Blokowanie aktualizacji Windows 10

E

Elen

Guest
Taki przydatny material w necie znalazlam, wiec wrzucam na Forum dla zainteresowanych. *** "Jak zablokować aktualizację do Windows 10? Microsoft radzi. Microsoft na oficjalnym forum informuje w jaki sposób zablokować aktualizację do Windows 10. Albo jak pobrać najnowszy system.
Microsoft chce dobrze. Zachęca użytkowników do aktualizacji do Windows 10, bo jest to najdojrzalsza, najbardziej funkcjonalna wersja systemu. Użytkownicy jednak nie chcą być uszczęśliwiani na siłę, część z nich, w szczególności właściciele całkiem dobrze działających maszyn, nie chcą aktualizacji. Boją się problemów z wydajnością, kompatybilnością sprzętową, a nawet kłopotów jakie czasami sprawa sam proces aktualizacji.

Internetowe fora są zalane wątkami dotyczącymi blokady aktualizacji do Windows 10. Microsoft nie jest tu bez winy, bo w zasadzie nigdy w klarowny sposób nie wyjaśnił w jaki sposób zablokować aktualizację do Windows 10. Na szczęście odpowiednia informacja znalazła się na oficjalnym forum firmy.

Przeczytaj też: Nowości z Windows 10, które musisz poznać.


Jak zablokować aktualizację do Windows 10.
Na oficjalnej stronie Microsoft znaleźć można następującą instrukcję:

Rejestr systemu Windows
Ważne Należy rozważnie wykonywać czynności podane w tej sekcji. Niepoprawne zmodyfikowanie rejestru może być przyczyną poważnych problemów. Przed wprowadzeniem modyfikacji należy utworzyć kopię zapasową rejestru, aby umożliwić przywrócenie go w razie problemów.
Aby wyłączyć tę ofertę za pomocą klucza rejestru, ustaw następującą wartość rejestru:
Podklucz: HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
Wartość DWORD: DisableOSUpgrade = 1

Jak zablokować powiadomienia o aktualizacji do Windows 10?
To dla niektórych też prawdziwa zmora - okienko zachęcające do przesiadki nie chce przestać się pojawiać. Oto jak je zablokować.

W przypadku wersji Core i Pro systemu Windows, których nie przyłączono do domeny, ikonę powiadamiania można wyłączyć za pomocą rejestru systemu Windows. W tym celu ustaw następującą wartość rejestru:
Podklucz: HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade
Wartość DWORD: ReservationsAllowed = 0

Jak pobrać Windows 10?
Każdy medal ma dwie strony - część użytkowników chce przesiąść się na Windows 10, ale różnych przyczyn (pomimo spełnienia warunków technicznych) nie może. Dla nich Microsoft też ma radę. Należy postąpić zgodnie z instrukcją zawartą w punkcie "Włącz aplikację Uzyskaj system Windows 10 (ikonę w obszarze powiadomień)" - Windows 10 powinien dać się w końcu zainstalować.

Szkoda, że Microsoft nie umożliwia blokowania aktualizacji do Windows 10 w prosty, intuicyjny sposób. Sądzę, że użytkownicy mogą czuć się skazani na samodzielne przeszukiwanie internetu w celu znalezienia odpowiedniej porady. Uszczęśliwianie na siłę chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Zmiany w rejestrze Windows wprowadzacie na własną odpowiedzialność.
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,19458063,oficjalna-porada-microsoft-dla-tych-ktorzy-nie-chca-aktualizacji.html#MTstream
 
Do góry