Bloody Marry

Kajet

;x
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
709
Punkty reakcji
0
Miasto
From?
kurde wzielsicie mi moj pomysl xD ale i tak napisze!!
sluchajcie wczoraj widzialem bloody mary zrobilem jej zdjecie!!!
oto ona:
bloody-mary.jpg

a oto sposob na wywolanie jej :
Przepisy kulinarne:

Krwawa mery


Krwawa mery przepisy kulinarne

Składniki:

50 ml wódki
100-120 ml soku pomidorowego
10 ml soku z cytryny
1-2 krople tabasco
2 krople sosu worcester
sól (najlepiej selerowa)
pieprz
3 kostki lodu

Przygotowanie:

Wszystkie składniki oprócz lodu wlać do shakera i wymieszać. Podawać z lodem.
:p

znalazlem nawet meza od bloody mary
bloody_mary_crazy_bob_lg.jpg
 

Biolutka

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Krwawa Merry naprawde kiedys istniała. Była to kobieta, która zabijała młode dziewczyny z okolicznych wiosek, bo wierzyła, że kapiele w krwi dziewcząt pozawola jej zachować młodą cerę i wygląd. Po latach w jej piwnicy znalezione setki ciał jej ofiar.
Myślę, że ta historia jest całkim prawdziwa.

Może i Twoja koleżanka naprawdę miała taką przygodę, ale to mogła np. przeczytać o niej w jakiejkolwiek książce czy artykule i nie potrzebny był jej do tego internet.
To mi bardzo przypomina bardzo zachowanie żony jednego z naszych królów dokładniej mówiąc żone Batorego_Ona też zabijała młode dziewczyny "spuszczała" z nich krew i się w niej kompała :/ miało jej to zapewnić wieczną młodośc....
 

Villemo90

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2006
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kielce
To mi bardzo przypomina bardzo zachowanie żony jednego z naszych królów dokładniej mówiąc żone Batorego_Ona też zabijała młode dziewczyny "spuszczała" z nich krew i się w niej kompała :/ miało jej to zapewnić wieczną młodośc....
Niestety, nie masz racjii. Elżbieta Batory nie była seryjną morderczynią, tak ją tylko ubarwiono, żeby urozmaić polską historię. Bloody Marry była córką Henryka VIII i to ona była pierwowzorem kobiety-wampira. To o niej ta historia. A co do tej dziewczyny opisanej w pierwszym poście, to mogła to przeczytać w jakiejś książce jak już wspomniała siasia_ck, a Internet w Polsce był już w 1991roku, tylko nie bł tak rozpowszechniony jak teraz. Poza tym mimo, że jestem entuzjastką zdarzeń paranormalnych uważam, że Twoja koleżanka zmyślała, bo po co niby księżniczka anglielska miałaby straszyć polskie dziecko :| ??
 

voRso

leland gaunt.
Dołączył
24 Wrzesień 2005
Posty
947
Punkty reakcji
1
Miasto
Radlin
Nie wiem czy wierzyć..
Ale z tych opowieści wnioskuję, iż istniała.
Jednak te zaklęcia, wywoływanie jej - to przesada.
Nie dam się nabrać na takie coś.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Hmmmm ...... Zabijała młode dziewczyny dla krwii ? To trochę przypomina mi Elżbietę Batory <_< Moze istniała,ale to z lustrem to tylko głupia, miejscowa legenda.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Niestety, nie masz racjii. Elżbieta Batory nie była seryjną morderczynią, tak ją tylko ubarwiono, żeby urozmaić polską historię. Bloody Marry była córką Henryka VIII i to ona była pierwowzorem kobiety-wampira. To o niej ta historia. A co do tej dziewczyny opisanej w pierwszym poście, to mogła to przeczytać w jakiejś książce jak już wspomniała siasia_ck, a Internet w Polsce był już w 1991roku, tylko nie bł tak rozpowszechniony jak teraz. Poza tym mimo, że jestem entuzjastką zdarzeń paranormalnych uważam, że Twoja koleżanka zmyślała, bo po co niby księżniczka anglielska miałaby straszyć polskie dziecko :| ??

