Brother czy HP?

vekh

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kielce
Mam zamiar kupić drukarkę i nie wiem, na który model się zdecydować :) Waham się między Brotherem DCP-145C a HP F2280. Głównym warunkiem, który biorę pod uwagę jest cena eksploatacji. Ma ktoś z Was ww. urządzenia ewentualnie wie coś nt. możliwości używania zamienników i ich jakości?
 

t_rex

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
76
Punkty reakcji
0
Kiedyś wybrałem brothera po teście Chipa w którym był najlepszy właśnie ze względu na niską cenę eksploatację.
więc jego polecam
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
brother ze wzgledu na koszty, tanie tuszę a jakość druku wysoka
 

fizjowalbrzych

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Wałbrzych
Z czystym sumieniem mogę polecić Brothera, miałem 3 drukarki HP w których stosowałem oryginalne tusze i zamienniki, ale w porównaniu do brothera na oryginalnych tuszach hp wypada słabo.
 

Konkord

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
Kierowałem się jakością i szybkością druku - wybrałem na czas druku pracy dyplomowej - Samsunga ML-1640 z której jestem bardzo zadowolony
 

cypiskowa

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska Środkowa
jeśli mówić o cenie materiałów eksploatacyjnych to Brother bije HP na głowę... Do HP nie kupisz dobrych tuszy za 10 zł a w takich cenach spokojnie kupisz do Brothera. Moja siostra ma wprawdzie starszy typ bo DCP130C ale ceny tuszy są właściwie takie same. Płaci 10 zł za każdy kolor na sklep.drtusz.pl może gdzieś są nawet tańsze, te w każdym razie dobrej jakości a ja sama mam laser HP to się specjalnie nie interesowałam nigdy. W każdym razie jakbym miała wybierać pod względem ceny to Brother zdecydowanie
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Brothera nie znam, ale mam drukarke HP która mam 5lat i jestem z niej zadowolona. cena tuszu czarnego zamiennego w moim miasteczku to 40zł, a kolorowego 65zł. cena tuszu oryginalnego jest prawie dwa razy większa...
 

fluxx

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Ja mam Brothera. Jedynym jak dotąd jego minusem jest, to że jak jeden z tuszy się kończy, to już nic nie wydrukuje, nawet na czarno-biało, jeżeli nie uzupełnisz brakującego. To jest jedyny minus. Poza tym, cena eksploatacji niska, druk szybki i wysokiej jakości. Tylko jak uzupełnia się papier to trzeba to robić precyzyjnie, żeby nie doszło do zacięcia.
 

effes

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Od pół roku użytkuję Samsunga: http://sklep.drtusz.pl/samsung-ml1640-p-99...ml?cPath=44_276 Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że działa bez zarzutu. Minęło na pewno sześć miesięcy średnio intensywnego użytkowania. Może nie była odpalana codziennie, ale jeśli już to w większej ilości materiału, między innymi ponad 150 stron ankiet na raz. Sprzęt ani razu nie nawalił, jest cichy i dopiero teraz pojawiła się informacja, że toner się kończy [ co nie przeszkadza mi dalej drukować].
 

cinimin123

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
radzę hp bo ogólnie są tańsze w eksploatacji, ale najlepiej sprawdź sobie na drtusz.pl ile kosztuje toner/tusz nowy czy regenerowany. zresztą mają bardzo dobry serwis więc najlepiej napisz do nich z pytaniem co najlepsze do jakiej drukarki(są różne opinie o regeneracji, ja sama używam takich tonerów od nich i jestem bardzo zadowolona z jakości druku).
 
