Brak okresu

Asiak89asiak

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Żyrardów
Hejka
Mam mały problem który nie pojawił się pierwszy raz. Ze 4 miesiące temu nie dostałam okresu nie wiadomo czemu. Po 3 miesiącach braku miesiaczki poszłam do ginekologa jednak on powiedział ze rozregulował mi się okres i przypisał mi Luteinę50. Brałam ją tak jakzalecił czyli 2 tabletki rano i dwie wieczorem i okres miał się pojawić po 8 dniach. Ja dostalam go po ponad 2 tyg, ale sie pojawił. teraz jest to samo. Piersi mnie bolą w ciąży nie jestem(wtedy podejrzewali ciążę) a okres spoźnia mi się ponad 2 tyg. Dodam że wcześniej miałam regularne miesiączki.

Czemu to tak jest i od czego zależy?? Może jak dostanę okres(pewnie znow wywoływany) to powinnam zacząć brać tabletki??

Pomóżcie.
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Wydaje mi się, że to jakieś zaburzenia hormonalne.Powinnaś zrobić badania pod tym kątem.
 

Asiak89asiak

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Żyrardów
Mam 18 lat. Pierwszy okres dostałam majac 12 lat. Okres mam(raczej miałam) regularny.

Jakie badania mogłabym porobić??
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Szczerze mowiąc to nie mam pojęcia, nigdy nie miałam takich problemow,ale wiem ,że jakoś to się sprawdza, chyba badaniem krwi, ale musisz się skonsultować z lekarzem.
 

Asiak89asiak

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Żyrardów
Aha. Ginekolog poprosił nie bym zrobiła sobie badania krwi i inne ale tylko dla siebie by wiedziec czy wszystko ok a nie by wiedzieć czemu mam kłopoty. Za to inna pani doktor poprosiła mnie o te same badania tylko nie dlatego bo nie mam okresu tylko dlatego że mam cały czas ból brzucha. Niewazne kiedy, co i w jakich ilościach zjadłam.
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kielce/Łódź
a dieta?Ja po kilku misiącach drakońskiej diety też sobie wszystko poprzestawiałam... :/
Ale teraz przyty łam troszkę i jest wszystko w porządku :]
 

Asiak89asiak

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Żyrardów
Będę musiała chyba tak zrobić. Mam kłopoty z brzuchem wiec może przez to są te kłopoty. Muszę się wybrać jak najszybciej do lekarza, a wtedy będe wiedziała co i jak.
 

Asiak89asiak

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Żyrardów
Od diety mogłoby być, ale nie jadam nic innego niż wcześniej. Rozumiem jakbym zaczęła jeść jakieś niezdrowe jedzenie i stad te kłopoty. Środków antykoncepcyjnych nie stosuję, chociaż mam taki zamiar.
 

zjebiarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2008
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
zza gur
może to od nadmiernej i zbyt intensywnej masturbacji???? nie potwierdzam ale tez nie zaprzeczam:pPP
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kielce/Łódź
Od diety mogłoby być, ale nie jadam nic innego niż wcześniej. Rozumiem jakbym zaczęła jeść jakieś niezdrowe jedzenie i stad te kłopoty. Środków antykoncepcyjnych nie stosuję, chociaż mam taki zamiar.


tu nie chodzi o niezdrowe jedzenie,Twoje kłopoty mogą wynikać z tego,że dostarczasz organizmowi zbyt mało kalorii,u mnie tak było...
 
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Hejka
Mam mały problem który nie pojawił się pierwszy raz. Ze 4 miesiące temu nie dostałam okresu nie wiadomo czemu. Po 3 miesiącach braku miesiaczki poszłam do ginekologa jednak on powiedział ze rozregulował mi się okres i przypisał mi Luteinę50. Brałam ją tak jakzalecił czyli 2 tabletki rano i dwie wieczorem i okres miał się pojawić po 8 dniach. Ja dostalam go po ponad 2 tyg, ale sie pojawił. teraz jest to samo. Piersi mnie bolą w ciąży nie jestem(wtedy podejrzewali ciążę) a okres spoźnia mi się ponad 2 tyg. Dodam że wcześniej miałam regularne miesiączki.

Czemu to tak jest i od czego zależy?? Może jak dostanę okres(pewnie znow wywoływany) to powinnam zacząć brać tabletki??

Pomóżcie.


Idź do innego ginekologa, może on poradzi Ci coś innego. Chociaż myślę, że i tak da Ci tabletki. Takie przerwy w okresie często pojawiają się w wyniku stresu ( szkoła, sprawdziany, matura),załamania nerwowego lub przez nieodpowiednie odchudzanie się (np. na cały dzień jedno jabłko lub kanapka). Ale mimo wszystko idź jeszcze raz do lekarza. :)
 

Asiak89asiak

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Żyrardów
Znów miałam brać luteinę tylko tym razem dopochwową. Brałam tak jak mi kazali i wczoraj myslałam ze to okres. Rano sie obudziłam zakrwawiona. jednak trwało to pół dnia. Wziełam tak jak lekarz mi kazał tabletki antykoncepcyjne a teraz zastanawiam się czy powinnam je brać czy nie.(wziełam tylko 2). trudno powiedzieć czy to początki okresu i leci jakby chciało ale nie mogło czy to był krwotok.

Momentami jakaś kropelka krwi pojdzie.
 

jagodowaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2007
Posty
703
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Sosnowiec
Ja mam podobnie. Mam 18 lat. Okres w miarę regularny od 15 r.ż. Ae od grudnia nie mam w ogóle ;|
Tyle że ja podejrzewam że to własnie przez odchudzanie (chociaż wcale nie było takie rygorystyczne i dużo nie schudłam) A ciążę to wykluczam na pewno. ;d Ale w sumie jest to wygodne więc czym się przejmować?
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Równierz proponuje,ażebyś zmieniła ginekologa i powiedz o wszystkim. O swoim żywieniu i o swoich problemach nawet przy zażywaniu luteiny może skieruje Cie na jeszcze jakieś inne badania,żeby wykluczyć inne problemy.
 

Asiak89asiak

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Żyrardów
Byłam wczoraj u ginekologa. Jak jej wszystko odowiedziałam to cały czas mi mówiła ze najprawdopodobniejjestem w ciązy. To jej mówiłam ze nie jestem. Az jak mi powtórzyła tokilka razy zaczełam powoli w to wierzyc. Jednak zrobiła mi USG i inne badania ipowiedziała ze wszystko ok i w tym miesiącu dostanę napewo okres. Poczekamy zobaczymy. Powinnam dostać za jakies 1,5 tyg :)
 

mewka5

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
to trzymamy kciuki za okres:) napisz co i jak :)i czy dostałas
 
Do góry