Bóg czy Hitler - kto okrutniejszy?

lynx_

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2012
Posty
116
Punkty reakcji
4
Gdyby się głębiej zastanowić, to takie pytanie wcale nie jest absurdalne.

Ilu zabił Hitler? Źródła różnie podają, ale przyjmijmy, że coś koło 17 milionów ludzi.

Przypuszcza się, że Bóg przyczynił się do śmierci niemal 25 milionów ludzi, bazując na samej biblii.

Do czego negatywnego przyczynił się Hitler?
Do cierpień i śmierci setek tysięcy ludzi, wybuchu wojny i wielu innych złych rzeczy, które miały z tą wojną związek.

Do czego negatywnego przyczynił się Bóg?
Do cierpień i śmierci setek tysięcy ludzi, do licznych prześladowań, tortur i morderstw na tle religijnym.
Jeśli wierzyć katolicyzmowi, ten Bóg skazał - i skazuje miliony ludzi na nieskończone, niewyobrażalne, wieczne piekielne katusze.
Stworzył człowieka i świat w taki sposób, że często niezależne od samego człowieka różne losowe czynniki sprawiają, że tysiące ludzi skazani są na piekło, jak i na tortury na ziemi.

Który z nich jest okrutniejszy, kto wyrządził więcej zła? Odpowiedz sobie sam.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Znowu ambitny temat. Ach ci oświeceni.
 

lynx_

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2012
Posty
116
Punkty reakcji
4
Znowu ambitny temat. Ach ci oświeceni.

Heh. Znów ambitny temat, i znów katolik odpowiadający na ten ambitny temat jedynie krótką szyderczą odpowiedzią, zamiast podać argumenty, które miałyby potwierdzić moją pomyłkę.

Ciekawe jest, że przy łatwiejszych tematach próbujesz dyskutować i podawać argumenty. Tutaj jednak widać jesteś bezsilny, pomimo prostoty tego zagadnienia.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
To właśnie chodzi o prostotę tego zagadnienia. Wytłumacz chłopu z XIX wiecznej wsi, że istnieje Australia i ludzie tam nie spadają w Niebo. Proste to nie jest, co? Ale można spróbować. Pierwsze słowo klucz. Sprawiedliwość. Wina i Kara. Zdążyłem się już zorientować że wiedzę na temat religii chrześcijańskiej masz kiepską, ale gdybyś próbował poczytać Biblię to wiedziałbyś, że to wszystko były kary za jakieś przeiwnienia. Teraz spróbuj odnieść to do Hitlera.
 

lynx_

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2012
Posty
116
Punkty reakcji
4
Zdążyłem się już zorientować że wiedzę na temat religii chrześcijańskiej masz kiepską

Nawet jeśli istotnie jest kiepska, to i tak lepsza od przeciętnego człowieka uważającego się za katolika.

Czekam jednak, aż przytoczysz moje cytaty, które faktycznie udowadniałyby mi elementarne braki we wiedzy o katolicyzmie.

Sprawiedliwość. Wina i Kara

Unicestwienie milionów ludzi podczas wielkiej powodzi jest faktycznie sprawiedliwym i dobrym rozwiązaniem godnym miłosiernego ojca, pomimo faktu, że pośród tych ludzi były osobniki, które nie wyróżniały się jakimiś ciężkimi grzechami.

Zesłanie przez Boga dwóch niedźwiedzi na dwójkę chłopców, żeby rozerwały te dzieci na 42 kawałki tylko za to, że naśmiewali się z łysego mężczyzny też jest wyjątkowo sprawiedliwe i słuszne.

Jeśli uważasz, że boskie decyzje były w tych dwóch przypadkach dobre, nie widzę przeszkody w nie uznawaniu przez ciebie słuszności ludobójstwa dokonanego przez nazistów.

