Brzeczenie Z Głośników Telewizora

bchojnowski

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2005
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,

Niedawno kupiłem 29 calowego Samsunga 100Hz. Po podlaczeniu w domu okazalo sie, że jego zasilacz i głośniki (antena, DVD)... brzęcza. Nie jest to slyszalne w dzien lub przy glosnym ogladaniu ale w nocy, gdy glosnosc byla ustawiona na niskim poziomie a wokolo panowala cisza brzeczenie bylo slyszalne (to z glosnikow).
Nastepnego dnia pojechalem z telewizorem do sklepu. W sklepie brzeczenia nie bylo slychac (byc moze bylo za glosno) jednak wymieniono mi telewizor. Drugi model po przywiezieniu do domu mial te same objawy. Telewizor zwrocilem i kupilem 29 calowego Philipsa 100Hz za ok. 1800zl. W domu okazalo sie, ze ten telewizor ma dokladnie te same objawy... czyli brzeczacy zasilacz (w mniejszym stopniu niz u Samsunga - do zaakceptowania) oraz brzeczace glosniki... w nocy nie da sie tego sluchac bo jest to irytujace... Telewizor podlaczam przez listwe antyprzepieciowa. Mam w domu jeszcze 21 calowego starego soniaka, ktory nie ma tego typu objawow... i moje pytanie... czy cos jest z moja instalacja elektryczna w domu czy po prostu obecne modele telewizorow tak maja...?

Brzeczenie znika gdy zmniejszam glosnosc do minimum (zapewne uklad glosnikow jest wtedy calkowicie odlaczany). Zamierzam kupic glosniki zewnetrzne 2+1. Czy mozecie polecic cos sensownego w cenie do 250zl (pokoj 20m2)?

Pozdrawiam,
Bartek.
 

kartel

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2006
Posty
35
Punkty reakcji
0
moze masz problem z antena...ja tez tak mialem(tylko na antenie,bo z satelita bylo wszystko spx)i to byla kwestia wdrapanie sie na dach i poszarpanie sie z metalowym patykiem:D
 

ronin101

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2006
Posty
79
Punkty reakcji
0
prawdopdnie masz zakłucenia w swojej sieci energetycznej. jeśli masz starą sieć
(dwuprzewodową - faza i zero) to może to być problem braku uziemienia - jak napisał Adaś.
jak znasz się na elektryce to zmostkuj zero i uziemienie, a jak się nie znasz to nic nie rób!!!
 
Do góry