Brak Convertera :(

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Hej. Mam filmik w formacie .wmv i chciałam fo niego dodać lektora. Movie Maker nie czyta niestety tego formatu, więc chciałam go skonwertować do jakiegoś innego, np. .avi. Szukałam w googlach, ale nie ma nic poza wersjami trial do jednominutowego filmu :/ Co zrobić? Help! :( Dajcie jakiś porządny converterter albo coś lepszego od MM.
Dzięki z góry ;)
 

Speedman

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
118
Punkty reakcji
0
Ultra Video Converter. Ale nie jestem na 100% pewien czy przerabia filmy. Wmv chyba się nie da przerobić na AVI ( Tak mi się wydaje :p )
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Eee... a na jakiś inny format, który odczytuje Movie Maker?

@Edit: Skonwertowałam do DivX. Dzięki Speedman :przytul: Nie wiem tylko teraz jak oddzielić dźwięk od obrazu, żeby dodać samego lektora :(
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Mam filmik w formacie .wmv i chciałam fo niego dodać lektora. Movie Maker nie czyta niestety tego formatu
To ciekawe... :niepewny: Program Microsoftu nie czyta swojego formatu ?
biggrinkm6.gif
:E

Nie wiem tylko teraz jak oddzielić dźwięk od obrazu, żeby dodać samego lektora
Możesz to zrobić za pomocą VirtualDubMod. Poniżej napiszę w jaki sposób.

Wyciąganie, usuwanie dźwięku z pliku avi:

1. Wczytujesz plik video: "File" -> "Open video file..."
2. Przechodzisz do zakładki Streams i wybierasz Stream list. Do wyboru trzy opcje:
  • Demux - jeśli chcesz zapisać jako .mp3 - klikasz i wskazujesz gdzie zostanie zapisany plik.
  • Save WAV - jeśli chcesz zapisać jako .wav - j.w.
  • Disable - całkowicie usuwa dźwięk z pliku video - klikasz (wpis pokazujący ścieżkę audio zostanie przekreślony ukośnymi liniami), klikamy "OK", zaznaczasz w menu "Video" -> "Direct stream copy", z menu "Plik" wybierasz "Save As..."
Dodawanie dźwięku (Twojego lektora) do pliku avi:


1. Wczytujesz plik video: "File" -> "Open video file..."
2. Przechodzisz do zakładki Streams i wybierasz Stream list.
3. Klikasz przycisk "Add" i wybierasz plik audio który chcesz dodać.
4. W okienku "Available streams" klikasz na "OK".
5. Z menu "Video" wybierasz "Direct stream copy".
6. Klikamy na menu "Plik" -> "Save As..."

i tyle... Powodzenia.
tongueek6.gif
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
To ciekawe... :niepewny: Program Microsoftu nie czyta swojego formatu ?
biggrinkm6.gif
:E
Pojawia się błąd:
Kod:
Plik D:\Aplikacje\Nazwa filmu.wmv nie jest indeksowany i nie można go zaimportować.
I nie wiem co z tym zrobić. Jedyne co mi przyszło do głowy, to skonwertować, ale nie znalazłam programu, który zmieniłby CAŁY plik... :niepewny: Wszystkie to angielskie wersje trial, które konwertują tylko pół filmu. :/

I dzięki za instrukcję, przyda się ;) Ten filmik miałam nadzieję jednak zrobić w Movie Makerze, bo da się wyciszyć naturalny dźwięk i wstawić .wave z lektora. Ale najpierw muszę mieć ten converter... <_< :(
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Spróbuj za pomocą STOIK VideoConverter, który jest freeware. Niestety więcej Ci nie powiem, bo używam tych komercyjnych.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Dziękuję :* Udało się, wszystko skonwertowane ;)
 
Do góry