Zginęli grzesznicy, tak jak podczas wielkiej powodzi. Będziesz winił nazistów, a Boga nie? :p
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Juda wziął dla swego pierworodnego syna, Era, żonę imieniem Tamar. Ponieważ Er, pierworodny syn Judy, był w oczach Pana zły, Pan zesłał na niego śmierć. Wtedy Juda rzekł do Onana: "Idź do żony twego brata i dopełnij z nią obowiązku szwagra, a tak sprawisz, że twój brat będzie miał potomstwo". Onan wiedząc, że potomstwo nie będzie jego, ilekroć zbliżał się do żony swego brata, unikał zapłodnienia, aby nie dać potomstwa swemu bratu. Złe było w oczach Pana to, co on czynił, i dlatego także zesłał na niego śmierć.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nawet jeśli istotnie jest kiepska, to i tak lepsza od przeciętnego człowieka uważającego się za katolika.

Czekam jednak, aż przytoczysz moje cytaty, które faktycznie udowadniałyby mi elementarne braki we wiedzy o katolicyzmie.



Unicestwienie milionów ludzi podczas wielkiej powodzi jest faktycznie sprawiedliwym i dobrym rozwiązaniem godnym miłosiernego ojca, pomimo faktu, że pośród tych ludzi były osobniki, które nie wyróżniały się jakimiś ciężkimi grzechami.
No i Bóg ich uratował, więc mam automatycznie zaliczone pierwsze pytanie. "Większość katolików" to także ludzie prości i czego to niby dowodzi. Aby być katolikiem, nie trzeba mieć naładowanego mózgu wiadomościami. To nie jest konieczne do zbawienia.
Zesłanie przez Boga dwóch niedźwiedzi na dwójkę chłopców, żeby rozerwały te dzieci na 42 kawałki tylko za to, że naśmiewali się z łysego mężczyzny też jest wyjątkowo sprawiedliwe i słuszne.
Bo to nie był pierwszy lepszy łysoi tylko prorok, człowieku to jest Stary Testament odzwierciedlenie starożytnej przedchrześcijańskiej religijności. Wybierając fragmenty można wiele udowodnić. Gdybyś się jednak zapoznał z nim bezpośrednio, a nie z antyklerykalnych tekstów, wiedziałbyś, że jest tam też materiał o zgoła innym wydźwięku, nakazy miłosierdzia i większość tego co uczył Chrytus. Próby przeciwstawiania Starego Testamentu Nowego jako dwóch przeczących sobie moga się udać tylko dzieki panującej ignorancji.
Jeśli uważasz, że boskie decyzje były w tych dwóch przypadkach dobre, nie widzę przeszkody w nie uznawaniu przez ciebie słuszności ludobójstwa dokonanego przez nazistów.
Ty możesz nie widzeć, ale co to udowadnia?
Zginęli grzesznicy, tak jak podczas wielkiej powodzi. Będziesz winił nazistów, a Boga nie? :p
Musisz przedewszystkim próbować zrozumieć czym jest Bóg. Traktując go jako staruszka na chmurce, rzeczywiście możesz mieć problemy.
Każda śmierć jest skutkiem grzechu, czyli odejściu od Boga, Bóg uosabia sprawiedliwość, czyli że nie ma grzechu bez jego negatywnego skutku. Jeżeli Twoja filozofia uważa, że można czynić zło, bez negatywnych tego skutków to jest dziurawa.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
A no raaacja. Lynx, odpuść. Prorokowie byli nadludźmi. Gdzieżby tam dzieciaki śmiały z nich drwić? To o nich mówił Nietzsche. Musiały zginąć w okrutny sposób.
 

lynx_

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2012
Posty
116
Punkty reakcji
4
No i Bóg ich uratował, więc mam automatycznie zaliczone pierwsze pytanie.

Zabił ich - później odkupił. Zgadza się.

Chciałbym jednak przypomnieć, że w tym temacie porównujemy Hitlera do Boga względem dokonanych okrucieństw.

"Większość katolików" to także ludzie prości

To zdążyłem już zauważyć.. nie to, żebym chciał tu kogokolwiek obrazić....

Dlatego też jest tak dużo katolików.

Aby być katolikiem, nie trzeba mieć naładowanego mózgu wiadomościami.

He, widzę, widzę.

