Bojowniczki o wolnosc i demokracje

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Nie bronię tych dziewczyn i nie popieram uważam, jednak, że jeśli za odśpiewanie wulgarnej piosenki otrzymuje się 2 lata to ile za kopnięcie w tyłek ?
Nikt nie zabrania śpiewania nawet wulgaryzmów, nikt nie zabrania się rozbierać, urządzać plaże nudystów przy centrach miast, np przy jakiejś fontannie, za takie coś jak będzie godziło w czyjąś wolność (ja wole być pewny chadzając w mieście z dzieckiem że nie narażę go na taki widok, kwestia wolności) najwyżej dostanie mandat ale włażenie do kościołów (porównanie do domów właściwe) szarpanie duchownych (napaść) powinno być z pełnią etyki karane jeśli nie z pobudek etycznych czy moralnych to z logicznych następstw jakie niesie łagodne traktowanie jawnych prowokacji.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
To już powoli dyskusja o religiach, a tu jak wiemy mamy podział na tych co wierzą i na tych którzy mają to w serdecznym poważaniu i są ateistami - więc zupełne inna gradacja wartości.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Wręcz przeciwnie, najmniejsza kwestia wiary nie jest tutaj poruszana, mamy tylko ludzi i ich własność oraz wolność.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Wręcz przeciwnie, najmniejsza kwestia wiary nie jest tutaj poruszana, mamy tylko ludzi i ich własność oraz wolność.

Nie masz racji, bo gdyby do mojego otwartego domu pomimo jego prywatności (cerkiew jest miejscem publicznym) weszły trzy panie odśpiewały swoje, nabluzgały itp, w życiu by nie otrzymały 2 lat więzienia :) Jakiś śmieszny wyrok w zawieszeniu - więc co zaważyło na wysokości wyroku, co nadało rangi temu wystąpieniu ?
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Kwestia wyroku zależy od danego ustawodawcy, a nie wiem jakie jest szerokie ustawodawstwo na wschodzie, kościół jest własnością prywatną, należy do osoby bądź instytucji lecz ma publiczny charakter jak fundacja, co zaważyło, otóż jest różnica od narażenia na szwank jednej osoby, kilku a całej rzeszy ludzi.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Kwestia wyroku zależy od danego ustawodawcy, a nie wiem jakie jest szerokie ustawodawstwo na wschodzie, kościół jest własnością prywatną, należy do osoby bądź instytucji lecz ma publiczny charakter jak fundacja, co zaważyło, otóż jest różnica od narażenia na szwank jednej osoba kilku, a całej rzeszy ludzi.

I widzisz odpowiedz jest w Twoim poście. Napisałeś

otóż jest różnica od narażenia na szwank jednej osoba kilku, a całej rzeszy ludzi.

Co to jest ta cała rzesz ludzi ? - przecie nie ateiści a wierzący prawosławni, a więc religia.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
przecie nie ateiści a wierzący prawosławni, a więc religia
Reakcja była by podobna gdyby zaistniała prowokacja miała miejsce w budynku władz, kwestia uczuć ludzi tutaj gra największą role, po za tym sadzę też że władze miały wpływ na wyrok (chcąc np pokazać swoje stanowisko, albo kończącą się cierpliwość, mogli też wykorzystać to jako chwyt pjaroski) dla ateistów wiara to ludzkie uczucia, dla wierzących to poprostu wiara,
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Reakcja była by podobna gdyby zaistniała prowokacja miała miejsce w budynku władz, kwestia uczuć ludzi tutaj gra największą role, po za tym sadzę też że władze miały wpływ na wyrok (chcąc np pokazać swoje stanowisko, albo kończącą się cierpliwość, mogli też wykorzystać to jako chwyt pjaroski) dla ateistów wiara to ludzkie uczucia, dla wierzących to poprostu wiara,

Oczywiście, wtedy napisałbym , że szalę wysokości wyroku przechyliło urządzenie tego cyrku np w parlamencie, jednak w tym konkretnym przypadku przesądziło 'urażenie" wartości religijnych. Dlatego uważam, że to co napisałeś wcześniej, to już wchodzenie na teren religii i aspektów z tym związanych w których podział na ateistów i wierzących powoduje na różne wartościowanie tego postępowania.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
religii i aspektów z tym związanych w których podział na ateistów i wierzących powoduje na różne wartościowanie tego postępowania.
No masz prawo tak sądzić ja napisze że to kwestia urażenia uczyć grupy ludzi umyślną i zaplanowaną prowokacją , ktoś inny że dopuszczono się napaści.
 