H

Haan

Guest
Też mam HP i jestem zadowolona. Zauważyłam jednak, że zamienniki do Brothera są nieco tańsze...możesz sobie porównać Tutaj Te cyferki do mnie przemawiają, jednak nie wypowiem się na temat jakości Brothera, bo mam w domu HP i Lexmarka
 
A

Alternative Trippin

Guest
Ja jestem wielkim entuzjastą HP, korzystam z drukarek tej firmy od zarania dziejów i nigdy mnie jeszcze nie zawiodły :). Do tej pory miałem styczność jedynie z drukarkami atramentowymi ale to ma się zmienić bo szykuję się do zakupu laserówki HP http://sklep.doktortusz.pl/laserjet-p1006-p-764.html?cPath=44_276 .Z Brotherami nie miałem przyjemności pracować ale póki co nie zamierzam - jak dla mnie HP to zdecydowany numer 1.
 

słowik80

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Ja zawsze używałem sprzętu HP, mam i lapka i drukarkę obecnie. Drukarkę kupiłem najtańszą jaką znalazłem, a tuszami się nie przejmuję. Zainwestowałem w zestaw do samodzielnego uzupełniania tonerów i nigdy problemu nie było...
 

Pablo.s

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Tanie drukarki do domowego użytku jak najbardziej. W firmie natomiast korzystamy z drukarki OKI, najwyższej klasy sprzęt. Gdy potrzeba drukować często i w świetnej jakości to mocno polecam.
 

smukła86

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Ile osób, tyle opinii :) Sama nie wiem na co bym się zdecydowała, ale kolega zmówił sobie jednak HP (wahał się jeszcze nad Samsungiem). Ma taki model. Twierdzi że na użytek domowy i za tę cenę, to wystarczający sprzęt. A jak będzie z tuszami zobaczymy. Póki co nie narzeka :] Zresztą trzeba przyznać, że HP mają ogólnie bardzo dobrą opinię jeśli chodzi o drukarki na własny użytek
 

sweetdevil

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Ja jednak chyba na Twoim miejscu zdecydowałabym się na HP. Jednak mówią, że te drukarki są najlepsze. Chociaż ja mam w domu Samsunga- drukarka laserowa i nienarzekam na nią. Ale jeśli Ty stawiasz taki wybór między tylko tymi firmami to wybierz HP. Zaglądnij do sklep.doktortusz.pl tam mają dobre drukarki, może znajdziesz coś co wpadnie Ci w oko. Sama tam kupowałam swoją, więc z czystym sumieniem mówie, że warto chociaż oglądnać ofertę, bo dobry sprzęt mają.
 
Y

Yee

Guest
Drukarki Brothera nie tylko są tanie, ale i zamienniki do nich kosztują niewiele.
Szkoda, że nie wiedziałam o tym przed kopieniem drukarki HP, chociaż zamienniki do niej, gdy zamawiam je na e-atramenty.pl też nie kosztują mnie majątku.
Jeśli jednak ktokolwiek z was będzie na etapie kupowania drukarki to niech decyduje się na Brothera ;)
 

Mamutek

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Drukarki Brothera nie tylko są tanie, ale i zamienniki do nich kosztują niewiele.
Szkoda, że nie wiedziałam o tym przed kopieniem drukarki HP, chociaż zamienniki do niej, gdy zamawiam je na e-atramenty.pl też nie kosztują mnie majątku.
Jeśli jednak ktokolwiek z was będzie na etapie kupowania drukarki to niech decyduje się na Brothera ;)

Także polecam Brothera. Zobaczcie ile kosztuje oryginalny tusz, a ile zamiennik lub po regeneracji: http://www.doktortusz.pl/t19787-toner-brother-tn-2000-do-drukarki-laserowej-czarny-tn-2000/ Dobre są również HP - też kiedyś (dawno temu) miałem i nie narzekałem :)
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Na pewno przed zakupem trzeba sprawdzić ceny tuszy. Niestety ja już się tak nacięłam kupując tanią drukarkę HP, a potem wydając majątek na kartridże. Także na pewno już lepiej kupić drukarkę Brother, chociaż moim zdaniem nie są one jakościowo zbyt rewelacyjne, uważam, że już lepiej kupić drukarkę Epson.
 
Do góry