jak w temacie, proszę o porade dt. który z tych kierunków wybrać. Wiem, że zależy to tylko i wyłącznie ode mnie ale chce się poradzić co będzie lepsze. Po czym większe szanse rozwoju i znalezienia pracy.
 

madelina

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
świętokrzyskie.
Mój brat skończył właśnie mechanike i budowe maszyn na pw, z ponad setki przyjętych została ich dosłownie garstka:) ciężko ale robote całkiem łatwo znaleść;)
 

Nexus..

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Dziękuje za wyrażenie opinii ale chyba jednak wybiorę budownictwo. Mimo, iż idzie na to bardzo dużo ludzi ale raczej w tym się widze ;)
 

Złota Rybka93

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
96
Punkty reakcji
0
z tego faktu, że na budownictwo idzie bardzo wiele osób za 5 lat może nie być łatwo znaleźć pracy w tym zawodzie, lepiej wybrać chyba mechanike i budowe maszyn
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Studiuję na Politechnice Świętokrzyskiej. Nauki mam dużo, szczególnie projektów, ale nie narzekam, bo na to byłam przygotowana. Na mechanice również lenić się nie da. Wydaje mi się, ze mechanika jest konkretniejszym kierunkiem, specjalizacja daje Ci naprawdę duże możliwości zdobycia pracy i to naprawdę dobrze płatnej, np na platformach wiertniczych, ale również w bardziej przyziemnych zawodach. Budownictwo jest fajne, ale tego jest już trochę za dużo. Na mojej uczelni co roku jest przyjmowanych około 360 studentów, tak dla porównania na mechanikę 150, wiadomo, skończy połowa, ale jednak jest nas za dużo. Rynek budowlańców już nie potrzebuje o czym świadczy chociażby fakt, ze budownictwo nie jest już kierunkiem zamawianym, a mibm tak.
 

Nexus..

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
A jeśli można wiedzieć, na którym roku jesteś i czy masz już wybrana specjalizacje ?
 

Nexus..

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
A to prawda, że nie ważne jaką specjalizacje sie wybierze tylko jakie się ma praktyki ( tzn. zakres tych praktyk) ? czy np. po specjalizacji konstrukcje budowlane i inżynierskie mogę robić uprawnienia do mostów i konstrukcji podziemnych ?
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Praktyki, a uprawnienia to co innego. Praktyki na inżynierce wyglądają tak, ze albo zapieprzasz na budowie jak murarz/tynkarz/zbrojarz/akrobata albo masz znajomego który załatwia Ci praktyki, na które później nie chodzisz. Tak czy tak te praktyki nie przyuczają Cie do zawodu. A co do uprawnień to po specjalizacji konstrukcje bud. faktycznie możesz robić uprawnienia do mostów. Przecież mosty to również konstrukcja budowlana :) teoretycznie możesz zrobić sobie wszystkie uprawnienia, ale po co.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Myślę, że obydwa kierunki są bardzo opłacalne ;)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
studiując budownictwo stwierdzam, że lepiej iść na mechanikę i budowę maszyn
+1 ode mnie.

Co do praktyk "studenckich", to zależy od firmy, nauczysz się mniej lub bardziej, ale wciąż to tylko "liźnięcie" tematu.
Specjalizacji jest przynajmniej dobrych kilka do wyboru. Ja bym na drogi nie szedł, ale co kto lubi. Podobnie mosty.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Stawiam na mechanikę i budowę maszyn. Nie był to mój przewodni kierunek, ale trochę tego liznęłam. Nie jest łatwo, ale w moim odczuciu większa możliwość w znalezieniu pracy. Z budownictwem to tak różnie bywa. Chociaż może pewne specjalizacje poszerzają horyzonty.
 
Do góry