Bolące Kolana...

dj_szczocia

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kielce
Mam jeden duży problem...
Mam 13 lat i strasznie bolą mnie kolana... już kiedyś przechodziłam bóle wzrostowe (to w okresie dojrzewania się pojawia), a teraz nie wiadomo skąd przy jakimś większym spacerze czy wchodzeniu po schodach zaczynają mi się uginać kolana z bólu... nie wiem co z tym zrobić. Uprawiam piłkę nożną, więc muszę dużo ćwiczyć, 2tyg. temu wróciłam z obozu sportowego i wszystko było OK, a teraz zaczynają mnie boleć kolana. Doradźcie mi coś, pliska, bo nie wiem co mam robić...
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Idź do lekarza po skierowanie do ortopedy. Takie bóle mogąmieć tak różne źródło, że trudno tu coś powiedzieć. Może to być młodzieńcze zapalenie stawów, może to być problem z wydzielaniem mazi, może to być cokolwiek innego - włącznie z białaczką, więc nie lekceważyłabym tego. No - ta białaczka to rzadkość, ale zdarza się.
Idź do lekarza i zrób badania które on poleci.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Ten woltaren działa objawowo nie przyczynowo więc najwyżej przyniesie Ci chwilową ulgę ale procesu chorobowego nie zatrzyma. Wizyta u lekarza rodzinnego to podstawa, ten jeżeli sam nie zdiagnozuje powinien skierować Cię do specjalisty a ten na konkretne badania. Równie dobrze możesz być przeforsowana trenigami i młodym wieku stawy, więzadła, mięśnie mogą nie wytrzymywać takiego dużego obciążenia. Ale rzeczywiście to może być prawie wszystko albo coś banalnego albo poważnego w każdym razie nie lekcewarz tego żebyś poźnie o kulach nie chodziła do końca życia. Choć wydaje mi się, że to nie będzie coś groźnego :eek:k:
 

dj_szczocia

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kielce
Dzięki, właśnie za godzinke idem do lekarza :D
I dzięki za wsparcie :D mam nadzieje ze to nie jest nic poważnego...
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Pewnie tak, ale jak to sprawdzisz bedziesz wiedziała na pewno.

;)
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Kup sobie opaski uciskowe, ale na dłuższą metę powinnaś iść z tym do lekarza. On Cię skieruje do odpowiedniego specjalisty, może zrobi jakieś badania.
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Z kolanami czesto sa problemy... w duzej ilosci przypadkow lekarze nie potrafia tak naprawde pomoc. Znam kilka osob, (mlodych osob, nie starszych) ktore z niewiadomych przyczyn maja problemy z kolanami... I kazda ta osoba, miala albo ma miec operacje, te ktore mialy dalej maja problemy z kolanami... To jest masa zabiegow, naswietlan, operacji, chodzenia po lekarzach... a kolana dalej bola :/
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Z kolanami czesto sa problemy... w duzej ilosci przypadkow lekarze nie potrafia tak naprawde pomoc. Znam kilka osob, (mlodych osob, nie starszych) ktore z niewiadomych przyczyn maja problemy z kolanami... I kazda ta osoba, miala albo ma miec operacje, te ktore mialy dalej maja problemy z kolanami... To jest masa zabiegow, naswietlan, operacji, chodzenia po lekarzach... a kolana dalej bola :/
No racja, ja mam problemy z kolanami i juz trzy razy mnie na stół operacyjny wysyłali z nimi, ale ja wiem, ze po operacji beda dalej boleć bo sam mi lekarz powiedział, ze to możliwe i widze po moim kuzynie, miał zabieg i nic nie pomogło. Dostawałam blokady do kolana jednego i wszystko pomaga ale na krótko i potem wraca.

A jakos daje rady, mam stabilizatory na kolana i jak trenuje aerobowo to ubieram, ja musze ogolnie dbać o kolana ćwiczeniami zeby je wzmocnić mięśniami i dlatego trenuje od kilku lat i mniej narzekam.
Na operacje sie nie zdecyduje bo to niby prosty zabieg sie wydaje, ale jak sie raz interweniuje w kolano to sie juz ma problemy do konca zycia, więc mi to bez różnicy.