Księżna Batory istniała i rzeczywiście kąpała się w krwi młodych kobiet by zachowac młodość. Tylko mała nieścisłość. Nie była żoną naszego króla, jedynie jego krewną. Jedna z bardziej znanych seryjnych mordedców. Od jej nazwiska nazwę wzięła jedna z gwiazd black metalu Bathory. Ale to już taka ciekawostka.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Krwawa Merry naprawde kiedys istniała. Była to kobieta, która zabijała młode dziewczyny z okolicznych wiosek, bo wierzyła, że kapiele w krwi dziewcząt pozawola jej zachować młodą cerę i wygląd. Po latach w jej piwnicy znalezione setki ciał jej ofiar.
Myślę, że ta historia jest całkim prawdziwa.

Może i Twoja koleżanka naprawdę miała taką przygodę, ale to mogła np. przeczytać o niej w jakiejkolwiek książce czy artykule i nie potrzebny był jej do tego internet.

Hmm.. Czytałam biografie wszystkich trzech : Elżbiety Batory , Mari Stuart i MAri Tudor. Ale nic tu się nie klei. Maria Stuart nie szukała sposobu na młodość. maria Tudor też nie. paliła na stosie protestantów. Jedyną która zabijała (podobno) była Elżbieta Batory. Ale zabijała swoja służbę , a nie dziewczyny z okolicznych wiosek i nie było nic o ciałach... Pozatym skad przydomek Krwawa Mary, skoro nosiła go Maria Tudor ? Myślę wiec, że to tylko jakas legenda wymyślona dawno temu. i tyle. Nikt taki nie istniał, to pewne.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Hmm.. Czytałam biografie wszystkich trzech : Elżbiety Batory , Mari Stuart i MAri Tudor. Ale nic tu się nie klei. Maria Stuart nie szukała sposobu na młodość. maria Tudor też nie. paliła na stosie protestantów. Jedyną która zabijała (podobno) była Elżbieta Batory. Ale zabijała swoja służbę , a nie dziewczyny z okolicznych wiosek i nie było nic o ciałach... Pozatym skad przydomek Krwawa Mary, skoro nosiła go Maria Tudor ? Myślę wiec, że to tylko jakas legenda wymyślona dawno temu. i tyle. Nikt taki nie istniał, to pewne.



Też czytałam biografię E. Batory. Ponoć założyła szkołę dla młodych szlachcianek i tam je zabijała . Praktykowała czarną magię i okultyzm. Niby krew dziewic dawała "wieczną młodość" :D Według mnie była porąbaną sadystką. :lol:
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Też czytałam biografię E. Batory. Ponoć założyła szkołę dla młodych szlachcianek i tam je zabijała . Praktykowała czarną magię i okultyzm. Niby krew dziewic dawała "wieczną młodość" :D Według mnie była porąbaną sadystką. :lol:

hmm.. tak w prostych słowach, ale fakt masz racje normalna to ona nie była ;p ;)

jednak co do tej legendy o Bloody Mary to żadna z tych postaci nie pasuje. Może najbardziej Elżbieta Batory, ale.. skad u niej przydomek Bloody Mary ?
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
heeh ;]

tak z ciekawości siedziałam o 3 w nocy ze świeczką i lustrem, mówiłam do lustra jak psychopatka, ale nadal widzę, oczy mam w pelni sprawne :p nie zasztyletowała mnie ani nie ściga mnie w snach :D
jak widać - bujda :D

EDIT
tak na marginesie.. :D drink jest całkiem niezłty :D ale jak odpowiednio sie go doprawi :D
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Proszę wpisać w Wkipedii Elżbieta Batory. Myślę że to wyjaśni wszelkie nieścisłości.
Być może stała się pierwowzorem wampirzycy, tak jak Vlad Palownik - Draculi.
Swoja drogą ciekawe jest że większość upiorów współczesnej popkultury ma swoje pierwozory z terenów Królestwa Węgier.
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Elżbieta Batory (węg. Báthory Erzsébet) (7 sierpnia? 1560 - 21 sierpnia 1614) - księżna węgierska zwana Krwawą Hrabiną z Èachtic - od nazwy zamku nieopodal Trenczyna (Słowacja), gdzie mieszkała; krewna króla polskiego Stefana Batorego. Nazywana jest najsłynniejszą seryjną morderczynią w historii Węgier i Słowacji.
W 1604 roku Elżbieta nie tylko straciła męża, ale też poznała niejaką Annę Darvulię, tajemnicza kobieta, która (korzystając ze strachu Elżbiety przed nadchodzącą starością) stała się najprawdopodobniej główną inspiratorką zbrodni dokonywanych przez hrabinę - gdy Elżbieta w złości uderzyła służkę tak mocno, że krew z jej nosa padła na twarz hrabiny. Spojrzawszy w lustro, Elżbieta zauważyła, że pojawiające się już zmarszczki zniknęły z jej oblicza. Darvulia wykorzystała złudzenie, jakiemu uległa jej pani i przekazała jej "starożytną mądrość": odbierając komuś krew, można przejąć fizyczne i duchowe cechy tej osoby.

