Biznes ;)

dziewczynaosw

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Kanada
Hejka . Zakładam temat bo mam pytanko :).
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad otwarciem jakiegoś biznesu. Mieszkam w takiej małej miejscowości , właściwie dużo rzeczy tu jest bo kino, wiadomo restauracje itd, z ubraniami wiele sklepów. Ja jestem już bardziej na przedmieściu. Podwórko mam bardzo duże, i warsztat samochodowy. Kiedyś mieliśmy firmę, naprawianie aut itd ,ale przez problemy został zamknięty.Teraz wszystko stoi i właśnie myślę,żeby wykombinowac jakiś biznes. Myślałam o płotach itd ,ale niedaleko już ktoś ma takie coś... co można wymyśleć? nie chodzi o jakieś kokosy ,ale wiadomo :) Co można otworzyć jeszcze w takim małym mieście ? Z góry dzięki za odpowiedź :)
 

biznesw

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja mam własnie podobny problem, szukam pomysłu no oryginalny biznes znalazłam kilka fajnych pomysłów na forum Twój Biznes Wiec może tutaj zaglądnij, jestem pewna że znajdziesz coś dla siebie :)
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
Jesli posiadasz maszyny i mijesce, to dlaczego nie reaktywujesz warsztatu?
Może w ofercie dorzucić jakieś ciekawe usługi, np. naprawę rowerów czy cokolwiek innego. Parę gorszy na promocję i powinno się udać.

Zanim coś otworzysz zwróć uwagę na ewentualną grupę docelową w Twojej okolicy, zapoznaj się też z oferta ewentualnej konkurencji.
 

Piotr-Krzyworaczka

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
86
Punkty reakcji
1
Wiek
50
Miasto
Kraków
Jak dla mnie, to też zdecydowanie powrót do warsztatu samochodowego. Czy w dużym, czy w małym mieście ludzie jeżdżą samochodami i je ciągle naprawiają. Dobrze byłoby - jeśli jest możliwość - dołożyć do tego wulkanizację i zmianę opon.
Taki full service - to by było coś. Koszty inwestycji niezbyt duże,zysk może być przyzwoity.

Wszelkie biznesy typu jakiś drobny handelek ( no chyba że sklep spożywczy) w tam małym mieście odpadają jak na mój gust.
 

mmr

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Najważniejsze żebyś robił to co lubisz.jeśli byłeś dobry w naprawianiu samochodów.......kontynułuj to......możę warto...nimożna się poddawać po pierwszych niemowodzeniach.......
 
A

arek50

Guest
Znalezienie dobrego pomysłu zaczyna się od analizy tego, co się lubi oraz możliwości wykorzystania otaczających nas rzeczy. Najważniejsze jest, aby nauczyć się myśleć odpowiednimi kategoriami.

Mi zajęło to trochę czasu, ale teraz wykorzystuję przynajmniej 50% nadarzających się okazji. Prawdopodobnie jestem bliżej sukcesu w biznesie, niż wielu innych biznesmenów.

Przeczytaj tekst Odpowiedni wzrok kluczem w każdym interesie. Może on Ciebie zainteresuje.
 

kamikaze80

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja wstępnie pomysł na biznes mam. Problem tkwi jednak nie w pomyśle, co realizacji. Nie mam wystarczającej ilości pieniędzy, żeby otworzyć swój interes. Państwo wykorzystało już w tym roku wszystkie możliwe środki i chyba jedynym rozwiązaniem, jakie mi pozostało jest znalezienie inwestora.
 

markowe

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
41
Punkty reakcji
0
Pieniądze to w tym momencie nie jest problem. Bardzo chętnie Ci pomogę w organizacji środków. Lubie ludzi odważnych z pasją i chętnie im pomagam. A jesteś taką osoba?
 
M

Misiaczek1412

Guest
Ja ostatnio wpadłam na pomysł aby założyć kwiaciarnie z franczyzą. Ale nie wiem czy to wypali. Wiem, że u mnie w mieście nie ma czegoś takiego... Generalnie w Polsce jest mało takich firm. Możecie mi coś doradzić ? Jak widzicie tan pomysł ?
 
Do góry