Boicie się latać samolotem ?

Lęk przed lataniem

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Jak jest z wami ? boicie się czy lubicie latać? a jeśli się boicie to co robicie żeby wsiąść do samolotu i nie spanikować w ostatnim momencie ?
 

ventura

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
89
Punkty reakcji
0
Ja też się boję ale walczę z tym, nie wiem czy jest jakiś skuteczny sposób na pokonanie własnego lęku... :/
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Nie widzę w tym problemu :) słyszałem (nie jestem pewny źródła), że samolot jest najbardziej bezpieczny jeśli chodzi o stosunek liczby osób przewiezionych do uległych katastrofie. Z drugiej strony, są to tylko statystyki - nie zmienia to faktu, że prawdopodobieństwo przeżycia ewentualnej katastrofy jest niewielkie, i rozumiem uczucia osób, które boją się latać. Ja natomiast nie martwię się gdy chodzi o mnie, chociaż bałbym się, gdyby samolotem leciała bliska mi osoba.
 

kosiarz00

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
nigdy nie latałem i raczej mam stracha szczególnie jak się słyszy tyle o tych katastrofach. Mam wrażenie że mimo jazda samochodem jest mniej bezpieczna niż samolot to jakoś z samochodu można się szybciej wydostać albo i zastrzymać jeżeli jest taka potrzeba.
 

3trufla

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
181
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
za siedmioma górami
Jakiś czas mówili w radiu o warsztatach pokonywania lęku przed lataniem, znalazłam ich stronę, jak ktoś się bardzo boi a musi latać to niech sobie spojrzy :)
http://www.pokochajlatanie.pl/
ja latam często i lubię latać :) pierwszy lot był trudny potem sie okazłąo że to super przygoda :)
 

malaczarna189

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
hahah ja sie boje;p a podrozowac uwielbiam, dlatego jak wyjezdzam to tylko samochodem albo autokarami. W samochodzie troche maly luksus, bo ani jak nog wyprostowac, ani nawet wstac;p autokarami lepiej, tylko to tez jest loteria na jakiej klasy sie trafi;) bylam np. z funclubem w bulgarii i dali nam takie autobusy, ze hoho;p telewizorki, toaleta, klimka.... no i dlatego zdecydowanie bardziej wole poruszac sie przy ziemii niz wysoko nad nia;)
 
D

Dosiek77

Guest
Nie przepadam za lataniem, ale męczarnie w samochodzie po kilkanaście godzin są zdecydowanie gorsze niż te "kilka chwil" w samolocie. No i niestety nie wszędzie da się samochodem dojechać
 
0

03092010

Guest
lubie latac. strasznie lubie. a czy sie boje? czasem przed wejsciem na poklad czuje niepokoj. ale fascynacja bierze jednak gore. no chyba, ze sa turbulencje - to inna sprawa.
 

Bezowa

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Miałam troszkę obaw przed pierwszym lotem, ale jednak bardzo mi się to spodobała i teraz zawsze się cieszę przed każdym lotem :) Jedyne czego nie lubię to lądowanie, bo zazwyczaj uszy mnie bardzo bolą, raz nawet jedno zatkało mi się na prawie 2 dni! :huh:
 
Do góry