Biologia...

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
Cześć :) jest taki ktoś co ja, co chcę iść na medycynę, ale nie "kocha" biologii... :)

tylko np. chemię, fizykę :) ?

a jak ktoś zdaję biologię, to jak się uczycie i od kiedy zaczynacie ;) ?
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
Cześć :) jest taki ktoś co ja, co chcę iść na medycynę, ale nie "kocha" biologii... :)

tylko np. chemię, fizykę :) ?

a jak ktoś zdaję biologię, to jak się uczycie i od kiedy zaczynacie ;) ?

jestes teraz w pierwszej klasie...najlepiej ucz się nabieząco i najwiecej ile potrafisz przedmiotów, kótre chciałabys zdawac na maturze. Mozesz spróbowac rozwiązywac testy, ale nie beda jeszcze dla Ciebie łatwe. W drugiej klasie wsumie jest podobnie, w trzeciej powtórki i jednoczesnie materiał. Duzo mobilizacji dają próbne matury.
Eh lubisz fizykę, przeciez to przed fizyką duzo osób ucieka a nie przed biologią :)
hm.tez mi sie wydaje ze ją polubisz, a przynajmniej nauczysz sie jej uczyć.
powodzenia i nie przejmuj sie juz tak ta maturą.
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
to zależy jak dobrze chcesz tą maturę z biologii zdać :) bo jak zdajesz rozszerzoną i musisz zdać np na 70% żeby dostać się na upragnione studia to radzę zacząć wcześnie. przykładać się do tego przedmiotu od początku liceum a do matury to najlepiej zakuwać już od początku 3 klasy. tak mi się wydaje,
bo żeby zdać podstawową to nie trzeba się uczyć do matury :p wiem po sobie. ja tylko dzień wcześniej przeczytałam zeszyt z 3 klasy liceum i tyle.
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
a i jeszcze mozesz korzystac z dodatkowych-prywatnych lekcji, przygotowujących do matury :)
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
a i jeszcze mozesz korzystac z dodatkowych-prywatnych lekcji, przygotowujących do matury :)

a co to są za lekcję?i gdzie? bo nie jażeXD z chemii od 1klasy liceum będę chodzić, ale ja chemii lubię się uczyć :)
mam nadzieję, że biologię też tak polubię :)



to zależy jak dobrze chcesz tą maturę z biologii zdać :) bo jak zdajesz rozszerzoną i musisz zdać np na 70% żeby dostać się na upragnione studia to radzę zacząć wcześnie. przykładać się do tego przedmiotu od początku liceum a do matury to najlepiej zakuwać już od początku 3 klasy. tak mi się wydaje,
bo żeby zdać podstawową to nie trzeba się uczyć do matury :p wiem po sobie. ja tylko dzień wcześniej przeczytałam zeszyt z 3 klasy liceum i tyle.

hehe:) ja chciałabym zdawać biologię rozszeżoną z tego powodu, że chciałabym iść na studia medyczne;).
a % chciałabym mieć 80... bo od tyle gdzieś tak przyjmują jak narazie tak mi się wydaję:p.
bo wiesz... myślałam o podstawowej bo mi się tak czasem wydaję, że nie ma sensu, bo sobie nie poradzę:-(
i dlatego tą podstawę, ale wiesz żeby iść na medycynę no chcę tą rozszeżoną, kurcze... :(

tak mi się medycyna marzy od kilku dobrych lat :)


pozdrawiam:)
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
dodatkowe czyli takie prywatne, nie u nauczyciela ze swojej szkoły ani tego który Cie uczy. Najlepiej u jakiejs osoby która jest egzaminaotrem nowej matury. Oni najlepiej wiedzą jakich umiejętnosci uczyc na maturze.
U mnie w miescie były organizowane raz w tyg przez cały rok kursy przed maturą, koszt chyba 300zł (za cały rok), mozna nauczyc sie wtedy systematycznego powtarzania i tego na co w szkole nie ma sie czasu.
 

Rusałka08

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Kurczę wszyscy polecają tego Villego. To jest książka, owszem, świetna, ciekawa, dobrze napisana. Ale po co zawalać sobie umysł rzeczami, których nie ma w wymaganiach egzaminacyjnych? Oczywiście, ktoś powie, że uzupełnia wiedzę itd. Ale jak ktoś ma np. 7 miesięcy do matury to musi się skupić na tym co jest wymagane. Dlatego ja Villego bym polecała przy tych kwestiach, których dokładnie nie wyjaśnia podręcznik. A tak na codzień to Operon polecam. Jednak w podręcznikach mamy to, co jest potem wymagane na maturze.
 

Rusałka08

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
tajemnicza bo to dobre podręczniki. ja korzystałam przez dwa lata z podstawowych, teraz korzystam z rozszerzonych. może trochę leją wodę chwilami, ale generalnie są bardzo przystępne.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Za to ja już chyba,żadnego przedmiotu nie kocham :/ normanie wpadam w rozpacz, mam natłok myśli i nawet nie mam czasu na nauke przedmiotu maturalnego !!!!!!!!!!!!!! aaaaaaaaaaaaaaaaa <złoooośćććć x(>.

dobra mam pytanie.
pisze tu bo nigdzie indziej sie nie nada:

w chloroplaście i mitochondrium są substancje podobne do cytoplazmy.
Ale czy matrix i stroma mają cytoszkielet? czy tylko cytoplazma go ma?
 

shqu

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2005
Posty
155
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Mikołów
Mam kumpele na 1 roku medycyny i jedyna rzecza jakiej sie uczy jest anatomia. Nazwy kosci/miesni/sciegien itd po polsku i lacinie. Chemii narazie nie ma wcale, a biofizyka to smiech na sali ;) Nie wiem jak to bedzie dalej, ale pierwszy rok medycyny to sama biola, wiec zastanow sie jesli za bardzo nie lubisz tego przedmiotu. Np na farmacji masz glownie sama chemie ;)

ninja edit : z tego co wiem to stroma i matrix nie maja cytoszkieletu ;)
 

juss92

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
eN Di dŻi
No ja też zdaję maturę z biologii (wybieram się na neurobiopsychologię), jestem dopiero w pierwszej klasie LO. Mam VADEMECUM z Operona i z niego korzystam, dodatkowo zbieram testy maturalne i tablice...
 

Sweet_Honey

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2007
Posty
213
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
..
A ja w tym roku stwierdziłam, ze mogłam się uczyć systematycznie od 1. klasy to teraz byłoby łatwiej ;p
Moim zdaniem sam operon nie wystarczy- polecam jeszcze książki PWN-u bo wszystko jest tam o wiele lepiej przedstawione niż w operonie. zwłaszcza jeżeli chodzi o człowieka i genetykę.
 

juss92

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
eN Di dŻi
A ja w tym roku stwierdziłam, ze mogłam się uczyć systematycznie od 1. klasy to teraz byłoby łatwiej ;p
Moim zdaniem sam operon nie wystarczy- polecam jeszcze książki PWN-u bo wszystko jest tam o wiele lepiej przedstawione niż w operonie. zwłaszcza jeżeli chodzi o człowieka i genetykę.
dzięki ;)
przyda się :D
 
Do góry