biologia 2009

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Jak Wam idzie nauka?
Na czym jesteście na powtórkach?
A jak dzisiejsza próbna?
Dzielcie sie spostrzeżeniami ;-)
 

pala_90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nie było aż tak źle.
wiem do czego jeszcze muszę przysiąść ( np zadanie z nazwami kwasów)
Jest trochę zadań których odpowiedzi nie jestem pewna, o np jak było to zadanie o niedotlenieniu mięśni to przykładniem może być duży wysiłek fizyczny?
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
napisałam wzmożony wysiłek fizyczny czy coś takiego.
Nie wiem, czy nie za ogólnie?
Z tymi kwasami najpierw dałam DNA, potem mRNA, potem rRNA i tRNA (te 2 ostatnie chyba źle, coś czuje;/ )
 

MałaMalina

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie nieco trudniejsza była od operonu. Ale wyników ma podobno nie być jeszcze długo, chociaż jakby się pojawiły wcześniej to wcale nie miałabym nic przeciwko temu ;) Nie wiem, średnio jestem zadowolona..
Zobaczymy jak z wynikami. PanDora, ja też dałam pierwsze DNA i ostatnie tRNA, to jest nas już dwie :D a środka nie pamiętam..:p
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
mam nadzieje, ze genetyki aż tak nie zawaliłam.
Tam jak było o tych muszkach. Jaki kolor oczu będzie miała samica, a jaki samiec co Wam wyszło?
Pamiętacie?
Mi chyba, ze samica czerwone, a facet białe. Jakoś wiem, że na odwrót niż było to u macierzystych.

czekam na odpowiedzi, bo chciałabym mniej więcej polukać. Jak bede miała poniżej 40% to babka będzie kazała mi podst pisać ;/ a ja mam znaaaacznie wyższe ambicje :p
 

pala_90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
34
chyba tak samo mi wyszło:)
krzyżówki nie były trudne ale nie pamiętam co dokładnie w poleceniu było:)
a w tym drugim z genetyki zaznaczyłam ze rodzice to : Aa i Aa, a genotyp dziecka ( które coś tam odziedziczyło) możne być Aa lub AA:)
 

Sadayoshi

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
330
Punkty reakcji
8
Miasto
Ponyville
No, udało mi się wycisnąć 80% z podstawowej BB)
Samodzielnie nie uczyłem się wcale, słuchałem tylko uważnie Psorki na fakultetach.
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
przejrzałam arkusz matury podst z bio
szczerze?>
trudniejsza niż rozszerzona :hahaha:
 

soniia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
znacie już swoje wyniki? jak wam poszło?
ja mam z rozszerzonej 63% -bez rewelacji..ale do maja jeszcze troche czasu zostało :p
 

pala_90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
34
77% też rozszerzona
właściwą chce na ponad 80 napisać ale jeszcze trochę czasu zostało;)
 

Rusałka08

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
U mnie 70% z rozszerzenia. Nieźle. Ale i tak wiem , że muszę jeszcze duużo popracować :)
Jak dla mnie był to arkusz na myślenie bardziej niż na konkretną wiedzę z bio. Oczywiście, nie cały, ale w dużej części.
 

gossiek

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
ja bez uczenia mam 69% ia na deklaracji mam jako obowiązkowy rozszerzoną chcemie i nei wiem czy czasem nie zmienić deklaracji?? z chemi jestem dobra ale matura mi nie wychodz a co do biologi to sie boje bo nie jestem systematycznym uczniem, ale za to potrafie napisać coś z niczego :) co robic?? zmieniać czy nie???
 

Rusałka08

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Ja bym zmieniła. Ja też mam jeszcze chemię rozsz. ale na czwartym miejscu (czyli de facto jako dodatkową).
Też niby z chemią nie mam problemów, ale znacznie łatwiej jest mi napisać maturę z biologii niż z chemii, pewniej się czuję.
Ale decyzja należy tylko do Ciebie.
 
Do góry