Polak5

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Hej, przypominacie mi tych ciekawych (hmmm) ludzi z facebooka, co wysyłają im wiadomości, w których piszą: "prześlij tą informację dalej, w Ukrainie zabito 250mln ruskich psów i kotów" - kompletny nonsens. Nie uważasz, że sprzeciw na nieoficjalnym forum kompletnie nic ci nie da? Możesz mnie posądzić o bierność, ale czy za tańczenie w kościele i bezczeszczenie relikwii 2 lata to nie za mało jak na Rosję? No chyba, że jesteś ateistom lub emo - to nie wchodzmy w polemikę. Czekam na poparcie.
 
M

MacaN

Guest
Gościu, czytałeś wcześniejsze wypowiedzi ? To nie jest sprzeciw tylko dyskusja,. Takiś niby mądry, a ni dostrzegłeś bardzo wyraźnej ironii w wypowiedzi Serwora ?
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
zaza 15 lat ich dzieci beda ogladaly jak ich matki robia lody.
jak robiła tatusiowi ,to co złego.
Dzisiaj bedzie "sądzony" Kasparow ,grozi mu tylko 5 lat Łagrów w tym demokratycznym kraju .
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Jeśli dziewczyny dostały dwa lata łagru za znieważenie świątyni, zrozumiałe staje się ukrzyżowanie 2000 lat temu niejakiego Jezusa, za demolunek i awanturnictwo w miejscu świętym.

Należałoby być konsekwentnym i wsadzić do tiurmy rodzimych kiboli za demolowanie stadionu - świątyni ...sportu, oraz za "Tusk matole, twój rząd obalą kibole". Cóś rząd Tuska jakiś niemrawy i bez ikry, nie to co kolega Putin. ;)

Było jeszcze na temat ukraińskiego Femenu. To straszne, z gołymi cyckami na Patriarchę Wszechrusi!!! :mruga: To ma być polityczny protest? Nie ma kija na takie!

Nie to, co dzielni chłopcy, którzy 11 Listopada rozpieprzyli pół Warszawy. Im wolno, przecież noszą spodnie i sikają na stojąco!
 
S

serwor

Guest
Iron a jakbym u ciebie w synanodze ja goj zrobil cos takiego co te panie, nie pisalys zaraz o zniewazeniu uczuc religijnych, wiecej ty zaraz bys mnie wsadzil do wiezienia za antysemityzm i klamstwa oswiecimskie.

A swoja droga uwazasz ze kosciol i stadion to cos podobnego?
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
serwor,

nie pisalys zaraz o zniewazeniu uczuc religijnych, wiecej ty zaraz bys mnie wsadzil do wiezienia za antysemityzm i klamstwa oswiecimskie.

Ja pisałem o znieważaniu uczuć religijnych? Nie mam zamiaru wsadzać nikogo do więzienia, ale Ciebie wysłałbym do szkoły. Chyba, że na wiedzę już za późno? ;) Może dlatego nie słyszałeś okreslenia "świątynia sportu" na stadion?
 
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Co do pierwszego filmiku to zauważyłem że w tym kościele czy jakoś tak, było ich więcej, więc dlaczego jest głośno i skazali tylko 3 kobiety?
Drugi filmik, nie wiem o co tam chodzi, ale jak dla mnie to śmieszne żeby potocznie "dawać d*py" aby walczyć o demokrację
 
B

Bakegitsune

Guest
co jak co ale Pan Putin względem całego kraju jako Państwa jest dobry :) tak na 65%

co prawda powinno sie go wywalić ALE może być jak w polsce Demokracjia I KŁOPOTY przez nią
 
S

serwor

Guest
To już powoli dyskusja o religiach, a tu jak wiemy mamy podział na tych co wierzą i na tych którzy mają to w serdecznym poważaniu i są ateistami - więc zupełne inna gradacja wartości.

Ale kogo obchodzi kto w co wierzy? Jest prawo i koniec.
Nie mozna profanowac miejsc kultu, tu nie chodzi o przekonania tylko o kulture.
Te panie naleza do pokolenia lemingow dla ktorych nie ma swietosci.
Uwazaja sie za liberalow , glosza niby wolnosc ale tyko dla siebie.
Innych uwazaja za gorszych, bo sa ciemmni wedlug nich, zacofani, bo w cos wierza.
Ale tak naprawde to te lemingi pseudo liberalne sa ciemni i zacofani.
 
B

Bakegitsune

Guest
co jak co nie jestem wierzacy ale nie włarze do kosciała np w krórkich spodenkach...
 
Do góry