Biura podróży

Status
Zamknięty.

Tangerine

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
197
Punkty reakcji
0
Które biura polecacie, a które odradzacie? I z jakich powodów. Szukałam podobnego tematu, ale nie mogłam znaleźć. Jeśli jest to przepraszam za zasmiecanie forum ;)
 

Mikolax

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Mówiąc szczerze to nigdy nie korzystam z żadnych pośredników. Zawsze wyszukuje sobie przez neta lokum i najtańsze bilety na samolot (pomocna okazuje się tutaj strona: http://smartfly.pl/LowCostCarriers.aspx) i pakuję się. Mówię wam to zawszę sa niezapomniane wakacje:) I dużo oszczędzam nie tylko na samych biurach podróży ale także na cenach biletów:)
 

ulinka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wg mnie wszystkie są podobne <_< Ale może się mylę, bo dopiero poznaję tego typu serwisy. Dlaczego ten wymieniony przez Ciebie jest godny polecenia?
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Ja raz zostałem wyrolowany przez biuro podrózy. nazywało się chyba aladyn. Wczasy w Chorwacji, dojazd samochode. Dojechałem z rodziną i okazało się że w hotelu nie ma miejsc dla nas... naszczęscie załatwili nam całkiem fajny domek który był do wynajęcia. Nastepnym razem jak pojade do Chorwacji to napewno bez biura podróży. Zawsze moża się dogadac nawet po polsku z prywatnymi włascicielami a ceny wcale nei sa drogie. A nawet jesli się nie znajdzie to moza sie ptrzespac w samochodzie lub na świerzym powietrzu pod namiotem albo cos:)
 

Mikolax

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wg mnie wszystkie są podobne <_< Ale może się mylę, bo dopiero poznaję tego typu serwisy. Dlaczego ten wymieniony przez Ciebie jest godny polecenia?

Dlaczego jest godny polecenia - to proste bo jest sprawdzony i niezawodny. Co tu wiele pisać:) :sexy:
 

matans

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
Mówiąc szczerze to nigdy nie korzystam z żadnych pośredników. Zawsze wyszukuje sobie przez neta lokum i najtańsze bilety na samolot (pomocna okazuje się tutaj strona: http://smartfly.pl/LowCostCarriers.aspx) i pakuję się. Mówię wam to zawszę sa niezapomniane wakacje:) I dużo oszczędzam nie tylko na samych biurach podróży ale także na cenach biletów:)


Czyżbyś był typem podróżnika?:) To odnośnie tego tekstu "pakuje się" dodałbym jeszcze"wyjeżdżam" :)
To prawda wakacje teraz ostatnio wraz z wyjazdami potaniały, warto skorzystać chociażby dlatego, żeby potem nie być smutnym co gorsza nie płakać na stare lata, że się nie skorzystało;)

Ja raz zostałem wyrolowany przez biuro podrózy. nazywało się chyba aladyn. Wczasy w Chorwacji, dojazd samochode. Dojechałem z rodziną i okazało się że w hotelu nie ma miejsc dla nas... naszczęscie załatwili nam całkiem fajny domek który był do wynajęcia. Nastepnym razem jak pojade do Chorwacji to napewno bez biura podróży. Zawsze moża się dogadac nawet po polsku z prywatnymi włascicielami a ceny wcale nei sa drogie. A nawet jesli się nie znajdzie to moza sie ptrzespac w samochodzie lub na świerzym powietrzu pod namiotem albo cos:)


Niestety trzeba uważać. Z drugiej strony sporo szczęścia mieliście, że załatwili oni wam cokolwiek. Co do reszty faktycznie, czasami opłaca się tylko płacić za przelot w obydwie strony, a nocować na własną ręką- więcej wrażeń, taniej, pewnie- niekoniecznie wygodniej;p
 

Mikolax

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Czyżbyś był typem podróżnika?:) ....
Myślę, że każdy lubi zrobić czasami coś spontanicznego:) A że są rożnego rodzaju narzędzia, które ułatwiają podjęcie decyzji to dobrze:) Polecam każdemu niech sam spróbuję sam zaplanować sobie wakacje, naprawdę warto:)
 

matans

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
Myślę, że każdy lubi zrobić czasami coś spontanicznego:) A że są rożnego rodzaju narzędzia, które ułatwiają podjęcie decyzji to dobrze:) Polecam każdemu niech sam spróbuję sam zaplanować sobie wakacje, naprawdę warto:)


No niewątpliwie spontaniczność jest tutaj kluczową cechą, że tak powiem do lepszego poznania świata. Ech zazdroszczę mojej kuzynce która pojechała na własną rękę z chłopakiem na wspólną podróż: Islandia, Peru, Ekwador Meksyk;))) Tacy to mają szczęście :niepewny:


Swoją drogą portale oferujące tanie połączenia mają swoją jedyną niepowtarzalną cechę~ samemu wybiera się cenę biletu, można szukać sobie do woli ofert, tylko żeby potem zadbać o dopełnienie tego wszystkiego....

