Ból kolan po bieganiu.

wojtas_7

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
777
Punkty reakcji
0
Hej od pewnego czasu biegam (2 miechy) wszystko było ok a teraz zaczeły mnie bolec kolana :( :/
Do tego tez sie rozciągam.
Smaruje mascią naproxen ale nadal mnie bolą.Do lekarza jak narazie nie moge isc...
Co to moze byc i jak to zwalczyc????
od dwóch dni jzu nie biegam ale musze biegac...
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
to moze byc zwykle przeciazenie stawow kolanowych - mialem to samo jak przez 3 lata trenowalem siatkowke. stosowalem masci - jedne pomagaly inne nie.
ale radzilbym wybrac sie do lekarza - tak profilaktycznie ;)
 

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
Hmm ja tez mam problemy z kolanami, ale na razie niczym nie smaruje, przeżyje.
Moze jednorazowe posmarowanie maścią nie pomaga, tylko trzeba jakoś dłużej stosować.
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
no wlasnie w tym rzecz, ze te wszystkie masci trzeba stosowac bez przerwy przez jakis czas. wtedy najszybciej nastepuje poprawa.
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Może tak dziać się z powodu przeciążenia, uszkodzeń lub urazów.
Musisz je dokładnie obserwować.
Warto w takim wypadku zainwestować w opaskę podtrzymującą.
Może przydatna byłaby wizyta u ortopedy.
:)
 

wojtas_7

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
777
Punkty reakcji
0
Smaruje juz dwiema masciami i moze troszke jest lepiej ale jak narazie nie biegam
Własnie jak myslicie jak przestaną mnie bolec to zaczac biegac czy dac sobie spokoj?
Tylko ze ja musze biegac...
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
ale czemu musisz? odchudzasz się? może za ciężki jesteś do biegania i nadwyrężasz stawy? na to jest lepszy rower ;)
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Posłuchaj mojej rady i idź do lekarza. Mnie też bolały zlekceważyłem to, a teraz mam zerwane więzadło przednie krzyżowe i uraz łękotki... Gdybym skonsultował to wtedy z lekarzem, może poleciłby mi stabilizator i może nadal uprawiałbym sport, a tak moja kariera się już skończyła...
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Musze bo mam egzaminy do szkoły na której bardzo mi zalezy a tam jest bieg na 300m
Zatem musisz iść do lekarza, nawet jeśli pomoglibyśmy Ci teraz, to później mógłbyś mieć roblemy w szkole jeśli doznałbyś kontuzji. Lekarz to podstawa, musisz mu powiedzieć o twoich planach.
A teraz jedyne co Ci mogę poradzić to zmiana treningów. Zapewne biegasz zbyt długo i przez to nadwyrężasz stawy. Skoro to bieg na 300m to zacznij biegać, krócej ale intensywniej. W takim biegu chodzi nie o wytrzymałość, ale o szybkość ;) Przykładpwo - sprint 300m -> spacer 500m -> sprint -> spacer, a nie ciągły bieg "maratoński" ;) no chyba, że jeszcze inaczej biegasz ;)
Ale pamiętaj - lekarz to podstawa jeśli wiążesz swoją przyszłość ze sportem
 

Czapka

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
284
Punkty reakcji
0
Miasto
BPN
Przeciążenie stawów, długo nie biegałeś a teraz katujesz organizm takim wysiłkiem. Ból stawów kolanowych może też byc spowodowany nadmiernym obciążeniem...
 

Wisnia18

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2007
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łeba
Hematoven Gel

Dobra maść(żel) na stłuczenia, nadwyrężenia, itp.
 

ar2r

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2007
Posty
78
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z odmętów piekła :)
urazy kolan to norma u osób intensywnie uprawiających sport... wiem z autopsji.

jesli chcesz biegac to:
1) kup DOBRE BUTY
2) bigaj TYLKO I WYŁĄCZNIE po miękkiej nawierzchni - sciezka w lasku czy cos, nigdy po betonie
3) profilaktycznie mozesz lykac glukozamine - dostaniesz w aptece lub sklepie z odzywkami
4) ewentualnie jesli bol nie bedzie ustępował to zainwestuj w stabilizatory na kolana, dobra rzecz

jak bedziesz chcial niedlugo wrocic do biegania to zacznij od intensywnych marszów zeby nie przeciążać stawów.

i NIE LEKCEWAŻ KOLAN! to naprawde sie mści na starość!
pozdro
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
Posłuchaj mojej rady i idź do lekarza. Mnie też bolały zlekceważyłem to, a teraz mam zerwane więzadło przednie krzyżowe i uraz łękotki... Gdybym skonsultował to wtedy z lekarzem, może poleciłby mi stabilizator i może nadal uprawiałbym sport, a tak moja kariera się już skończyła...

Podpisuje sie pod tym ;)
mialam to samo

chociaz ar2r ma tez dobre rady :)
 

mir123bych

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2006
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Lublin
co zrobić:/ mnie po bieganiu wszystko boli, ale to przez brzuszek:D:D polecam kilka kółeczek po stadionie biegiem potem tyle samo na rowerze i znowu bieg. Od razu mniej kolana bolą a i na rowerze spala się kalorie czy poprawia sylwetkę ;)
 
Do góry