Biologia na poziomie podstawowym czy rozszerzonym?

didi89

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
na medycyne to potrzebna Ci będzie jeszcze fizyka. a co do arkuszy raz są trudne raz łatwiejsze . jak ja zdawałam mature to wiele osób właśnie na biologi się przejechało .
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
bedzie ci ciezko przygotowac sie do rozszezenia bo jest naprawde trudne, a podstawa jest prosta i jesli jest dozwolona i tak i taka matura mysle ze mozesz wyjsc na tym lepiej zdajac podsawe, bo jezeli teraz piszac arkusz mialas 75 to masz szanse zeby na maturze zdac bardzo dobrze a jesli bedziesz pisac rozszerzenie napiszesz je np na 50 % to i tak wyjdziesz na tym gorzej, a wiadomo ze rozszezenia nie zdasz tak dobrze jak podstawe.
 

didi89

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
oczywiście , że nie np do poznania nie trzeba. tylko jest to jedyna lub jedna z nielicznych uczelni w Polsce , która nie wymaga fizyki. Więc oczywiste jest , że jeśli chcesz się dostać to maturke zaliczoną musisz mieć bardzo wysoko na 90 pare procent . Niektórzy nawet mają po 100 % więc nie wiem czy nie warto by było zdać tej fizyki
 

Rusałka08

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Didi i po co piszesz, jak nie wiesz? Poznań nie jest ani jedną z niewielu, ani tym bardziej jedyną uczelnią na którą nie potrzeba fizyki.
Jak już napisała hela, nie potrzeba jej także do Katowic/Zabrza (ale to jedno więc ok), w Białymstoku jest do wyboru fizyka lub chemia, w Lublinie też jest do wyboru fizyka lub chemia, w Gdańsku tylko chemia. Wszędzie oczywiście obowiązkowa biologia. Więc proszę Cię, nie mieszaj ludziom w głowach. :/

Tu zamieszczam źródło: http://www.umlub.pl/upload/rekrutacja/09-010/wp.htm
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
ludzie, przesadzacie ;-)
chdoze na humana, a zdaje bio rozszerzoną. Znam mnóóóstwo ludzi, którzy tak robią.
Tylko że wielu zdecydowało sie na to na początku 3 LO, więc oni mają większy kłopot.
Ale mając 2,5 roku spokojnie można ogarnąc materiał.
Tym bardziej, zę autorka napisała wyraźnie, ze w szkole są fakultety z biologii, więc na pewno będzie mogła sie zapisać na nie.
Ja mam identycznie. Przez 2 lata miałam bio podstawową tyle, że z wymagającą babką, wieć to takie podstawowe rozszerzenie było, ze tak powiem.
Teraz częśc materiału nadrabiam sama, kolejną część na fakultetach, a np. genetyke i biochemie na korkach.
Wszystko jest do zrobienia, jeżeli ma sie tyle czasu.

Osobiście uważam, ze najlepszym pomysłem byłoby przejście na biolchem. Też sie bałam chemii i dlatego wykądowałam tu, gdzie jestem. Ucząc sie od początku I kl i chemie można zrozumieć ;-)
nie jest taka straszna. Więc albo ryzykuj i sie pzrepisuj, albo zostań tam gdzie jesteś, ale przykłądaj sie w domu do biologi :)
trzymam kciuki.
 

metis

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
288
Punkty reakcji
0
Miasto
pokój :)
ludzie, przesadzacie ;-)
chdoze na humana, a zdaje bio rozszerzoną. Znam mnóóóstwo ludzi, którzy tak robią.
Tylko że wielu zdecydowało sie na to na początku 3 LO, więc oni mają większy kłopot.
Ale mając 2,5 roku spokojnie można ogarnąc materiał.
Tym bardziej, zę autorka napisała wyraźnie, ze w szkole są fakultety z biologii, więc na pewno będzie mogła sie zapisać na nie.
Ja mam identycznie. Przez 2 lata miałam bio podstawową tyle, że z wymagającą babką, wieć to takie podstawowe rozszerzenie było, ze tak powiem.
Teraz częśc materiału nadrabiam sama, kolejną część na fakultetach, a np. genetyke i biochemie na korkach.
Wszystko jest do zrobienia, jeżeli ma sie tyle czasu.

Osobiście uważam, ze najlepszym pomysłem byłoby przejście na biolchem. Też sie bałam chemii i dlatego wykądowałam tu, gdzie jestem. Ucząc sie od początku I kl i chemie można zrozumieć ;-)
nie jest taka straszna. Więc albo ryzykuj i sie pzrepisuj, albo zostań tam gdzie jesteś, ale przykłądaj sie w domu do biologi :)
trzymam kciuki.

a jaki kierunek studiów planujesz? :)
 

Princess Haha6^^

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Od mamusi..?.
Jestem na biol-chemie. Fakt druga klasa.
Zdaje mature z biologii rozszerzenej.


Wypowiem moje zdanie, matura z biol. rozszerzonej jest bardzo trudna.
NIe wystarczy tam wiedza, to jest najgorsze.
MOja nauczycielka powtarzaa na kazdej lekcji, wiedza żabciu nigdy na biologii Ci nie starczy.

Cóż. Jezeli chcesz rozszerzoną zdawac, to najl.epszy biol chem.
KOrki też nie wystarczaja zeby dobrze zdac.
Moja Pani od korków [jakas tam najlepsza na iles] twierdzi, ze Panna z podstaw jest zdolna [duzoo sie uczac] zdac na góra 75%, chyba ze tyle Ci wystarczy.

Ale ja proponuje działas poki mozesz, i jesli jestes pewna przeniesc sie na biol- chem.
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
Ty Pricessa nie wiesz co mówisz :].



MATURA Z BIOLOGII jest też na logikę a nie polega na wykuciu jej ! :]
 
Do góry