...poszukać dobrej wycieczki, jakiegoś fakultetu ew. objazdówki...

......ewentualnie zdecydować się na coś szalonego jak wspomniane "na własną rękę" - to jest życie hehe:))
 

carlito

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Które biura polecacie, a które odradzacie? I z jakich powodów. Szukałam podobnego tematu, ale nie mogłam znaleźć. Jeśli jest to przepraszam za zasmiecanie forum ;)
Z biurami jest roznie. W zasadzie wszyscy maja to samo od tych samych operatorow. Mysle ze nie ma co sie zastanawiac gdzie jest najtaniej bo tak jak pisalem wszyscy maja to samo po tych samych cenach. Jesli mam cos polecic to blizejslonca.pl a jesli odradzic to wakacje.pl

pzdr
 

Mikolax

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Z biurami jest roznie. W zasadzie wszyscy maja to samo od tych samych operatorow. Mysle ze nie ma co sie zastanawiac gdzie jest najtaniej bo tak jak pisalem wszyscy maja to samo po tych samych cenach.
pzdr

To fakt ale niektóre serwisy przykładają się do swojej pracy, a inne nie tak jak z ludźmi:) Niektórzy się starają i sumienie wykonują swoją prace inni nie:) Samo życie:)
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
No niewątpliwie spontaniczność jest tutaj kluczową cechą, że tak powiem do lepszego poznania świata. Ech zazdroszczę mojej kuzynce która pojechała na własną rękę z chłopakiem na wspólną podróż: Islandia, Peru, Ekwador Meksyk;))) Tacy to mają szczęście :niepewny:

to muszą byc dobrze sytuowani skoro stac ich na takie zwiedzanie, toż to masa km i kupa kasy, wiem ze lotnictwo daje teraz szerokie mozliwosci tanich polaczen, ale czy az tak tanio to wychodzi??? moze ja przestane nad baltyk jezdzic ?! :)


a jesli chodzi o temat organizowania samem u wyjazdow, np przez tylko fakultety, to ciągle sie zastanawiam czy to wyjdzie taniej niz jakas last minute, bo samemu to trzeb azorganizaowac noclegi, przeloty, zwiedzanie, a jadac z wycieczka, pewne koszty rozkladane są na grupe, tzn np samolot tylko dla danej wycieczki, i przy grupowiej organizacji sam bilet jest chyba tanszy
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
a w temacie biletów lotniczych, biura tur tez je sprzedaja, tez z prowizja rzecz jasna, ale czy taniej albo jakas inne zaleta jest kupic w biurze tur czy u agenta tur niz na portalu spredajacym bilety (jak lataj flu fly smartfly etc) ???
 

phunk

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
a jesli chodzi o temat organizowania samem u wyjazdow, np przez tylko fakultety, to ciągle sie zastanawiam czy to wyjdzie taniej niz jakas last minute, bo samemu to trzeb azorganizaowac noclegi, przeloty, zwiedzanie, a jadac z wycieczka, pewne koszty rozkladane są na grupe, tzn np samolot tylko dla danej wycieczki, i przy grupowiej organizacji sam bilet jest chyba tanszy


Akurat przy biletach lotniczych nie spodziewałbym się jakiś zniżek przy podrózowaniu większą grupą. Wycieczki mają jednak taki plus że masz wszystko w lepszy lub gorszy sposób zorganizowane i nie muszisz się przez cały wyjazd o coś martwić (jak to często bywa przy samotnych wyprawach). Z drugiej strony podróz samemu to o wiele więcej doświadczeń. Z jeszcze innej strony dobra zorganizowana wyprawa to często możliwość odwiedzenia miejsc do których samemu nigdy byś nie trafił . Jak zwykle wszystko ma swoje plusy i minusy :)
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
>phunk

wszystko ma plusy czy minusy :) zgadzam sie z tym, ale hmm cos mi nie pasuje przy
Akurat przy biletach lotniczych nie spodziewałbym się jakiś zniżek przy podrózowaniu większą grupą.

tu mi raczej chodzilo o zniszki jakie sobie zalatwią biura podrozy, tzn organizujac wycieczke na 50os czy wiecej moga sobie zarezerwowac maly samolocik w caosci i jakos negocjowac z liniami ceny)o niczym klientom nie mowiac rzecz jasna) i w ten sposob same koszty podrozy moga byc tansze w zorganizowanej wycieczce niz na wlasna reke, niesądzisz?
 

Cally_07

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Podróżowałam już z Triadą i Itaką, w tym roku po raz pierwszy lecę z Tui do Turcji, aczkolwiek polecam bardziej Triadę, a co do Tui to się wypowiem po wakacjach :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry