Błąd wczytywania systemu

dawidzarzyczny

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2011
Posty
24
Punkty reakcji
1
Przedstawię wam jak to było:

Ściągając programy (z najprawdopodobniej wirusami) spieprzyłem sobie system, a dokładniej explorera. Nie otwierał folderów, znikały elementy pulpitu i nic nie mogłem uruchomić.
Postanowiłem więc zainstalowac od nowa system XP SP2 (taki sam jak poprzedni). Instalacja przebiegła pomyślnie z tym że system pomylił litery partycji, i zamiast na partycji C zainstalował się na D. Wzwiązku z tym że partycja C zawierała starą wersje systemu postanowiłem ją usunąć lecz system nie "pozwalał". Więc pobrałem progarm Partition Magic 8.0 , aby usunąć tą partycje. Progarm usunoł partycje bez problemowo jednak podczas ponownego uruchasmiania systemu ""komputer szczelił foha"". ""Przeminoł"" ekran
Post.jpg
a po nim wyświetlił się komunikat
"BOOT FROM CD/DVD: DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISC AND PRESS ENTER"" i nie chce ruszyć dalej, a po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku komunikat pojawia się od nowa.
Gdy wkładam płytę z XP SP2, aby ponownie zainstalować system wyskakuje ten sam komunikat i uniemożliwia rozpoczęcie instalacji.

PS.

Bardzo proszę o pomoc bo już mnie szlag trafia.

Jestem gotów wszystko zrobić tylko najpierw muszę odzyskać zdjęcia z dysku, więc proszę albo o rozwiązania które nie naruszą danych na dysku albo jakiś sposób na odzyskanie danych (są to zdjęcia).

Z góry dzięki.

Jeśli zgubiliście się w tym co napisałem to powiedzcie - wyjaśnię bardziej.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Odzyskanie danych:
Wyciągnij dysk, udaj się do kolegi, skopiuj co potrzebujesz.

Instalacja przebiegła pomyślnie z tym że system pomylił litery partycji

Nie system tylko Ty.

***

Możesz wejść do biosu ?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Upewnij się, że bootowanie jest ustawione na płytę. Jeżeli jest to sprawdź czy jakakolwiek inna bootowalna płyta ruszy. (Arcanix Linux etc.)
 

dawidzarzyczny

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2011
Posty
24
Punkty reakcji
1
Komputer zachowuje się jakby w ogóle płyty nie widział. Słychać jak stacja pracuje ale nie wyświetla się polecenie "naciśnij dowolny klawisz aby kontynuować". Ale sprubuje jeszcze z innymiu instalkami systemów.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Klikaj jak głupi wtedy, może się po prostu nie wyświetla. Poza tym, format dysku u kumpla, całości! i nie szybki. Połącz partycje w jedną. podłącz u siebie i instaluj od nowa.
 

dawidzarzyczny

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2011
Posty
24
Punkty reakcji
1
Klikanie nic nie daje. Myślałem też o formacie na innym kompie ale muszę odzyskać dane (głównie są to zdjęcia).
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Więc to zrób. Przecież zdjęcia możesz najpierw zgrać tak jak napisałem w pierwszym poście. Nie rozumiem w czym problem ?
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Jakiś LiveCD linuxa, skopiuj zdjęcia na pendrive i formatuj.
 
Do góry