Bo to nie był pierwszy lepszy łysoi tylko prorok, człowieku to jest Stary Testament odzwierciedlenie starożytnej przedchrześcijańskiej religijności. Wybierając fragmenty można wiele udowodnić. Gdybyś się jednak zapoznał z nim bezpośrednio, a nie z antyklerykalnych tekstów, wiedziałbyś, że jest tam też materiał o zgoła innym wydźwięku, nakazy miłosierdzia i większość tego co uczył Chrytus. Próby przeciwstawiania Starego Testamentu Nowego jako dwóch przeczących sobie moga się udać tylko dzieki panującej ignorancji.

Prezentuje tutaj czysty fragment z biblii, a nie wycięty z jakiegoś antyklerykalnego tekstu. Każdy człowiek o zdrowym kręgosłupie moralnym skrzywi się, czytając coś takiego, jeśli ktoś nazwie to sprawiedliwością.

2 Krl 2, 23-24
" 23 Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! 24 On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci. "

Rozszarpały... czterdzieści dwoje dzieci... przeklął ich w imię Pańskie... nakazy miłosierdzia... ahhh tak!

Nie wydaje ci się dość ironiczne zamieszczanie w jednej księdze nakazów miłosierdzia, a przy nich fragmentu o bestialskim zabijaniu dwójki niewinnych dzieci, jakby to była codzienność? :)

W ogóle to uwielbiam patrzeć, jak denerwujesz się tak i złościsz po przytoczeniu niewygodnego cytatu ze starego testamentu. Takie zachowanie jest typowe po stronie katolickiej przy tego rodzaju polemice.
Łatwiej odrzucić utrudniające życie fragmenty biblii i traktować je z ogromnym dystansem, interpretować je bezsensownie na sposób, w którym tracą one tak niewygodne znaczenie, niźli przeanalizować to
bez emocjonalnie, chłodno i rozważnie, żeby w efekcie uświadomić sobie swoją dotychczasową naiwność.

Ty możesz nie widzeć, ale co to udowadnia?

Ponownie potraktuje tą odpowiedź jako żart z twojej strony.

Każda śmierć jest skutkiem grzechu, czyli odejściu od Boga, Bóg uosabia sprawiedliwość, czyli że nie ma grzechu bez jego negatywnego skutku.

Hahhahaha, nawet nie masz pojęcia jak się zaśmiałem czytając to, aż mi brak tchu zabrakło.

Właśnie dla takich wyznań zakładam tego typu tematy. Dla takich rzeczy prowadzę takie dywagacje z ludźmi podobnymi tobie.

A no raaacja. Lynx, odpuść.

To sprawia mi zbyt wiele radości, żebym odpuścił.



Tako mówię w przypowieści do was, którzy o kołowaciznę przyprawiacie dusze, wy kaznodzieje równości! Tarantulami jesteście wy dla mnie i ukrytymi mściwcami!
Lecz dobędę ja wnet na jaw kryjówki wasze: i przeto rzucam wam w twarz swój wyżyn śmiech.

:D
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Śmiech z rzeczy których sie nie rozumie nie przynosi chwały. Zdaje się, że nie wiele pojmujesz z tego co czytasz, bo opierasz się na dosyć ciasnym światopoglądzie racjonalizmu (nie mylić z racjonalnością) i tu już musiałby nastapić długi wywód. Nikt tak nie rozczytywał tego fragmenty jaki podałeś bo ludzie innaczej wtedy rozumowali. Chłopcy ponieśli negatywne skutki swoich czynów. Ocena moralna tego co się wydarzyło nie jest tu jasno wyłożona. To po prostu się wydarzyło, wiec lepiej nie szydźmy z czegoś czego nie rozumiemy bo i skutki mogą być nieprzewidywalne, jak jakiś okropny niedźwiedź wychodzący z lasu. Różni filozofofie oświecenia szydzili z wszystkiego co religijne nazywali to ciemnotą, byli przeświadczeni o swojej wyższości i ich ideologia, zaufanie rozumowi przekształciło się w pokraczne ideologie, które w XX wieku spowodowały nieprzewidywalne skutki w postaci okropnych zbrodniczych itotalitaryzmów na przykład wymienionego tu hitleryzmu. To jest ten niedźwiedź z lasu, a Ty też jesteś jak te dzieci, co nie znaczy, że Cię nie szkoda, jak kiedyś przyjdzie Ci żyć, w czymś do czego się przyczyniasz, a czego dalece nie rozumiesz. Piszę Ci to, chociaż wątpie, że rozumiesz, zbyt jesteś pewny siebie, jak każdy kto myśli, że rozumy pozjadał, ale może ktoś to zrozumie.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Działasz tylko w jedną stronę Lobo i właśnie takie zaślepienie jedną ideą definiuje Ciebie jako człowieka nieprzystosowanego do dyskusji, szczególnie gdy podczas jej atakujesz, w imię swojej religii. Będąc moderatorem - to już na marginesie mówiąc.

