Biologia :)

maros_91

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Małopolska
Siema, interesuje sie od małego bilogią lubie przyrodę, rośliny, zwierzęta, przebywanie na świerzym powietrzu. Zastanawiam się jakie studia były by dla mnie...??! powiem tak, z biologią w sql jest oka gorzej fizyka,matma...chemia ujdzie :) podajcie jakies ciekawe kierunki jakie znacie :)
aha, czy jestem zdolny? hmm na swój sposób :)
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
A co Cię interesuje w biologii?
Jeżeli biochemia, genetyka i ogólnie takie molekularne sprawy, to biotechnologia albo biochemia (na UJ otwierają, wybieram się :D ). Jak bardziej Cię ciągnie w stronę ekologii, botaniki, zoologii to zwykła biologia. Jeżeli ochrona środowiska, to - uwaga - ochrona środowiska ;) Jest też na UJ kierunek biologia z geologią, również nastawiony na ochronę środowiska, na pewno będzie tam dużo zajęć w terenie, więc jeżeli lubisz przebywanie na świeżym powietrzu to pewnie Ci się spodoba. Biologia z geografią mi się gdzieś obiła o oczy. Jest neurobiologia (znowu UJ) - nazwa mówi sama za siebie. Na UW i UAM (nie wiem czy gdzieś jeszcze) można studiować bioinformatykę - ciekawa sprawa, nowa i pracy jest dużo (oczywiście nie w Polsce). Może zainteresują cię sprawy związane z hodowlą zwierząt, uprawą roślin - wtedy na Uniwersytet Rolniczy. Na Akademiach Medycznych też może się coś znaleźć - medycyna, fizjoterapia... Farmacja też jest ciekawa, ale to głównie chemia.

Jeżeli nie jesteś zdecydowany co tak naprawdę chcesz robić w tej biologii, to idź po prostu na biologię. Gdzieś na 3,4 roku wybiera się specjalizacje - biotechnologia, biochemia, antropologia, mikrobiologia, biologia środowiska i wiele innych by się znalazło. Ale licz się z tym, że z pracą po tym może być ciężko.

www.forum.biolog.pl
 
Do góry