Birbal - zagadka nr 5

Punisher6186

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Katowice
Ja, podobnie jak i Wy zapewne też nie jestem zwolennikiem "tasiemców", więc nie będe prowadził cyklu zagadek o Birbalu, złożony z kilkunastu czy kilkudziesięciu części. Kończę na piątej. Oto ostatnia już zagadka jaką tutaj umieszczam.

W Indiach rządził cesarz Akbar. Był on mądry i inteligentny. Miał dziewięciu swoich doradców, którzy znani byli z tego, że każdy miał jakąś konkretną umiejętność. Jednym z tych doradców był Birbal, znany ze swojej mądrości i sprytu. Oto dowód:

We wszystkich wioskach mówiło się już o niesamowitym sprycie i mądrości Birbala. Pewnego dnia jednak cesarz Akbar chciał go przechytrzyć. Namalował on linię na podłodze. "Birbalu" - rzekł do niego - "musisz uczynić tą linię krótszą, lecz nie możesz zmazywać ani jej kawałka."
Wszyscy obecni myśleli, że cesarz nareszcie przechytrzył Birbala. To było zadanie nie do zrobienia. Jednakże po chwili zarówno cesarz, jak i wszyscy wokół, nie mieli wyjścia, tylko musieli się zgodzić, że Birbal sprawił, iż linia stała się krótsza bez zmazywania. Jak dokonał tego czynu?
 

nikonem

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Ja, podobnie jak i Wy zapewne też nie jestem zwolennikiem "tasiemców", więc nie będe prowadził cyklu zagadek o Birbalu, złożony z kilkunastu czy kilkudziesięciu części. Kończę na piątej. Oto ostatnia już zagadka jaką tutaj umieszczam.

W Indiach rządził cesarz Akbar. Był on mądry i inteligentny. Miał dziewięciu swoich doradców, którzy znani byli z tego, że każdy miał jakąś konkretną umiejętność. Jednym z tych doradców był Birbal, znany ze swojej mądrości i sprytu. Oto dowód:

We wszystkich wioskach mówiło się już o niesamowitym sprycie i mądrości Birbala. Pewnego dnia jednak cesarz Akbar chciał go przechytrzyć. Namalował on linię na podłodze. "Birbalu" - rzekł do niego - "musisz uczynić tą linię krótszą, lecz nie możesz zmazywać ani jej kawałka."
Wszyscy obecni myśleli, że cesarz nareszcie przechytrzył Birbala. To było zadanie nie do zrobienia. Jednakże po chwili zarówno cesarz, jak i wszyscy wokół, nie mieli wyjścia, tylko musieli się zgodzić, że Birbal sprawił, iż linia stała się krótsza bez zmazywania. Jak dokonał tego czynu?


Podejrzewam jedną możliwość - Wszedł gdzieś wyżej i pokazał, że jest krótsza 0.o

nie nadaję się do takich zagadex x)
 

Punisher6186

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Katowice
Przykrycie byłoby równoznaczne ze zmazaniem :) On jej nie zmazywał, nie przykrywał, ani nie wchodził na większą wysokość :p
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
1. Spojrzał z drugiej strony (głupie)
2. Zniszczył kawałek podłogi (jeszcze głupsze)
3. Przedzielił czymś (też nie wydaje mi się)

Daj źródło tych zagadek jak już ktoś odpowie dobrze
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Może złożył tą linie w pół?Lub namalował drugą,ale to chyba nie.
 

obcyxxx

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
140
Punkty reakcji
0
1 moze ze podloge z kawalkiem lini wymienil na drugą, i tak linia stala sie krutsza
2 albo pól podlogi pomalowal na kolor lini i zostala tylko maly kawalek lini:D:D
 

Punisher6186

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Katowice
Tak tak :) (bati999) chodziło o to, że namalował druga dłuższą obok, wobec tego pierwsza stała się krótsza. Nie było mówione że ma stać się bezwzględnie krótsza. Stała sie krótsza względem tej drugiej. Dobra to koniec zagadek :D
 
Do góry