Czy człowiek jest wierzący, czy niewierzący, nie ma tu znaczenia. Gdy ktoś wyskakuje z tekstem o wyprawach krzyżowych i paleniu heretyków, wy (katolicy) tłumaczycie to tym, że to było dawno. I co z tego? Pozwala wam to na wytykanie niewierzących tyranów?

Może spójrzmy na to z tej strony, że Hitler był wychowywany w katolickiej rodzinie, a Stalin nawet siedział w jakiejś szkole religijnej i być może to właśnie zadecydowało - to zetknięcie ich z religią - o tym, że ludzie są po*ebani i trzeba ich zniszczyć.

Jak by nie było, odbiegasz tu od głównego tematu - napisane jest wprost o tych dzieciakach i niedźwiedziach. Wprost. Ale wy wolicie bawić się w poetów i zamiast widzieć to tak, jak jest napisane, z dzieci robicie tyranów, bo coś symbolizują, a z niedźwiedzi przerażonych misiów, które przez terror dzieci musiały wyjść zza krzaków by je zabić i wyzwolić świat spod jarzma przezwisk. Ogarnijcie się ludzie, już mnie szlag trafia przez te wasze interpretacje tekstów. Tekstów napisanych może po prostu przez zwykłego człowieka, żyjącego w danych czasach i kulturze, który pisał legendy. Zamiast tego taki moderator Lobo woli wyskakiwać z zębami do ludzi za to, że zakładają dane tematy, być może przeznaczone wyłącznie dla niewierzących, bo zdaje się że oni mają tylko dystans do religii, podczas gdy wierzący reagują jak dzieci z przedszkola na zabraną zabawkę. Niedawno sam narzekałeś na prowokacje Madonny - teraz się zastanów co Ty robisz, panie moderatorze, szczególnie stosując sarkazm w pierwszym Twoim poście.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Co ma do tego, że jestem moderatorem? To już zdania nie mogę mieć? Nadużywam tego? Może ze dwa razy upomnniałem kogoś w dziale Brave'a i tylko dlatego, że wiedziałem, że nie ma akurat czasu tu zaglądac. A Ty nie jesteś jednoistronny, a Lynx? Nie macie poglądów?
Na pewno za zbrodnie Stalina nie można winić komunistycznej ideologii tylko czas spędzony w seminarium.Nie narzekałem na koncert madonny, ale na wasze szydzenie, bo co innego robiliście w tamtym temacie. Co więcej ani razu nie wypowidałem się jako moderator.Przeczytaj te tematy cale od początku Trochę się ciesze bo taki atak personalny jaki zaprezentowałeś przeważnie ma miejsce kiedy argumenty są na wyczerpaniu.
Ja rozczytuje tą historię tak jak rozczytywano by ją wtedy kiedy powstała. Ty traktujesz ją tak jakby ją napisał człowiek żyjący w XX wieku wychowany w pewnym określonym sposobie myślenia i percepcji. Tam nawet nie pisze, że to Bóg zasłał te niedźwiedzie, i że to było dobre. Po prosyu pokazany jest czyn i skutek Jest to mądrość starożytnych, której nie dostrzeże ktoś kto zakłada błednie, że mózgi zaczeły rosnąć ludziom w czaszkach dopiero w XVIII wieku.
|Napiszcie mi, gdzie się denerwowałem. Czasami ponosi mnie w tematach politycznych, ale tu jestem spokojny i nie uniosłem się ni razu. Fakt wyśmiałem naiwność tematu, ale ten temat jest naiwny i na razie nie przekonaliście mnie, że nie jest, ale potem podjąłem dyskusje. Gdzie byłem agresywny. Może traktowałem autora nieco protekcjoanlnie, ale wybacz. Zajrzyj do postu, na któryu wtedy odpowiadałem, przecież to było jedno wielkie szydzenie ze mnie. Zresztą pisze tak jak czuje.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
To do tego ma bycie moderatorem, że niedawno pewna moderatorka wyskakiwała mi tu o tym, jak powinien się on zachowywać. Ty takiego zachowania nie prezentujesz prowokując kłótnie i obrażając niewierzących, nawet w ledwo widoczny sposób.