A Ty możesz miec te bóle od przeciążenia stawów podczas treningu. Masz 13 lat więc sie jeszcze rozwijasz i moga te treningi byc byt forsowne.
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
oj.. a nie 'chrupie' Ci nic w nich?
Ja już mialam operacje z tego powodu, miesiące rechabilitacji, leczenie laserem, prądami..
I nic, dalej boli..
Nie moge go obciązać, nie moge za dużo jeździć rowerem, biegać w ogóle nie powinnam.. :/
Lekarze nic nie wiedzą..
Tylko latam od jednego, do drugiego..
I tak się dowiedziałam że raczej mogę się do tego przyzywczaić.. :/
Mam nadzieję, że u Ciebie się dobrze skończy ;)
Pewnie tylko coś związanego z wzrostem.. :)
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
To nie jesteś sama biegać też ponoć nie moge, ale na rowerze mam wskazane jeździć i duzo spacerowac, no i basen obowiązkowo.... ja sie już przyzwyczaiłam, mam problemy od 14 roku zcyia z tym, wiec prawie 10 lat, raz na jakis czas chodze na fizykoterapie, krioterapie (chyba dobrze nazwe pamiętam:p) , łykam glukozamine pare razy w roku.
Ja tylko jedno źle robie, chodze na aerobik :p a to mam niewskazane, ale jestem od tego uzależniona, bo poprawia mi to nastrój, wkładam stabilizator i ide, przynajmniej wiem, ze nic mi nie wyskoczy i nie bedzie strzelać bo kolano jest zablokowane.
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
o jak miło że nie jestem sama :p
teraz znowu chcą mnie do szpitala wysłać..
kolejna operacja..?
chyba podziękuję.. :/
Glukozamine mam brać.. ale jakoś mi się zapomina :p
kiedys brałam i nic nie pomogła, to co się teraz będę męczyć.. ;)
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
od pewnego czasu tez mnie bolą kolana, ból przypomina ten z przed kilku lat (wzrostowy). dosc cześto odczuwam ból po lekkim przmrozeniu. Byłam przez 3 tygodnie na obozie harcerskim, i jak wiadomo w namiocie w namiocie bylo chlodno, rano nie mogłam chodzi, kolana same mi sie uginałyy. czasem tez tak mam bez powodu ale da sie z tym zyc, moze kiedys mi przejdzie?
 

Anucha0707

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
2/3 roku temu wywrociłam sie kiedy mywałam naczynia nawet dokładnie nie pamietma jak to sie stało moż enawet sie uderzyłam... pamietam tylko że siedziałam na podłodze i tryzmałąm sie za kolano... mała gule z bolku zauwazyłam dopiero nastepnego dnia.. keidy przebierałam sie w moim liceum na w-fie.. po jakkimś czasie byłam u lekarza... powiedział ze mam przesunieta rzepke żebym rościagała zrobieła USG ... nie zrobiła... przestało bolec wracało teraz bolii i to bardzo...
a ja jestem umowiona na na USG... uwielbiam ćwiczyć i jeśli nie bede mogła teo robić to chyba sie załamie..
 

Hans02

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2006
Posty
28
Punkty reakcji
0
Kolego nie chce cie martwic ale do 18 bede bolec i przestana
max do 20 roku życia

Ale do lekarza mozesz isc
 

dj_szczocia

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kielce
Okazało sie, że sie przećwiczyłam i mam uszkodzoną chrząstke stawową... ona powoli będzie sie niszczyć, tak że kiedyś nie bede mogła chodzić, jeśli będę uprawiała jakiś sport. Ja gram w piłkę nożną i nie mam zamiaru z niej rezygnować! Jestem po rehabilitacji (magnetronic i laser) i zmniejszyło to mój ból. Może uznacie mnie za wariatke, ale po prostu chce odnieść jakiś sukcesy (większe niż do tej pory odnosiłam), moze kiedys nie bede chodzić, ale wiem, ze mam rodzine i przyjaciół na których moge polegać i mam pewność że mnie nie zawiodą...
 

agu93

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
hm.. moge ci powiedzieć tyle ze cię swietnie rozumiem mam dokładnie to samo:((( tez trenuje tylko tyle ze koszykówke i również nie mam zamiaru przestac... Brałam różne środki przepisane pzrez lekarza które nic nie pomagały wiec odpuścilam sobie. przez wakacje było nawet okej ale znowu bole powróciły tym razem z podwójna siła:(( nie wiem co mam robic strasznie chce trenowac ale nie wiem przez ile czasu dam jeszcze rade:(
 
Do góry