BrainWave

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Brain Wave są to agresywne nagrania tworzone często przez amatorów nie mających pojęcia jak się takimi dźwiękami posługiwać, dlatego polecam nagrania prawdziwego profesjonalisty w tej dziedzinie - Roberta Monroe - Hemi-Sync.

Po jego nagraniach nie ma mowy o bólu głowy.
 

djdaro151

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
142
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
CK
ostatnio w programie reason (do muzyki ) otwierajac syntezator Malstrom i kombinujac nad dzwiekiem razem z efektem vocoderu zrobiłem dzwiek ......hmmm od którego usnąłem ! pamietam ze wcisnałem na klawiszach jakiś akord i usnąłem, na 5 minut co prawda ale ciekawe jest to ze byłem wyspany i wogóle :) dziwne bardzo ale postanowiłem tego nie próbować więcej bo cholernie sie boje takich rzeczy :/ co jak bym sie nie obudził ?? jezeli ktoś chce to moge zgrać tą wtyczke i pokazać wam.
 
L

ldreamer

Guest
Pytanie tylko jak naukowcy doszli do czegoś takiego??? Czym się kierowali by osiągnąć taki sukces i w jakim kierunku podążają???
Co WY o tym sadzicie???
technologia hemi-sync zapoczątkowana przez Roberta Monroe.
Technologia ta miała oddziaływać dźwiękiem na świadomość słuchacza... i oddziałuje :p
 

Zola1908

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Bydgoszcz
Skąd można ściągnąć jakiś plik w formacie .drg bo jestem ciekaw.
 

luzikx

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Skąd można ściągnąć jakiś plik w formacie .drg bo jestem ciekaw.
Jako że ja zakladałem ten temat to śmiem twierdzić iż powinienem miec to i owo w temacie wiec napisz do mnie na PW to jak bedziesz chciał to przeslę Ci paczke spakowaną rar`em. Jest ich tam z 50 a może jeszcze wiecej.
pozdro.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Odświeżam temat jako, że ostatnio znowu trochę się tym bawiłem. Mam kilka podpowiedzi które mogą pomóc w uzyskaniu pozytywnego efektu podczas słuchania I-Dosera.

1. Słuchawki - czyli to bez czego nie ma o czym rozmawiać
2. Pełne skupienie na dźwięku - to jest b. ważne osiągam lepsze efekty podczas słuchania jeżeli nie rozpraszam swojej uwagi niczym innym. Podczas słuchania nie można myśleć o niczym innym. Może być to dla niektórych b. trudne. Jeżeli do głowy zaczną napływać Ci jakieś myśli spróbuj szybko się pozbyć.
3. Cisza absolutna. Jeden z nielicznych razów za którym udało mi się uzyskać dobry efekt w I-doserze był wtedy gdy byłem sam w domu. Nie ma mowy o dostatecznym skupieniu jeżeli z zewnątrz będą dochodziły jakieś dźwięki.
4. Trening - Jeżeli nie udaje się za pierwszym razem warto próbować dalej, można próbować różnych dosów. Dla przykładu mi udało się uzyskać efekt po wielu nieudanych próbach.

Co o tym myślicie?
 

szybki_rumcajs

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
172
Punkty reakcji
0
To że dźwięki wpływają na psychikę nie jest nowością BTW wie o tym chyba każdy.
Np. Włączcie jakiś horror ale wyłączcie dźwięk i puszcie przy nim jakąś wesołą melodyjke , horror już nie jest straszny tylko śmieszny... a bez jakichkolwiek dźwięków taki "neutralny"
Albo puście sobie jakiś teledysk disco-polo , wyłączcie dźwięk i włączcie przy tym jakąś niepokojącą muzykę np.Dark Ambient
Od razu to wszystko wydaje się jakieś mroczne , bez celowe i smutne (ruchy,tańce itp.)

Testowałem trochę BrainWave i I-Doser'a
Przy BrainWave znalazłem kiedyś preset Lucid Dream no i skończyło się na tym że zasnąłem przy tych dźwiękach a snu nawet nie pamiętałem :p
Natomiast przy I-doserze włączyłem preset Acid i skonczyło się na tym że gdy potem spojrzałem na łóżko wyraźnie prze około 30-sekund widziałem na nim ŻARÓWKE :bag: naprawde się zdziwiłem tym bardziej że podchodziłem do tego wynalazku sceptycznie , ale widziałem dokładnie i wyraźnie szklaną żarówkę :D poza tym efektów większych brak :p
 
Do góry