Poczytaj więcej moich wypowiedzi i wtedy oceniaj, czy jestem jednostronny, czy nie, bo widzę polegasz na moich poglądach w danych zagadnieniach.

Nie narzekałeś na koncert, tylko na Madonnę - o koncercie zdaje się nic nie pisałem, a o niej. Jest dobitna różnica między postacią a wydarzeniem. Mam Ci rozrysować, co krytykowałeś, bo analogii między własną postawą a postawą jej nie dostrzegasz?

Nie mam zamiaru podawać jakichkolwiek argumentów, bo nie mam zamiaru z Tobą intensywnie dyskutować. Mój atak personalny jest wynikiem niechęci wobec idiotyzmu panującego na tym świecie, a przekonywanie się, że są też kolejni przedstawiciele tego nurtu, czy sposobu na życie lub jego okazjonalni fani, bardzo mnie drażni. Nienawidzę hipokryzji.

W zasadzie nie mam Ci już nic więcej do powiedzenia. Sayonara.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
A czyli ja jestem idiotą i jeszcze agresywnie nie chce tego uznać. Przepraszam.
 

lynx_

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2012
Posty
116
Punkty reakcji
4
Śmiech z rzeczy których sie nie rozumie nie przynosi chwały.

Śmiech ten nie był spowodowany niezrozumieniem czegoś :)

tu już musiałby nastapić długi wywód.

Z wielką chęcią przeczytam.

Nikt tak nie rozczytywał tego fragmenty jaki podałeś bo ludzie innaczej wtedy rozumowali.

Tak. Ludzie zupełnie inaczej rozumowali, inaczej pojmowali miłosierdzie, rozszarpywanie na strzępy niewinnych dzieci przez kogoś nie było pojmowane za coś złego, ponadto to z pewnością ma jakieś głębokie metaforyczne znaczenie, w końcu Bóg wie co robi. Albo to jakiś błąd w translacji, tudzież spisek masonerii i antychrysta i ja tak naprawdę nic nie rozumiem.

Hehe.

Chłopcy ponieśli negatywne skutki swoich czynów. Ocena moralna tego co się wydarzyło nie jest tu jasno wyłożona.

Właśnie usilnie starasz zanegować niesłuszność kary, którą te dzieci poniosły. Karą tą była śmierć, śmierć za nabijanie się z kogoś, śmierć dla zwykłych dzieci, śmierć okrutna - rozszarpanie żywcem przez niedźwiedzie, śmierć zadana przez miłosiernego, kochającego Boga, usprawiedliwiając ją tekstem "heh, takie były czasy, to miało inne znaczenie!" - jakby ludzkie życie dla Boga miało wtedy mniejszą wartość.

Nie zarzucę ci braku rozumu, intelektu, racjonalnego myślenia, braku zdolności logicznego wiązania faktów i rozumowania. W moich oczach jesteś zwyczajnie chory.

zaufanie rozumowi przekształciło się w pokraczne ideologie, które w XX wieku spowodowały nieprzewidywalne skutki w postaci okropnych zbrodniczych itotalitaryzmów na przykład wymienionego tu hitleryzmu.

Tego nawet nie skomentuje, bo nie potrafię znaleźć odpowiednich słów, żeby to opisać.

Piszę Ci to, chociaż wątpie, że rozumiesz, zbyt jesteś pewny siebie, jak każdy kto myśli, że rozumy pozjadał, ale może ktoś to zrozumie.

