Blizniaczki ;)

ZranionyMotyl91

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kiedy rodza sie blizniaczki ? Czy jest to w szczegolnosci zalezne od tego czy w rodzinie wystepuja blizniaki ?
 

Asiunia 16

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
254
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Słyszałam, że "dziedziczenie" skłonności do bliźniaków rozchodzi się w rodzinie tylko po linii źeńskiej. Ale nie wiem, czy to jest sprawdzone :D
 

Neomica

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Zależy... od bliźniaków. dwujajowe to najczęściej sprawa dziedziczna i faktycznie spotyka się rodziny w których narodziny takich bliźniąt to tradycja. mówi się że dziedziczy się po lini żeńskiej (w końcu to kobieta musi "znieść" dwie komórki jajowe) ale córka mężczyzny który pochodzi z takiej rodziny też może mieć bliźnięta.
natomiast bliźnięta jednojajowe to czysty przypadek.
 

mati17

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
ja słyszałem że zależy też od wieku matki
im starsza tym mniejsze szanse że będą bliźnięta
 

Neomica

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
tak. po trzydziestce częściej dochodzi do uwalniania więcej niż jedne komórki jajowej.
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Na onecie był kiedyś artykuł, że jak się je coś tam to można mieć bliźniaki, ale średnio zainteresowana tylko go pobieżnie przejrzałam, więc nie mogę ci pomóc ;)
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
A ja znowu słyszałam, że co drugie chyba pokolenie rodzą się bliźniaki.. Czyli, jak np. Twoja mama jest bliźniaczką, to Ty też możesz mieć bliźniaki.
 

Neomica

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
coś w tym jest. moja babka była z bliźniąt jej babka urodziła bliźnięta i miała w śród rodzeństwa bliźniaki. i ja też mam bliźniaczkę. w sumie 6 par bliźniąt na 5 pokoleń
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
O nie! To mi też grożą bliźniaki! :eek:h:
Ale w sumie podświadomie jeśli będę mieć dzieci to chyba chciałabym mieć bliźniaki ^_^
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
u mnie stety niestety nie ma żadnych bliźniaków... :)
I szczerze mówiąc wierzę, że to własnie zależy od genów :) Gdyż połowa rodziny mojej przyjacółki- to same bliźniaki :)
 
Do góry