Blat betonowy w kuchni?

zbigmeks

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Remontuję kuchnię. Kolega podpowiedział mi, że super sprawą są blaty betonowe Tutaj jest kilka ciekawych aranżacji kuchni z blatami: http://www.florisa.pl/blog/blaty-betonowe/ Ma ktoś? Poleca? Odradza? Co wgl myślicie o takim rozwiązaniu?
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
O kurczę... o betonie jako blacie kuchennym nie pomyślałabym. Widziałam niedawno fajny materiał na blat- Hanex. Jest twardy i bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. DO tego jest mnóstwo wzorów. Nawet takie, które imitują prawdziwy kamień.
 

anija35

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
38
Punkty reakcji
0
Ja słyszałam dużo o Hanexie i mi się zaczął podobać on. Jest łatwy w utrzymaniu czystości i fajne imitacje ma. A o betonie to pierwsze słyszę.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Hanex jest niezły. ANija- a wiesz może jak wygląda Hanex cenowo? Drogi jest?
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Betonowe blaty sprawiają, że kuchnia jest surowa i chłodna, ale odpowiednio dobrane (fotka3 i 4) nadadzą nowoczesny wygląd.

beton-klatovy_1.jpg



betonowe-umywalki-19.jpg


23538-minimalizm_glamour_w_domu_z_ogrodkiem_kuchnia.jpg



23541-minimalizm_glamour_w_domu_z_ogrodkiem_kuchnia.jpg
 

Zanzibar

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
121
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
jakbym miała beton w kuchni, naet tak łądnie obrobiony jak na zdjeciach to raczej czułabym się jak w kuchni przemysłowej niż domowej, przykro mi
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Mi również się nie podobają. Bardzo podobają mi się zlewy z konglomeratu.
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Zdjęcia nie oddają tego jak prezentuje się blat wykonany z betonu. Przede wszystkim wbrew pozorom nie jest on wcale taki trwały. Druga sprawa - po jakimś czasie powierzchnia betonu zaczyna wyglądać nieestetycznie (wykluczam tutaj wszelki przezroczyste nakładki). W przypadku awarii jakiejś rury w pobliżu, potrzeby przesunięcia takowego blatu jego waga stanowi problem. Nie polecam tego używać chyba, że do jakiejś "awaryjnej" kuchni albo pomieszczenia na zapleczu.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
A tak z ciekawości... Ten beton w dotyku jest taki szorstki?
 
T

TomkaJanka

Guest
Świetne inspiracje! Ja planuję połączyć betonowy blat z drewnianą kuchnią.
 
Do góry