Wcale nie jestem pewny siebie. Wciąż znajdują się rzeczy udowadniające mi, jak mało wiem, albo ludzie wyżsi ode mnie, wobec czego jestem pokorny, staram się na bieżąco doskonalić i korygować poglądy, myśleć.

Teraz najzwyczajniej, kierując się logiką stwierdzam fakty i je łącze, a Ty zamiast w ten sam, logiczny sposób, godny człowieka posiadającego jakiś tam rozum, odpisujesz mi na to w zabawny sposób, unikając faktów i argumentów, przesycając swoje wypowiedzi histerycznymi próbami ratowania się, zbaczając co chwilę z tematu. Ale tego też się spodziewałem i zbyt wiele od ciebie nie wymagam :)

Ja rozczytuje tą historię tak jak rozczytywano by ją wtedy kiedy powstała. Ty traktujesz ją tak jakby ją napisał człowiek żyjący w XX wieku wychowany w pewnym określonym sposobie myślenia i percepcji.

Czy ty nie zdajesz sobie sprawy, że za karą dla tych dzieci stał sam bóg, a nie ówczesny człowiek? Sposób w jaki ten fakt spisano jest klarowny i zrozumiały.

Tam nawet nie pisze, że to Bóg zasłał te niedźwiedzie, i że to było dobre

On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.

Tak, te niedźwiedzie wyszły z lasu i rozszarpały akurat tych chłopców ot tak, losowo. To był czysty zbieg okoliczności. Zaczynasz próbować usprawiedliwić to coraz to nowszymi,
jeszcze bardziej bezsensownymi argumentami.

mózgi zaczeły rosnąć ludziom w czaszkach dopiero w XVIII wieku.

Wielkość mózgu człowieka nie decyduje o inteligencji.

A czyli ja jestem idiotą i jeszcze agresywnie nie chce tego uznać. Przepraszam.

Wybaczam.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dzięki. Fajnie się was czyta, szkoda że tak jednostronne macie poczucie humoru. Wy się możecie, ze mnie pośmiać ja z Was nie, a ja głupi podjąłem to gre. Więc wielce szanownmy Lynxsie ja chory człek i nieuczony ,ale nie napisałem, że niedżwiedzie przypadkiem wypadły z tego lasu. Na wszelki wypadek przepraszam, że neguje, ale racz to zważyć.
 

SirEnorock

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
97
Punkty reakcji
5
Lobo skoro twierdzisz że każda śmierć jest skutkiem grzechu to co takiego zrobiła półroczna siostra mojej mamy która zgineła przez zainfoekowaną szczepionke, co zawiniła siostra mojego kolegi która zgineła w wieku półtoryj roku chora na białaczke? Co zawiniła mała Magda z Sosnowca? Albo co zrobiły dzieci które urodziły się już martwe?

Co do porównania Boga i Hitlera. To przyszły mi do głowy dwie teorie.
Pierwsza Bóg karał w ten sposób ludzi którzy go zawiedli bądź zranili(grzesząc), Hitler też czuł sie zraniony przez ludzi których karał(rzydów i ludzi im pomagających).

Druga jest dyktowana przez moje bardziej rąbnięte ja. I mówi o tym że Hitler był wysłannikiem Bożym mających ukarać ludzi grzeszących przez swoją chciwość(tak bowiem postrzegam żydów, jako chciwych oszustów).

Napisane z RBM One
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
@ Lynx Na prawdę jest ciężko, pewnie przez ten upał. Ale nie chce mi się jeszcze raz. Może dajmy spokój z tymi misiami. Idąc Twoim sposobem myślenia, każda śmierć i każde zło, jest winą Boga, więc chyba musisz wziąć pod uwagę, że teologia chrześcijańska nie uznaje tego poglądu, więc nie może go również bronić. Mozna zacząć od początku. Bóg każe wygnać Adama i Ewę, ale nie dlatego, że jest zły, tylko jest to konsekwencja czynu tej dwójki.
@ Sir. Przecież nie twierdzę, że wszystko jest winą grzechu bezpośrednią.
 
Do góry