Biologia - zamiast korepetycji

przemyslawkoziel

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Przygotowałem zestaw materiałów przygotowujących do matury z biologii.
Są to zadania maturalne, które pojawiły się na maturze majowej lub próbnej (żadne nie pochodzi z jakiegokolwiek zbioru zadań)
Do zadań dołączone są odpowiedzi, komentarze oraz wiadomości do zapamiętania

Informacje do zapamiętania podane są generalnie w sposób fiszkowy:
jedna strona=jedna informacja

Większość uczniów (jestem nauczycielem i korepetytorem) ma problem "czy to będzie na maturze?"
Dzięki tym zadaniom, poukładanym w działy tematyczne można samemu się zorientować.
A przede wszystkim poćwiczyć - bo dobra matura to nie tylko wiedza, ale i wprawa w rozwiązywaniu zadań.
Jeden temat (około 20 zadań) kosztuje ok. 25 zł, czyli tyle, co godzina korepetycji u studenta.

Przygotowałem jak na razie 5 tematów oraz lekcję próbną.
Lekcja próbna jest darmowa i zawiera po 1 zadaniu z przygotowanych tematów.

Jeśli ktoś ma chwilę czasu to zachęcam do przetestowania lekcji próbnej. Trzeba najpierw się zarejestrować w portalu www.cyfrowaszkola.pl (oczywiście bezpłatnie) i kupić (za 0zł) szkolenie "Demo: Biologia - zadania maturalne".
Może akurat się spodoba? I proszę o komentarz, bo nie wiem czy taka forma pracy uczniom odpowiada (a więc czy warto robić kolejne działy).

A jeśli ktoś wykupi szkolenie z jakiegoś tematu, to ciekawi mnie ile czasu potrzeba na przeanalizowanie go.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Są to zadania maturalne, które pojawiły się na maturze majowej lub próbnej (żadne nie pochodzi z jakiegokolwiek zbioru zadań)
Arkusze z poprzednich lat są na stronie CKE - za darmo. (BTW, zbyt leniwi jesteśmy, żeby własne zadania wymyślać?)

Do zadań dołączone są odpowiedzi, komentarze oraz wiadomości do zapamiętania
Na stronie CKE są klucze do arkuszy maturalnych. Za darmo.

Informacje do zapamiętania podane są generalnie w sposób fiszkowy:
jedna strona=jedna informacja
Dziwne, że jako nauczyciel i korepetytor wierzy Pan, że wyrwane z kontekstu i podane w "fiszkowy" sposób informacje mogą się równać z wiedzą zdobytą podczas analizowania treści zawartych chociażby w podręczniku. Jest różnica pomiędzy "zapamiętać informację", a "przyswoić wiedzę"...

Większość uczniów (jestem nauczycielem i korepetytorem) ma problem "czy to będzie na maturze?"
Dzięki tym zadaniom, poukładanym w działy tematyczne można samemu się zorientować.
Co będzie na maturze można się też zorientować dzięki informatorowi maturalnemu dostępnemu (za darmo) na stronie CKE.

A przede wszystkim poćwiczyć - bo dobra matura to nie tylko wiedza, ale i wprawa w rozwiązywaniu zadań.
Jeden temat (około 20 zadań) kosztuje ok. 25 zł, czyli tyle, co godzina korepetycji u studenta.
Jeden tom zbioru zadań Witowskiego kosztuje ok. 30 zł. Są dwa tomy. Oprócz zadań z matur i testów na akademie medyczne zawierają pytania autorskie. Jest ich dużo. Poukładane w działy tematyczne, dokładnie to pierwszy tom składa się z 13 działów tematycznych (za 30 złotych, nie 325 zł). Też jest 20 do każdego tematu, ale stron, nie zadań.
 
Do góry