Ból zęba

DeadHit

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam,
Nie wiem czy w dobrym dziale napisałem, jeśli nie to przepraszam.
Mój problem dotyczy bólu zęba, otóz będe miał tzw. leczenie kanałowe, i stąd też pytanie, czy przy leczeniu kanałowym stosuje się zatruwanie zęba?..
Drugie pytanie.. Czy są w aptece jakieś proszki / tabletki znieszulające.. mam trochę zębów do leczenia, a będzie to bolałoo.. ojj ;)
Chciałbym zastosować właśnie coś co mi pomoże to przetrwać ;)
Of Coz, znieczulenie dentystyczne wezme.. a podobno przy zatruwaniu zęba, mało ono pomaga..

Pzdr i czekam na pomoc :)
 

filifionka89

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Londyn
Przezyjesz, w koncu chlopaki nie placza hehe ;) :sexy:

mi najpierw rozwiercila i zatrula zab, a za ok.2 tyg jak trucizna sie ze tak powiem ''przyjela'' to przyszlam jeszcze raz i dokonczyla ;)
mnie bolal jak cholera zab dwie doby wcale nie spalam i zdecydowalam sie isc no i dobrze ze poszlam, troche bolu ale ulzylo moim cierpieniom :eek:k: ;) pozdro ;)
 

mjs17

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
901
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kościan
stary ja jak miałem zeby robione to godzine przed dentystą 5 apapów wpier....... I pomogło jak naćpany byłem :)
 

DeadHit

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Przezyjesz, w koncu chlopaki nie placza hehe ;) :sexy:

mi najpierw rozwiercila i zatrula zab, a za ok.2 tyg jak trucizna sie ze tak powiem ''przyjela'' to przyszlam jeszcze raz i dokonczyla ;)
mnie bolal jak cholera zab dwie doby wcale nie spalam i zdecydowalam sie isc no i dobrze ze poszlam, troche bolu ale ulzylo moim cierpieniom :eek:k: ;) pozdro ;)

No ja właśnie miałem już raz kanałowe ale nie zabardzo pamiętam.. wiem, że napierdziela jak cholera :niepewny:
W sumie mnie mocno nie boli, więc chyba zatruwanie też lepiej zniose?


stary ja jak miałem zeby robione to godzine przed dentystą 5 apapów wpier....... I pomogło jak naćpany byłem :)

Nic cie nie bolało / lekko? BB)
Chyba to nie zabardzo zdrowe? BB)
Hehe, no popróbujemy.

Pzdr
 

Ankton

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
474
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Ruda Śląska
Ja mam ( miałem ) uszkodzony tylko jeden ząb. Jedna szóstka, również leczenie kanałowe...
Pff... bez znieczulenia, w wieku 12 lat ( jak pamiętam ) i nic, nawet się nie ruszyłem :).
Na szczęście inne zęby mam zdrowe na 7, i białe :)
 

DeadHit

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hmm... jak już kiedyś pisałam.. papierosek dobry na wszystko smile.gif . Na ból zęba serio pomaga thumbsup.gif
Palenie rzucone.. :)


Już mi cie żal mruga.gif

Z jakiego powodu.. ? :niepewny:


Ja mam ( miałem ) uszkodzony tylko jeden ząb. Jedna szóstka, również leczenie kanałowe...
Pff... bez znieczulenia, w wieku 12 lat ( jak pamiętam ) i nic, nawet się nie ruszyłem smile.gif.
Na szczęście inne zęby mam zdrowe na 7, i białe smile.gif


Dzieki, zawsze jakies slowa otuchy ;)




Temat mozna zamknac.. 4 piwa + 4 apapy powinny pomoc.
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
ehh ja mialem niedawno i dala mi znieczulenie :/ nic nie czulem. Ale ja to twardy jestem ;P
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Nienawidze dentystów, zawsze na jakiego trafiłem nie lubił mnie. Ostatnio jak miałem leczony ubytek to powiedziałem kilka słow dość głośno w trakcji borowania. Strasznie się wkurzył bo w poczekalni słyszeli. Ale to on pierwszy zaczął :p Wyzywał mnie od jakichś rusków.
Osobiscie nie miałem leczenia kanałowego i nie chce mieć, dbam o zęby, ale słyszałem co nieco. Podobno jak się weźmie znieczulenie to nieboli, tylko ono musi dobrze dotrzeć do korzeni i nerwów zeba.
Pozdro! 3maj się DeadHit !
 

DeadHit

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam,
Sprawa ma sie tak:

1 wizyta - zostal nalozony na zab opatrunek. Co on ma za zadanie zrobic? Zatruc zab?
2 wizyta - opatrunek zdjety... lecz zab mnie bolal jak mi w nim grzebala.. opatrunek ponownie zalozony.
3 wizyta - mam miec zdjety opatrunek, i wypelnianie kanalow.. i stad tez pytanie.. mocno boli ? Bo chyba po tym opatrunku ma prawie w ogole nie bolec? Ten opatrunek sluzyl zatruciu zeba?

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam!
 

pawel122

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraków
No wiec tak, jestem po 17 wizytach u dentysty pod rząd. 1.
Opatrunki na zęba zakłada się w zależności od tego jak bardzo jest zepsuty. Czasem zęba się zatruwa, a czasem w ogóle uśmierca (nie wiedziałem jak to ując) Opatrunki są zmieniane aż do czasu kiedy ból będzie słaby/nie będzie go. Potem zaczynają leczenie, przynajmniej tak było w moim przypadku.

2. Ponownie założony po to, żeby na kolejnej wizycie było lepiej.

3. W zależności jak ząb przyjął leczenie. Nie powinno bardzo bolec.

AD. Ja zęby leczyłem bez znieczulenia, dlatego że podobno na znieczuleniu nie boli, jak nie boli to lekarka nie wie gdzie Cię boli, i w rezultacie co leczyc. A powszechnie wiadomo że zęby powinno się rozwiercac jak najmniej a nie profilaktycznie na "sitko"
Poza tym stwierdziłem że dostanę za swoje i będę mył zęby na prawdę regularnie, bo czasami myłem np. tylko 2* dziennie, albo po jakiejś imprezie zapominałem umyc zębów na noc. A bakterie to lubią :) Teraz takie sytuacje nie mają miejsca.
 

LiSu94

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
LaS ---->
Mnie ząb boli od 2 miesięcy i co nic nie robie :bag: :D jakoś się tam żyje ale już na dniach mam iść do dentysty aaaa fuuuuj :D :D :D :D :D :D :D :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

demo11

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
1 wizyta - zostal nalozony na zab opatrunek. Co on ma za zadanie zrobic? Zatruc zab?
2 wizyta - opatrunek zdjety... lecz zab mnie bolal jak mi w nim grzebala.. opatrunek ponownie zalozony.
3 wizyta - mam miec zdjety opatrunek, i wypelnianie kanalow.. i stad tez pytanie.. mocno boli ? Bo chyba po tym opatrunku ma prawie w ogole nie bolec? Ten opatrunek sluzyl zatruciu zeba?

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam!
Opatrunki jak piszesz mają za zadanie zniszczyć bakterie dentysta zaklada opatrunek i sprawdza czy już można wypełnić kanal jeśli nie można znowu opatrunek i do skutku.Wypełnianie nie powinno boleć.
 

koci

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
72
Punkty reakcji
0
Boze, po co tyle tych wizyt? W galerii Usmiechy by Ci za jednym zamachem strzelili
 
Do góry