Od tej pory krwawe tortury stały się niemalże codziennością na èachtickim zamku. Nawet gdy Elżbieta była chora i tak osłabiona, że nie była w stanie zejść z łóżka, maltretowano służące; według zeznań z procesu, jedną z nich przyprowadzono do łoża Elżbiety, a ta zaczęła pożerać służbę żywcem.

źródło: Wikipedia

Marry i Elżbieta zawsze mi się myliły.

Zyla, ale co z tego? Z lustra nie wyjdzie, tym bardziej ze ja zamurowali...
Zamurowali Elżbietę Batory

Natomiast Maria I Tudor była córką wspomnianego wcześniej Henryka VIII. Królowa Angli zwana Krwawą Marią czyli Bloody Mary. Maria była starszą siostrą króla Edwarda VI i królowej Elżbiety I. [...] Katarzyna utraciła tytuł królowej Anglii i stała się księżną-wdową Walii. Maria została uznana za dziecko nieślubne, usunięta z dworu i wykluczona z sukcesji do tronu. Straciła również królewskie tytuły i stała się lady Marią.
[...] Później jednak Maria znowu zasiadła na tron (;p) [...] Jednak Maria nikogo nie zabijała. Przynajmniej nic takiego nie znalazłam. Więc skąd jej przydomek Krwawa Mary?
( cała historia o niej TU )
źródło: Wikipedia.

To ciekawe. Czy te dwie kobiety mają ze sobą jakiś związek?

A co do nawiedzenia twojej koleżanki - robi sobie z Ciebie jaja wg. mnie :p
 

wild_wolf

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2006
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Krakow
Niestety, nie masz racjii. Elżbieta Batory nie była seryjną morderczynią, tak ją tylko ubarwiono, żeby urozmaić polską historię. Bloody Marry była córką Henryka VIII i to ona była pierwowzorem kobiety-wampira. To o niej ta historia. A co do tej dziewczyny opisanej w pierwszym poście, to mogła to przeczytać w jakiejś książce jak już wspomniała siasia_ck, a Internet w Polsce był już w 1991roku, tylko nie bł tak rozpowszechniony jak teraz. Poza tym mimo, że jestem entuzjastką zdarzeń paranormalnych uważam, że Twoja koleżanka zmyślała, bo po co niby księżniczka anglielska miałaby straszyć polskie dziecko :| ??


moja kolezanka stwierdzila ze nigdzie o tym nie czytala ani nie ogladala zadnego programu na ten temat. myslalysmy kiedys ze uslyszala nazwe tego drynia z wodki i soku pomidorowego ale dziwne sie wydalo ze historyjka ktora nam opowiedziala jakos tak dziwnie pasowala do tej upowszechnionej O_O...no nie wiem...jesli nawet ma wybujala wyobraznie...to z kad na stronie o starych legendach taka sama historyjka tyle ze po angielsku??

a co do angielskiej ksiezniczki....x_x...dziewczyno...co ty wiesz o duchach?
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Proszę wpisać w Wkipedii Elżbieta Batory. Myślę że to wyjaśni wszelkie nieścisłości.
Jak wcześniej pisałam czytałam już jej biografię, ale to niczego nie wyjasnia.

Pewnie miała ksywke Marry, a Bloody - krwawa - legenda mówi sama za siebie.

Tyle, ze Elżbieta Batory nie żyła w Angli więc skąd angielski przydomek "bloody Mary "?
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Jak wcześniej pisałam czytałam już jej biografię, ale to niczego nie wyjasnia.
Tyle, ze Elżbieta Batory nie żyła w Angli więc skąd angielski przydomek "bloody Mary "?

"Bloody Mary" to nie jest przydomek Elżbiety Batory, tylko Marii I Tudor .
Maria I, była królową Anglii w latach 1553-1558. Ze względu na jej okrucieństwo nazwano ją "Krwawą" Marią. Ełżbieta Batory nie ma z tym nic wspólnego.
 
Do góry