Bociany

bruxelka35

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Czy są na forum fani bocianów? Czytałam w sieci artykuł o tych ptakach - http://www.polskatimes.pl/dziennikzachodni...html#material_1 i się zainteresowałam. Nie wiedziałam, że w Polsce mamy tak dużo tych ptaków i że mamy nawet Europejską Wioskę Bocianią w Pentowie. Bociany to niemal nasza duma narodowa!

Co myślicie o bocianach? Ja do tej pory znałam tylko te szkolne zabobony - jak zobaczysz pierwszy raz w roku bociana lecącego to zdasz do następnej klasy ... -znacie to? :)
 

bruxelka35

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Zajrzałam do internetowej mapy bocianich gniazd, o której było w artykule i na stronie znalazłam jeszcze coś fajniejszego - transmisję na żywo z bocianiego gniazda w Tarnowskich Górach. Ale świetne. Można podglądać bociany, które mają nawet swoje imiona - Tymek i Lotka i ich małe bocianiątka. Bardzo mi się spodobało! Zajrzyjcie, jakie słodkie te małe bociany - http://vattenfall.pl/bociany :) :) Wczoraj biedne mokły w deszczu.
 

Hajfon

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Oj tak, fajnie mieć takiego ptaka nad głową. Rok temu spotkałem bociana na plaży nad jeziorem. Zawsze widziałem pierwszego bociana stojącego na łące i zawsze zdawałem :)
Bardzo fajny pomysł z tą mapą bocianich gniazd. Ale jak na razie trochę mało dodanych, niektóre miejsca świecą pustkami. Ciekawe, że Vattenfall wziął się za wspieranie boćków.
 

iwasta89

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2009
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
ale się wciągnęłam w oglądanie lepsze niż M jak miłość;) można powiedzieć że wychowałam się z bocianami:) jak tylko zajadę do siebie na wieś to zrobię fote i zlokalizuję nasze gniazdo
 

bruxelka35

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Szczerze to liczyłam na trochę większy entuzjazm z Waszej strony :) bociany to piękne ptaki, a na co dzień się tego trochę nie dostrzega, chyba, że ktoś ma gniazdo pod nosem i niejako żyje z tymi ptakami. Już niedługo bociany zostawią nas i aż do wiosny ich nie będzie. Jak zajrzałam do gniazda z Tarnowskich Gór to poczułam jak czas szybko płynie - małe bociany są już prawie dorosłe i uczą się latać. Niedługo odlecą od nas na zimę. Tęskno trochę za nimi będzie, mam nadzieję, że zakładka na stronie z podglądem będzie działała także za rok. I że będzie więcej takich stron - bo sama naliczyłam trzy - Vattenfallową, bociany.edu i bociany z Chyb(ów). A wlasnie, kiedy bociany dokładnie od nas odlatują? Chyba w połowie września?
 

Kliwia

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2011
Posty
30
Punkty reakcji
2
A wlasnie, kiedy bociany dokładnie od nas odlatują? Chyba w połowie września?

Pytanie zadane prawie dwa lata temu ale nikt nie odpowiedział :)
Bociany białe odlatują pod koniec sierpnia i na początku września, zdarza się, że dopiero w listopadzie a nawet zimują.
Wracają do nas najczęściej w marcu i w kwietniu.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Nie wykopuj starych tematów.

Ale zapewne wszyscy myślą że bociany jedzą żaby...
Tymczasem bocian biały żywi się myszami, skorupiakami, larwami, a nawet małymi królikami. A jedynie bocian czarny żyjący w bagnistych terenach żywi się głównie żabami.

Ale co do kamer na gniazdach... to jest głupota i idiotyzm. Niech ten pomysłodawca sam sobie założy kamerę do swojej sypialni i publikuje na necie...
 

LordAranea

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
5
Bociany- piękne i dostojne ptaki. Mam powiedzmy na podwórku, naprzeciw drzwi wejsciowych gniazdo bocianie. Przez lata coś się naobserwqowałam zachowania tych ptaków a potrafią mnie jeszcze zadziwić ;P
Wiadomo, na wiosnę jest niecierpliwe oczekiwanie kiedy wkońcu przyleci Józio i zacznie poprawiać gniazdo dla swej małżonki.To najpewniejszy znak, że idzie wiosna:) Później jest oczekiwanie kiedy przyleci szanowna małżonka i zaczną się gody... ech pięknie to wygląda:)

a ich sejmiki, cudo wprost :klaszcz:

Trochę smutno gdy odlatują ale zawsze czekamy kiedy znów przylecą:)
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Bociany to piękne ptaki, bardzo lubię kiedy wiosną przylatują do Polski. Wtedy można naprawdę poczuć, że wiosna wokoło. Poza tym bocian to ptak dostojny, który zachwyca urodą.
 

lubie-lato

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Tarnobrzeg
A mnie w podstawówce pewien kolega nazwał Bocianem i tak zostało.
Nadal znajomi tak na mnie wołają :D
 
Do góry